Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Exact poale in brau, nu am mustrari de constiinta si am bagat doua. Si nu plang deloc, ca ar fi si rina asta plictisitoare sa o tii asa ca la carte fara excese.

Mi-a placut asta cu sabotaaaaj cu gura plina, jur ca asa s-a intamplat numai ca am strigat sabotajul mai murmurat, nu m-am dat chiar cu fundul de pamant:)

 

Si ca sa nu va las cu okii in soare atasez dovada...

post-125055-0-56572600-1369170263_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ahahaah  poale-n brau  [yum] .

 

Sa-ti fie de bine ,Marina.

 

Elyda eu zic sa incerci si varianta Karulei,sa adaptezi in functie de poftele tale,tot e mai bine decat nimic,zic si eu .

 

Buflea si eu ma feresc de oglinda in sala,nu-mi place ce vad,nu-mi place cum execut exercitiile dar ma straduiesc.

Ador zumba,ador dansul si in special muzica latino, dar din pacate mi-este peste mana sa ajung la orele de zumba,nu se pliaza deloc pe programul meu si al familonului.

 

Azi de exemplu trebuie sa jonglez serios cu timpul ,caci una din finele mele se afla in spital pt investigatii si are nevoie de mine ,iar toti copiii au astazi antrenamente,cei mici la karate,cel mare la rugby,sper sa-si faca ursu timp si sa ma suplineasca putin macar.

Luni picii au dat examen de tresa (premergatoarele centurii) ,sensei a recomandat-o pe Maria pt toate cele trei trese si pe Edy si restul picimii ,pt prima.Astazi afla rezultatele,au emotii.

 

Va las dragelor,va doresc sa proteinizati cu succes  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot, Marina, nu pot sa dau imi place la poza aia. Cand vine soacra-mea (de la Paris) gateste numai moules de ne ies pe nas si prin toti porii. Cand vine mama (din Romania, pasionata de emisiuni culinare) experimenteaza pe noi inventii exotice fara gust si fara consistenta. Noroc ca vin amandoua foarte rar. Dar o poala-n brau n-ar face...

 

Am pranzul spalat, doar sa-l arunc in castron: salata cu de toate si branza. Seara tzatziki.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bueiii, eu aseara, la ora 9:00 P.M. am fost la o clasa de hip-hop ..mda, ma pregatesc sa devin o mama cool, cand o intra fiu-meu la adolescenta, sa pot dansa cu el hip-hop in cluburi (vrabia malai viseaza [:)] )

 

Deci ... am iesit de la clasa de hip-hop cu dureri de brate ... nu cred ca ar fi trebuit sa fie asa, daca m-a capiat instructoarea cu mainile ...daca nu le-a aruncat fetelor in toate directiile posibile, cand pe tavane, cand pe oglinda, cand pe podea, cand le unduia, cand facea opturi cu ele ...la prima citire ar parea mai simplu sa faci opturi cu bratele decat cu sholdurile, dar va spun ca nu este ...in primul rand ca sunt doua si trebuie coordonate, apoi sunt mai lungi si au incheietura de la cot care si aia trebuie controlata ca sa se indoaie la nota potrivita si NU in ultimul rand, trebuie mentinut ritmul  de hip-hop ... nu prea mi-a iesit, dar data viitoare imi pun o shapca cu cozorocul la spate si intru in sala salutand pe toata lumea "what's up ma' men", poate intru mai bine in pielea unui hip-hopist, ma inspira atitudinea si imi gasesc mai repede miscarile. [:)]

 

Cu ocazia asta am mai tras de-o concluzie, care nu are de a face nici cu respiratia, nici cu cardio, nici cu muschii - am inertie mare - ma misc cu intarziere, incerc cu gratie, dar cica nu gratia este cheia la hip-hop ci energia [:)] ... mda, mi-am cautat-o si eu aseara prin sala aproape goala, in timp ce imi cautam si bratele pe care mi le culegeam de pe peretele din stanga, cand de fapt ar fi trebuit sa fi fost, conform ritmului impus de instructoare, pe cel din dreapta dupa o piruieta incrucisata ...

 

Aham, mai am de invatat ... [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Buflea...nu am cuvinte, ce ai facut din cultura hip hop!!!!

 

Marina, din cauza ta si a Poalelor in brau facute de mama ta, am obtinut urgent o reteta de placinta cu branza pe care vreau sa o fac de ani, care seamana cu Placinta Ana, de la patiseriile cu acelasi nume.Am inlocuit grisul si faina cu ce trebuie, am adaptat-o sa fie Monti (la Rina nu cred ca merge in nicio zi , ca e combinatie de ou, iaurt, smantana, branza de vaci , gris si faina) si acum ma rog de ea sa fie gata pana la fara un sfert sa ajung si eu la sala azi...la pilates flow, ca nu mai sunt asa de tinerica precum Buflea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca nu mai sunt asa de tinerica precum Buflea...

 

Nu te cunosc, dar simt ca imi place de tine [:D] ...

 

Mai asa s-a vazut cultura hip-hop la varsta si greutatea mea ...dar nu v-am spus ca in sala era si o mamaie de vreo 60 de ani, in fusta si cu basma pe cap care a terminat clasa odata cu mine si nu parea sa o doara nimic [:)]  ...e drept ca am tras cu ochiul si mamaie nu prea reusea nici sa-si arunce mainile, cum a o doara ? Asa ca "varsta vorbeste" [:D]  ...

 

Dar muzica fetelor ... ce hip-hopul meu de muzica e asta ?  Eu in afara da o vorbaraie continua si rapida nu prea am descoperit vreo nota muzicala, ce sa mai vorbesc de performata vocala ...pai daca exersez putin, cred ca ma fac si eu solista de hip-hop acasa, cand stau cu gura pe copii ...si daca insist cu clasa asta de aruncat mainile pe pereti, cred ca o sa le si gesticulez mai bine, poate asa, in ritmuri de hip-hop ma fac si eu ascultata acasa ... [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, stii intrebarea aia pusa des pe forum cu sprancenele incruntate si mainile in sold "si contributia ta la subiect care e?" [:-)))] Nu v-ati mai potoli odata cu niste placinte!

 

Nici nu stiu, Buflea, ce sa comentez... Da' cititnd, pana sa ajung la final, exact viziunea asta o aveam, cu tine hip-hop-ind in casa la copii cu mainile zvarlite desincronizat si trasand sarcini, si taind beneficii. Ca, la naiba, e ritm de suparare mare asta, pe ei!

Nu are si miscarile alea usor pe vine, asa, in sictir, in timp ce se latra cu mainile?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe vine nu imi aduc aminte sa fi ajuns aseara ... [:)]

 

Ori "vinele" reprezinta un alt nivel de hip-hop la care instructoarea Deborah nu ne-a ridicat (respectiv coborat)...ori nu-mi mai amintesc ca eram cu ochii pe pereti, dupa brate ... [:)]

 

Intrebarea mea este : se slabeste latrand hip-hop si aruncandu-ti mainile pe tavane ???

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...