Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De cand am reinceput dieta n-am mai calcat stramb si nici foame nu-mi mai este cum imi era, nu m-am cantarit inca dar cred ca sunt ok. Intre timp a fost si ziua mea si ma intreba lumea cati ani am, eu ziceam cu un an mai mult, intr-un final mi-am dat seama ca nu am atata, probabil imi pierd si neuronii nu numai kilele.

M-am apucat si de sport, am descoperit ca am un cd cu tracy anderson si am incercat sa fac una alta, nu am reusit sa execut corect multe chestii dar perseverez. Pe langa asta m-am hotarat sa fac niste tratamente corporale, ma duc miercuri la prima sedinta. In concluzie lucrez pe toate planurile. Mi-am luat o rochie colorata si destul de scurta de la mango si vreau s-o port, daca nu se poate in iunie macar in iulie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea azi pe ceas am ars 824 in 2 ore de sport. Cam cat am bagat din pizza desi s-ar putea ca pizza sa fie si mai mult. Si nu caloriile la pitza m-au omorat ci faptul ca nu imi trebuia, am mancat-o din mers, facand inca trei lucruri, mi-a picat ca un bolovan in stomac si desi am zis ca am eliminat-o la sport , am bagat si un 20 min de sauna si am tot simtit pizza aia. Nu cred ca ma mai ating de pizza cat e rina de mare.

Tb sa o regandesc pe d-na rina asta in materie de meniuri ca ziua asta de carbohidrati nu merge chiar asa cu baga in gura orice junk, cel putin nu la mine

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am muncit de la 7 la 5 fara pauza, inclusiv pranzul l-am luat in meeting, la 5:30 eram in sala, la 8 acasa ca sala e la 10 min driving in drum spre casa. Am pupat copiii din mers si la 8:30 i-am bagat in pat am luat raportul de la scoala inca vreo 30 min, am cautat in dictionar cuvantul sex spre oroarea maica-mii care nu s-a prins de ce intretin o asa discutie cu copiii.

Si am investit in aducea maica-mii aici cat imi e sotul la munca pe mare ceea ce imi garanteaza niste copii mancati si cu temele la zi fara extra efort din partea mea:)

Acum mai lucrez vreo ora dar cu un oki pe DC , imi fac temele la portugheza ca am fost lepra si tot wk nu am facut nimic si maine am ora si test cred.

Si marturisesc si paharul de vin rosu care o saboteaza in mod constant pe d-na Rina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa traiesti, Amarantina, la multi ani frumosi!

 

Marina, carbo e zi de mare efect! Paste goale unse cu un sos de rosii acolo si de preferat picant :), seara inghetata si (sau nu) ciocolata neagra, da minus a doua zi garantat. Cat despre regimul tau sportiv de kamarilla, de guerilla, de legiunea straina, Doamne apara-ma si fereste-ma! :))

Vinul rosu la mine nu merge, se pune pic cu pic. Am ramas la bere, ca la asta sunt imuna deja, a capatat organismul rezistenta :))

Buflea, vai cat de bine cunosc sentimentul ala de vinovatie vecin cu furia oarba cand calci stramb si iti vine sa-ti zici numai "VACO!" Dar dupa 2-3 zile de reintrat in ritm trece si furia. Si eu, inca la penitenta dupa weekendul bramburit. 

Alune (nu stiu de ce am impresia ca migdalele sunt mai ok) iau in pumn. Si cum noi avem pumn de 1,58m... Cand mananc migdale/caju/alune, nu mai combin alt fruct. Asa ca le mananc doar ca "gustari" la doua ore in ziua de fructe, sau ca mic-dejun (ca eu pot sta nemancata pana mult spre pranz, abia apoi incepe chinul).

 

Azi proteine. Inca oscilez intre un tzatziki si o conserva de sardine. De ambele mi-e pofta. Sardinele le-as tranti in salata, in tzatziki as tranti rucola.

Stau cu o rogojina de plaja sprijinita de usa de la intare si astept sa treaca toamna :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu fac 2 ore de sport zilnic, ieri mi-a placut profu si am stat la toate orele. Dar incerc sa fac macar ora zilnic. Si nu-mi place sportul lent sau prea dansat. Daca apuc sa ma gandesc la ale mele inseamna ca nu mai fac sport deloc, ma misc mecanic dar nu se cunoaste. Iar chestiile dansante gen zumba la sport ma calca pe nervi nu am rabdarea necesara. Dar daca ma agata de bara , alearga sau ma innebuneste cu flotarile uhuuuu sunt prima.

 

Azi ma vitaminizez, adevarul ca s-au vazut carbohidratii mei la cantar culmea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, margherita aia are mozzarella, nu e de ziua de carbs. Ca sa fie pizza de Rina trebuie sa fie fara branza de niciun fel. Acum sigur ca la cat sport faci nu conteaza, dar ideea la Rina este sa disociezi complet!

 

Pt voi toate celelalte repet: cu Rina ai cel mai mare succes daca mananci pana in pranz fructe si apoi doar 2 mese si nicio gustare in zilele de proteine, amidoane si carbs. Toata gustarelile dintre, oricat ar fi de conforme, dauneaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sarumna de sfat, eu am respectat 2 mese pe zi dar de branza mi-a scapat. deci blat cu sos de rosii, ce naiba ii mai spune pizza, data viitoare imi fac eu acasa.

 

eu nu ma plang de kg prea multe in plus dar imi place rina pt disciplina. Astea sunt mesele, asta mananci fara prea multa fantezie ce tb sa mananci etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...