Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu azi am avut vitamine si am mancat pana-n pranz fructe si apoi 2 salate mari, vad ca ma inteleg din ce in ce mai bine cu madam Rina, acum madam Tracy ma chinuie. Ieri mergeam in reluare prin casa si abia imi taraiam picioarele, azi mi-a trecut un pic durerea de muschi dar nu am putut sa prestez mai nimic si cand o vad cu cata usurinta executa toate exercitiile ma apuca nervii. In schimb am fost la salon si mi-am facut electrostimulare si un masaj anticelulitic, am ajuns acasa mai daramata decat eram azi dimineata, cred ca o sa-mi apara si vanatai de la manevrele lu tanti aia de la masaj, ma doare tot corpul ce mai.

Karula multu de urari.

Andra tu pe unde esti? Sper ca sunteti bine.

Buflea ai facut antrenamentul ala privat?

Marina cand citesc cat sport faci ma ia cu ameteala. De cand te-ai apucat serios de sport?

Caro parca am citit mai demult ca ai o trambulina din aia profi. Am achizitionat si noi una si voiam sa pun cateva intrebari legate de amplasamentul ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, vino, vino si amesteca-te aici ca oricum suntem varza cu zilele, nimeni nu mai pica pe aceeasi zi. Eu azi carbo. Prima data cand am tinut Rina alaptam practic non-stop, de-aia am si ales Rina, ca mi se pare ca se muleaza perfect pe activitatea asta.

Buflea, la orez aromat pun sofran, anason, menta eventual. La ala nervos pun curry, ardei iute maruntit, sos de soia eventual. Secretul sta in tipul de orez gatit, sau in amestecul de tipuri ;) N-am reteta, doar pun condimentele in orez si il fierb cat sa nu mai fie dur. Evident ca amestecat cu putin unt la sfarsit e mai gustos, dar pentru dieta merge si putin ulei doar. Cred ca totusi mananc exagerat de iute, poate si de-aia mi s-a suparat cate ceva prin maruntaie...

Tu vezi ce program de electo-nu-stiu-ce iti alegi, sa nu ajungi la ala, cel mai dur, pe baza de socuri [:-)))]

Dar daca in loc de elecronustiuce ai incerca un masaj profi? Cu gym si sauna, masaj si dieta cred ca ai slabi mult mai repede si te-as invidia definitiv pentru asa rasfat.

 

Azi fac nu fac sport, dar garantat merg la doua ore matinale de plaja. Se anunta 25 de grade (cu ceva ploaie, evident) cum sa ratez asa ceva?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, eu pun diverse condimente in orez: garam masala, curcuma, ginger, 5 spices chinezesc, tandoori, busuioc, usturoi, ceapa, ardei iute - depinde ce am chef in momentul ala. Dar eu mananc in general orezul cu legume la wok sau abur, extrem de rar gol plus ceva seminte de floarea soarelui/pin, un strop de ulei de masline, praf de usturoi, suc de lamaie/lime, sare sau sos de soia. Mai am si un fel de amestec de ierburi pt salata (imi scapa numele) cumparat de la DM si merge si ala f bine.

 

Condimentele se pun in uleiul incins in wok, ca sa-si "elibereze" aroma, apoi se pun legumele.

 

Karula, unde mergi la plaja?

 

Amarantina, te referi la trambulina de aia mare pt copii? Cu ce anume te pot ajuta?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am terminat amidoanele, pranz cartofi fierti cu salata, cina putina fasole fiarta cu sare si otet , favorita mea:)

Azi nu am avut chef de sala ca ma enerveaza profa de joia asa ca ii bag acasa niste banda si tracy pt fund si coapse.

 

Ma uit cu nerabdare la covrigi pt maine, adica am covrigei din aia de sticks-uri pe care ii ador dar nu ii mananc in mod constant. Dar cum d-na Rina imi da voie:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...