Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Pai, nu, nu sunt, ca ne-am maritat la aceeasi varsta, ba pun pariu ca am si nascut cam pe la aceleasi varste, dar nu amandoua odata ;) Ale mele-s mici: aproape 7 si nitel peste 4 (cred ca si la diferenta dintre ei ne nimerim). Asa ca ramane stabilit: te astept la kg mele daca ma astepti la anii tai de acum. Deal? :)))

 

Aa, ce voiam sa zic... Marina? :)

Ahhhh, nu mi-a mai propus nimeni un deal atat de frumos ...te-am bagat la favorite ...

 

Ai mei au 8 si 7 ...adica ne-am reprodus in acelasi timp cu al doilea ...ranjet. Eu in decembrie pe al doilea ...eu nu mai aveam soro timp sa astept 3 ani intre ei, ca si asa i-am facut la seniorat.

 

Scriu de pe tel, n-am emoticoane sa te pup, dar sunt in fata gymylui ...trebuie sa-mi fac curaj sa deschid usa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La fix, Marina, pe mine m-a tinut educatia doamnei Rina aproape 4 ani, pana am inceput sa bag rontaieli noaptea si s-a distrus frumusete de caracter... Deci o sa-ti iasa planul.

 

Sunny, urmareste-te nitel (de-aia mie imi convine cantaritul zilnic), si vezi care e bomba la tine, ca poate nu orice fel de carbo te saboteaza. Pe mine, de ex., nu ma ingrasa pastele, dar ma ingrasa mamaliga. Nu ma ingrasa un covrig mare, dar ma ingrasa covrigeii si sticksurile. Nu ma ingrasa orezul, dar ma ingrasa fasolea etc.

 

Amarantina, avand in vedere ca mai e o luna si foarte putin din dieta, nu mai sper decat la 48 si ramanerea acolo. Cine stie? Poate am o surpriza placuta si mai scad si in perioada de mentinere. Fie si mai putin de 4kg ca data trecuta... (Buflea, te rog, te rog, doar un kg trisez din deal, nu e mare smecherie, practic, cat inca o buza sparta a fie-mii mici pe care am facut-o la 35 de ani, pacalita de fie-mea a mare facuta la 32 care se dovedise copilul ideal pe pamant!)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am constatat ca dupa carbohidrati sunt mai usoara, ziua de vitamine e cea la care mai iau avant,, presupunand ca nu o fac doar din suc ceea ce e ok. Probabil ca la carbohidrati ma uit exact si la cantitati si ma satur rapid, la fructe daca e fara numar fara numar, bag si eu fara numar.

Oricum overall astazi eram la -2 cu toate micile excese, si sunt in general mandra de mine de cum am mancat seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Marina!

 

Acelasi lucru l-am observat si eu,la carbo scad rapid,la vitamine insa nu la fel.

 

Hihihi deci asa dragelor va comparati anii de maritis,phiii eu tac  [8)] .

 

Karula si eu am crezut ca Maria va fi ca si fratii ei ,mare greseala sa cred ca vor semana.Daca fata asta era primul meu copil jur ca in veci n-as mai fi avut curaj sa fac altul.Totul la ea a fost dificil,sarcina,bebelusia,acum copilaria,sper ca adolescenta sa fie mai linistita.

In materie de buseli,tranteli ,rani,etc,e campioana absoluta a familiei,si are asa o fatuca delicata si nevinovata ,insa privindu-i vanataile si benghiurile de peste tot nu e greu sa-ti dai seama ce-i poate pielea. [:D] recunosc,are cu cine semana ca doar ce naste din pisica,soareci mananca.

 

Spor la slabit dragelor si astazi nu va indopati cu prajiturele si bombonele ca e zi de vitamine.

 

La multi ani sanatosi si voiosi tuturor ce-si serbeaza astazi ziua numelui!!!! [cheers] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, stii ce e Contractubex, da? Crema aia care se da a la long pe cicatrici mai vechi, mai noi... Aia e la noi pusa pe pantofar, langa chei. Practic e folosita la fel de des ca ele :D

 

Si da, confirm si reamintesc: atentie la fructe, nu sunt asa nevinovate cum par!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 (Buflea, te rog, te rog, doar un kg trisez din deal, nu e mare smecherie, practic, cat inca o buza sparta a fie-mii mici pe care am facut-o la 35 de ani, pacalita de fie-mea a mare facuta la 32 care se dovedise copilul ideal pe pamant!)

 

Hai ca am gasit o diferenta ... la mine fica-mea mica este copilul ideal, probabil pt ca a aparut din greseala la cei 36 ai mei ...

 

Ah ! Si mda, si pentru ca esti mai mica decat mine, sa-ti fie rusine ...pai si mai mica si mai slaba, cate discounts sa-ti mai dau ...accept dealul !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am tinut dieta asa cum trebuie...pana acum cand a venit sotul cu tort de inghetata  si ciocolata. [pl]

 

 Asa ca si astazi am tinut dieta de n-am mai putut. Oricum am hotarat sa o adaptez putin,in sensul ca nu o sa mananc fainoase , ca nu o sa slabesc in veci manacand asa ceva.Asta cand o sa tin si eu dieta asa cum trebuie. [batcap]

 

 Cu dulciurile am o problema grava. [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si a mea e varza ... adica pardon este, ca si ieri, salata cu pui  ...

 

Ieri am fost la o ora de zumba ... mi-a placut mult, Instructoarea era de varsta mea, nu slaba, dar arata bine ...

 

Am gasit solutia ... ca sa nu ma mai vad in oglinda, ma ascund dupa cineva din randul din fatza ... de preferinta mai inalta, ceea ce nu e greu de gasit si imbracata in  negru ca sa nu-mi dau seama ca pe parti ies din conturul dumneaei [:)]  ... pe aceasta persoana o si urmaresc in miscari, ca sala aia e atat de mare si atat de multa lume in ea, ca instructoarea abia se vede ... Avantajul acestei manevre este ca nu vad niciodata in oglinda cum dansez ...iar la final, sunt atat de desfigurata ca oricum nu ma mai recunosc.

 

ieri a fost o clasa de cardio - zumba ...individa asta a pus patru, repet PATRU melodii latino fara pauza ..valeu, valeu ce mi-au mai sarit suncile - sus-jos, sus-stanga, sus-dreapta ...respiratia in gat ...sus-jos ...etc, etc, etc.

 

Si totusi frumoasa muzica asta latino fetelor - frumoasa foc, mai ales daca o asculti fara a avea urechile infundate de efort ...cand am intrat in sala, mi s-a parut frig si muzica tare. cand am iesit din sala mi s-a parut ca nu e aer si nu mai auzeam pe nimeni .... unde se vede ca totul este chestie de perceptie.

 

Azi am hockey - nu cred ca ajung la gym.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...