Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Da, Caress, exact, e un deliciu sa stai sa-i vezi pe oamenii aia intr-un picior cat de lent si gales isi intind piciorul doi printre crengile copacilor in floare :) Pe bune, e mare arta!

[:-)))] [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Vreau si eu!!!!Doamne, ce frumos...Sa i pozezi cand sunt cu piciorul printre crengi, te rog, te rog!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cat despre mancare - azi m-am dus la cantina plina de ispite si am mancat asa: fasole verde in sos soia, tofu la gratar, o lingura de salata de oua, niste ciuperci si un fel de chiftea de naut, care arata foarte prost si era si foarte tare ..dar am luat-o ca era evident ca era prajita si numai la prajeala ma gandeam ...va las pe voi sa-mi spuneti ce zi de Rina ar putea fi asta pentru mine ...

Doamne, nu mai pot de ras!!! Exact asta vroiam sa te intreb, ce zi ai avut azi, ca eu una din amestecatura asta nu pricep nimic!!!

 

Deci tu ai personal trainer????Wow...Mie nu mi place, prea e cu ochii pe mine...mai bine la gramada, te mai faci ca bei apa-eu as putea linistita sa nu beau deloc, dar beaaaau, o gramada...ca doar asa te poti opri fara sa te simti prost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hip hopul facut in viteza ar tb sa fie un cardio bunicel ceea ce definitiv slabeste. Combinat cu dieta si CONTINUITATE o sa vezi rezultatele.

 

Gata cu placintele, de maine o luam in fortza cu Rina, azi am mai lalait-o cumva.

 

Sportul sport, putin anemic ca am cazut de pe step si mi-am intins un muschi. Dar ne pune muzica in viteza maxima si tb sa dansam pe step-ul ala sa executam tot felul de coregrafii . Nu e hip hop dar e kizomba sau samba, fiecare tara cu particularitatile ei. Dupa ce ca abia tii ritmul trebuie sa mai dai si din toate alea....am transpirat la greu

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, mie nu imi plac astea de intins ...

 

Am motive, pai eu daca ma intind, ori adorm, ori nu ma mai ridic de acolo ...

 

La unica clasa de yoga la care am participat - am adormit ...v-am spus, nu ? [:)] ...pe scurt, dupa ce ne-am intins pe acolo, la final, duduia aia ne-a stins lumina, ne-a pus sa dam ciorapii jos, ne-a intins pe carpete si ne-a spus sa deschidem niste canale de energie prin cap si printre picioare, sa intre si sa iasa nu stiu ce fortze ... pai dragelor, eu am deschis picioarele ca a fost mai usor, si pana sa gasesc dopul de la cap, pe linistea si intunericul ala, venita de la serviciu si dupa ce obosisem la clasa ...am passed out. M-au trezit cei de la urmatoarea clasa, ca cica se impiedicau de mine prin sala ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hip hopul facut in viteza ar tb sa fie un cardio bunicel ceea ce definitiv slabeste. Combinat cu dieta si CONTINUITATE o sa vezi rezultatele. Gata cu placintele, de maine o luam in fortza cu Rina, azi am mai lalait-o cumva. Sportul sport, putin anemic ca am cazut de pe step si mi-am intins un muschi. Dar ne pune muzica in viteza maxima si tb sa dansam pe step-ul ala sa executam tot felul de coregrafii . Nu e hip hop dar e kizomba sau samba, fiecare tara cu particularitatile ei. Dupa ce ca abia tii ritmul trebuie sa mai dai si din toate alea....am transpirat la greu

 

Zau ? ce clasa e asta cu dans pe stepper ? N-am mai auzit de asa ceva ... interesant !

 

Mie mi-e frica sa ma duc si la cycle ... am aruncat o data o privire, aveau ciclistele alea niste fete desfigurate de m-am speriat ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi, stai linistita.Mi am dat duhul la unica ora de step aerobic la care am participat.Si m-au durut gleznele doua saptamani...nu e pentru mine.La yoga nu am fost, dar daca se doarme e de bine.La pilates nu dormi, crede ma...poate in ultimele 2 minute, ca in rest iese untul din tine.Dupa 2 luni jumate doar de pilates am niste muschi de nu i aveam nici la 18 ani...

 

Mie mi place spinning ul, daca e instructorul misto.Ca daca doar pedalezi ca nebunul, e urat si plictisitor...Dar am facut ore absolut superbe, din pacate sala aia e absolut inaccesibila acum-e f departe...

 

Si iata cum scapam de grasimea abdominala.

http://www.dietetik.ro/cum-scapi-de-burta/6374.html

Acum imi explic eu de ce nu mai am burta deloc [:-)))]De la multe mese mici p e zi-am avut zile cu 7-8, si mi se parea ca mananc ca hamsterul...dar vad ca e de bine.Si de la alimentele minune, care sunt toate-in afara de carne, prezente in fiecare zi.Ovazul cel putin , cred ca nici calul lui bunicu' nu a mancat atatea tarate de ovaz cate am mancat eu in ultimele 2 luni si jumatate.Iar aport caloric care sa depaseasca 1800 kcal??OMG, nu cred ca m-am apropiat vreodata nici de 1500,  ca eram cat malul!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrew al meu mi-a facut praf mijlocul.Uitasem ca exista muschi intercostali...e de bine.......

 

Mai am o energie fantastica....mea culpa,am abandonat  rina.simteam ca nu o mai suport.Ca nu mai suport nici amidoanele nici pastele.

 

Dar am decis sa-mi schimb stilul de mancat.

 

De o saptamana manac salata...verde+rosii+castraveti....la care mai adaug...1/2 ou,cateva bucatele de peste...si 1/2 felie de paine neagra.Depinde ce am chef.

 

Cam de doua ori pe zi...mai mananc asa,mai adaug  stiu eu,cate o bucata de gratar,sau perisoare fierte....ma simt excelent,ma incadrez in numarul de calorii care trebuie....ieri chiar am avut loc si de doua bucatele de cioco...doua patratele...nu le combin..(macar asta mi-a intrat in reflex) si s-au largit blugii.Si azi chiar o sa mananc un cartof fiert cu salata.

 

Apoi ma duc la sla.Mai,nu mi-e foame deloc,nu-s flamanda,am energie,dorm bine si ma simt minunat.

Editez sa spun ca mi-a zis doctoru` ca nu ma fac cat usa daca mananc si o bucata de prajitura.....doar trebuie sa ma incadrez in caloriile necesare.....si chiar pot depasi un pic 1200....daca ard la sala restu`.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...