Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Am cautat si eu pe net sa vad cu ce se mananca zumba asta. Maaaama ce mi-a placut,si cum am zis eu ca in fiecare dimineata o sa fac eu zumbaaaaa.

  

Maaaare minciuna, am facut  5 minute si m-am dat ranita toata ziua.

E lene mare pe capul meu.

Cand citesc cate ore de gimnastica face Buflea mi se face rusine de mine. [zid]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Elyda, lenoasa mai mare ca mine nu e. Dar stii cum? Filozofez pe tema lenei de cand m-am nascut, practic. I-am dibuit toate virtutile, m-am pliat pe toate aceste virtuti, am intuit ce avantaje sa scot de pe urma ei si am stors-o de tot. Iubesc lenea. Dar de lene si comoditate, am zis: nu sala, ok, ci acasa. Nu cu orele, ok, dar macar o ora. Nu tae-bo-kwando-shu-jutzu-mu-hu-hu-comando, ci mers pe stepper, dat din aripi cu 3kg in fiecare aripa, 35 abdomene grele si corecte. La talie lucrez non-stop adunand jucarii.

Cum as face eu in locul tau cu dieta, acum, daca nu si nu, si vad ca nu: as tine-o, dar fara zile de aia, de aia si aialalta. Azi am chef de carne, mananc doar carne si ce mai e permis pe langa. Maine vreau iar carne, foarte bine, carne si ce e voie langa (iar ma impiedic de Buflea :D). Dimineata vitamine obligatoriu. Si tot asa, cu ora aia de miscare, tot cred ca se slabeste. Poate spun prostii, dar asa cred. Si ma gandesc atunci ca nu ti se mai seteaza asa de rau pe dulciuri, ca nu mai ai ingradiri, iar in ziua in care alegi dulce, o faci cu masura si incerci sa fie de calitate. Ciocolata neagra si inghetata sunt de preferat [flo2]

 

Doamna cu sange navalnic, sa va zic sa muriti de ras: ieri pe strada, un grup de turisti nonogenari, spanioli cu tangoul in sandale, ma intreaba in engleza cum sa ajunga la... Palatul Dogilor [fri] Mi-am luat cel mai latin zambet al meu, si il am!, si le-am aratat Domul (Sf. Stephan) si le-am zis: Dar domnilor, suntem la Milano! Ne-am consumat in tacere clipele de Seinfeld si ne-a busit rasul pe toti, navalnic, latin pur-sange. Bietii oameni, urma sa ajunga azi la Venetia si de jale ca nu apuca sa vada tot la Viena le facusera varza, ca varza ta de azi cu repetitie [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, chiar ma gandeam in timp ce citeam ... ba am aruncat si un ochi la locatia ta ...imi zic eu in gand "mai dar fata asta nu statea la Vienna ?" ..."si moshii aia nu intrebau de Italia ?".

 

Noroc ca ai explicat ... [flo2]

 

Vienna, Doamne !!! ... sa-ti spun ca fost o vreme cand o stiam mai bine ca Bucurestiul ???

 

Pe cand lucram eu intr-o mare corporatie care avea nivelul superior de management la Vienna si aveam worshops si team buildings si tot felul de evaluari din 2 in 4 saptamani in orasul ala ???

 

Ce vremuri mucegaite de timp ...era de mult, acum vreo 15 ani [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Organizez eu un team building de neuitat oricand apari in zona (Elydei ii trimitem doar un olariiiiiooooo peste deal si vine). Ca sa nu mai zic ca la doua usi de mine e o sala de fitness si de cate ori o zaresc pe prea frumoasa si prea cladita patroana zic: ia uite-o pe Marina (e blonda, inalta si asa cum arata o doamna hamalita de ore in sala; desi cred ca vede si ceva soare la cum lucesc muschii aia pe ea).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soro, daca vrei sa ma inviti la tine, nu imi pomenesti de sala ...

 

Imi spui de Schonbrunnul ala cu doua tururi, unul lung si mai scump si unul scurt si inutil [:D], de Glorietta si desigur de duduia Sisi, daca vrei sa imi arati un exemplu despre cum mi-ar sta mie ca Rommy Schneider ...[:D], [:D], [:D]

 

Imi place si muchiul ... ala tziganesc putin afumat si desigur ala barbatesc putin incordat ...

 

I know, I'm a very shallow person !!! [:D], [:D], [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io am o problema..... MAMA, vin ca omul acasa, muncit toata ziua, bagat o ora juma de sala, sughitat de foame cu Rina in dinti, si cand ajung acasa oala cu poale in brau pe masa, cu branza de vaci si stafide carate de la Romanika. Evident ca nu e zi de carbohidrati dar ce pot sa fac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact poale in brau, nu am mustrari de constiinta si am bagat doua. Si nu plang deloc, ca ar fi si rina asta plictisitoare sa o tii asa ca la carte fara excese.

Mi-a placut asta cu sabotaaaaj cu gura plina, jur ca asa s-a intamplat numai ca am strigat sabotajul mai murmurat, nu m-am dat chiar cu fundul de pamant:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...