Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

m-am decis sa ma tin si eu de o dieta ca sa-mi disciplinez obiceiurile alimentare. Pe fond de munca multa si neglijenta ajung sa nu mananc ziua mai nimic si mananc o multime seara inainte de culcare. Intrucat fac mult sport in ultima vreme kg mele sunt evidente la cantar mai mult dar un -3, -4 nu ar strica. 

Si cum nu e nimic grav mai bine ma tin de ceva de lunga durata care sa ma forteze sa mananc disciplinat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uite ca a raspuns Marina cam in ideea "alintaturii" mele [:)] . Nu tin dieta ca sunt grasa. Am inceput-o pentru ca se acumulasera pe timpul iernii kg aiurea. Acum ca marea parte a lor s-a dus, o tin cel putin inca o luna strict, dar eu as vrea sa o tin pana la capat, ca sa-mi redisciplinez apucaturile de maidan cu mancatul aiurea [smulgpar]

 

In alta ordine de idei, tin neaparat sa va multumesc tuturor celor care m-ati ambitionat si m-ati pus sa-mi destepenesc oasele! Atata lene zace in mine, incredibil! Si din cauza voastra m-am suit zilnic pe stepper cu greutati in maini, mai abdomene, mai solduri si coapse, e minunat! N-as fi aflat ce bine e daca nu scriati voi despre ce soiuri de sporturi faceti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca e important numarul de kg ci modul in care se simte o femeie vizavi de kg ei. Sunt o gramada de femei cu multe kg la purtator care se simt f bine in pielea lor si nu vor sa slabeasca, la fel cum sunt multe femei despre care opinia generala este ca sunt slabe si arata f bine dar ele vor sa mai dea cateva kg jos. Pana la urma conteaza ce parere am eu cand ma uit in oglinda. Daca imi place ce vad e ok, daca mi se pare ca sunt grasa ma apuc de dieta si de sport si nu trebuie sa ma justific fata de nimeni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, super cozonaci. Si m-am infruptat si azi, dar m-am oprit la o felie. Nici nu mai stiu ce trebuia sa mananc azi dar sigur am fost pe langa. Totusi, nu am exagerat cu nimic zilele astea. Poftit, gustat si gata! Drept urmare ieri aveam 64,9 kg. Saptamana asta ma organizez si revin la regulile Rinei. (am hotarat sa o tutuiesc, ca vad ca e de treaba [:-)))] )

Maine ar fi la rand carbohidrati? Ca daca da, m-am scos cu cina: mai am cozonac.  [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci care e randuiala? Azi am respectat frateste ziua de proteine. Acum imi urasc zilele pt ca ma doare capul si imi vin inapoi ouale rosii. Pt mine piatra de hotar o sa fie ziua de proteine.

Mai e cineva la amidon maine sau toata lumea e la carbohidrati?. Spuneti-mi si mie sa ma aliniez cu gasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carbo toata lumea, Marina. Cel putin asa eram inainte de Paste :) De ce zici ca te incurca ziua de proteine? Nu-ti place nici branza, nici pestele de ex?

 

Azi carbo deci. Am descoperit niste painici/lipii indiene. Parca si mie mi s-a luat de paste cu sau fara sos. Deseara revin la inghetata, cat era sa tina si cozonacii aia, Andra?! :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit alaturi de noi,Marina!

 

Amarantina,ai dreptate,nici nu sti ce ma enerveaza cei care-mi spun "ai nascut de trei ori,ce mai vrei",de parca as fi obligata sa arat naspa. [batcap]

 

Ma bucur Karula si Serialbastre ca v-au placut si v-au iesit cozonacii .

 

Azi ratez sala din pacate,la ora 10 are Robert ultimul meci de campionat asa ca ma duc la sustinere  [majoreta] .

 

 

Incerc sa-mi mentin tonusul cu mersul pe jos,ieri cel putin,am batut recordul la mers pe jos ,caci juma' de zi am fost la cumparaciuni ca nu mai erau de nici unele ,am cumparat inclusiv castroane,farfurii si o masuta pt cei mici ,sa aiba unde colora,desena ,decupa,cea pe care au avut-o a cedat eroic dupa ce a fost folosita pe post de trambulina. [mariaj]

 

Revenind la subiect,astazi zi de carbo.

 

Am luat deja micul dejun:o banana verde  [;)]

 

La pranz as manca covrigi...calzi  [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai ai si eu ce fac, care sunt mai rele amidoanele sau carbohidratii? Ma gandeam sa continui cu amidoanele astazi si sa sar carbohidratii maine ca sa va ajung la fructe vineri. Oricum am o super rezerva de carbohidrati.

 

Karula sunt vegetariana, nu mananc nici carne, nici peste, asa ca ma chinuie toate regimurile astea cu proteine. Chiar ma gandeam sa bag o friptura, observ ca dupa ani in care nu m-a interesat de loc ma uit dupa carne, cum o mai gusta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am ingrasat un kilogram!!!!!! [yum] Am mancat numai tampenii zilele astea, nu stiu de ce ca nu e in stilul meu ,dar am bagat in mine numai prostii! [:D]

  Am inceput de ieri sa revin la dieta si o sa incerc sa o tin asa cum trebuie.La mine problema este lipsa de miscare, am devenit  sedentara.Vreau sa incerc sa fac zumba acasa. [aerob]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...