Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Buna dimineata! 

 

...sie u in trecere rapid pe aici, mai ceva ca Eurostaru`  [soricel]  am venit numai sa ii multumesc Ralucai pentru reteta, am salvat-o, si sa iti urez drum bun si distractie placuta in Ardeal de Paste!  [acor] ( multumesc de compliment, fetita e copia fidela a sotului  [deziuata], poza e de vreo 2 luni, acum parca a mai crescut si s-a mai schimbat, pe zi ce trece parca se schimba... de exemplu acum i-a crescut parul si i s-a incarliontat de abia o pieptan, eu care asa plangeam cand s-a nascut ca nu luase cretii de la tac`su, acum ma incurc in ei  [inbaita] , dar abia de vreo 3-4 luni a inceput sa i se onduleze, in pozele de anul trecut pe vremea asta nu avea nici o urma de cret )

 

Karula, La multi ani!!!  [artif]  sa trece repede peste episodul de azi noapte si sa papi tort cat te tine burta! si nu te mai gandi la kilu ala, ca pleaca imediat dupa ce pleaca si musafirii  [ascuns]

 

Eu azi imi fac paste cu sos de rosii, asa le-am indragit de cand cu dieta asta ca as manca in fiecare zi o portie  [buca]

 

Buflea, am auzit ca te-ai bagat la sala si mult sport, bravo!!! [ping1]

 

 

elly, pe bicla ai mai fost? ai mai vizitat-o sau numai ce te-ai miscat prin casa ? [bat]

 

Paff, nu te ingrijora, nu ne lasam noi una cu doua pana nu se lasa ea, dieta... daca ea nu ne vrea slabe, o vrem noi  [catelulsfuge] 

 

uff nu cred ca am scris coerent, decat sa trancan aiurea, mai bine ma duc sa imi termin cafeluta si sa scot piscoata la plimbare ca e soare la Londra si sa profitam, ca nu stim cand nu ne mai zambeste  [mata]

 

 

O zi frumoasa!

 

[dra]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Karula LA MULTI ANI! Dar ce se intampla la voi cu enterocolita, banuiesc ca e un virus pe care il plimbati intre voi. Multa sanatate!

Andra drum bun draga mea. Nu cred ca o s-o convingi pe matusa sa tina dieta, eu cand i-am zis matusii mele ce mananc a zis ca daca ar manca asa s-ar ingrasa rau. De fapt am observat ca asta e perceptia generala, indiferent cui am spus de dieta asta raspunsul a fost ca nu ai cum sa slabesti mancand cartofi, orez, paste si inghetata.

Paff in orice dieta cred ca exista perioade de stagnare, nu dispera.

Nici eu nu am tinut ziua de apa anul trecut, mi se pare aiurea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de plecare,repede sa zic:

 

Karula faci un singur rulou pe care apoi il rasucesti in jurul lui si il lasi sa creasca in tava de tort,de ce sa te complici cu 2 rulouri,uita-te la poze si ai sa vezi cum iese ,cel mic,din resturi asa l-am facut ,dar intr-o tava de tort mai mica,de 22.

 

Vezi ca pe pachetul de drojdie scrie proportia drojdie uscata vs proaspata,tu ar trebui sa pui 35gr de drojdie proaspata.

 

 

  La multi ani sanatosi si voisosi Karula!!!!

 

Elyda,te inteleg  [flo2]

 

 

 

 

 

post-7508-0-88007400-1367322586_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra  daca  ai sti ce ma ajuti cu pozele astea...ma gandesc la cozonaci toata saptamana [yum]  .Si  nici nu ma  pricep sa  fac  asa ceva. Ultima data cand am incercat (cam prin cretacic cand  am vrut  sa imi impresionez sotul), au iesit 2 caramizi .Cred ca daca ii faceam  din  ciment  si  fier-beton ieseau mult mai comestibili decat aia. Mi-a zis ca mi-am gresit  cariera,trebuia sa  ma  fac  fierar-betonist.

   Karula,LA MULTI ANI !!!!!! [cri]  [deziuata]  [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra  daca  ai sti ce ma ajuti cu pozele astea...ma gandesc la cozonaci toata saptamana [yum]  .Si  nici nu ma  pricep sa  fac  asa ceva. Ultima data cand am incercat (cam prin cretacic cand  am vrut  sa imi impresionez sotul), au iesit 2 caramizi .Cred ca daca ii faceam  din  ciment  si  fier-beton ieseau mult mai comestibili decat aia. Mi-a zis ca mi-am gresit  cariera,trebuia sa  ma  fac  fierar-betonist.

   Karula,LA MULTI ANI !!!!!! [cri]  [deziuata]  [flo]

Aveti reteta postata aici,asa ca pt incepatori si faci :),nu e greu,daca ai intrebari te ajut,iau laptopul cu mine asa ca o sa fiu pe "fir" 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aloha si eu ... nu ma sui pe cantar, nu vreau !!!

 

Si eu la PMS, sunt umflata ca un balon de nervi si nu numai ... dar azi mananc carbohidrati si mai tin si post.

 

La gym ma imrastii pe covor pe acolo ... exista insa un efect pozitiv - pot rezista seara sa nu mananc ...aseara i-am si pus barbatului de mancare, deci am stat cu nasul in blide si nu am gustat, desi ultima data mancasem la ora 14:00 ...

 

Partea proasta este ca dimineata imi e foarte foame si fructele alea nu imi tin pana la 12:00.

 

Totusi nu am slabit ...m-am imbracat cu o fusta de anul trecut si pocneste pe mine ... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...