Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Rezolvat meniul cu vitamine......50 grame migdale,o portocala....alergat 2 km,apoi iesit cu fata,mers doi km,mint trei...ba cu ea langa mine,ba cu ea in brate.....ajunsa acasa....am mancat ..nu mint un castron de salata verde...cu ceapa verde si rosii.....doua capatani de salata.trei rosii cinci cepe verzi....si am trisat cu o coaja de paine.....un rest de la Eva de fapt.

Bey frate si nu mi-e foame.....efectiv nu mi-e foame.Si am inceput sa ma miscorez...dar mult ai greu ca data trecuta...

 

La gatit,ca fac mancare si mai trebuie sa gust....ei bine,cand o fac,gust..si las a treaca trei ore pana iau masa obisnuita.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi e luni, deci zi de cantar. Declar 64,2 kg, neasteptat de bine. Mai putin cu 300 g desi nu am tinut aproape 2 saptamani dieta. Dar recunosc ca m-am discplinat un pic. Nu mai ciugulesc, si cand e musai de-o gustare ma intalnesc cu niste nuci, migdale. 

Azi am inceput in forta ziua de vitamine,banana, mar, migdale, salata la pranz. Seara ... am facut snitele pentru familion ... langa salata mea de seara a aterizat si un snitel. Vorba sotului meu: "ai inceput mai devreme ziua de proteine".  [soricel]

Maine zi de proteine, sper sa nu ma intalnesc cu niste cartofi.  [:-)))]  Mai sunt snitele, si desi nu-s 100% proteine, maine le fac de hac. 

 

O seara frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elyda un secret,incearca sa le adaptezi si lor meniul in functie de meniul tau,bine,exceptand ziua de vitamine,insa de exemplu pt maine fiind zi de proteine la mine,le fac lor ardei umpluti ,pot manca si eu excluzand orezul din ardeii mei asa ca nu voi fi asa frustrata de meniul lor.

 

Hai,hai ca incet si sigur se poate,iti spun eu ca se poate si partea cea mai faina dupa prima tura de Rina este ca niciodata nu m-am intors la kg initiale,mai sus,nici vorba.

Ma uit la ursu care a slabit 16 kg si se mentine acum la 100kg plus minus un kg in perioada sarbatorilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut zi de amidoane asa ca am exagerat cu juma de pitza margherita la pranz. Am simtit-o in stomac toata ziua pt ca nu imi trebuia toata jumatatea dar am mancat de stres. Mi-a sarit pitza si greatza dupa 2 ore de sport. Alergat cu genunchii la gura si greutati de picioare sus jos de pe step au sters pitza si nervii cu success.

Acum am luat o mana de covrigei de aia mici de la copii ca mi s-a facut foame intre timp, mai bag o sauna sa-mi relaxez muschii si pregateala pt ziua de maine:)

Vitamine adica sucuri doar la mine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut zi de amidoane asa ca am exagerat cu juma de pitza margherita la pranz. Am simtit-o in stomac toata ziua pt ca nu imi trebuia toata jumatatea dar am mancat de stres. Mi-a sarit pitza si greatza dupa 2 ore de sport. Alergat cu genunchii la gura si greutati de picioare sus jos de pe step au sters pitza si nervii cu success. Acum am luat o mana de covrigei de aia mici de la copii ca mi s-a facut foame intre timp, mai bag o sauna sa-mi relaxez muschii si pregateala pt ziua de maine:) Vitamine adica sucuri doar la mine

 Pai asta nu se incadreaza la carbohidrati?

 Pizza si covrigii dupa cate stiu eu se pot manca in ziua de carbohidrati, in ziua de amidon poti manca orez,fasole uscata...parca scrie pe prima pagina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi cand spuneti ca mancati alune, cate anume mancati ?

 

Vreau in bucati nu in grame ?

 

Eu am facut varza dieta asta, de 3 zile o tin numai in proteine ...excetand aseara cand peste proteine am bagat niste cartofi prajiti ... nici nu pot sa va mai scriu de cat de suparata sunt.

 

Nu m-am mai cantarit, nu are rost ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...