Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Eu cred ca Monti asta trebuie sa fie mascul si ii da tarcoale lui Madam Rina ...stim ceva de dansul, e insurat, e fericit, nu cumva e doritor de ceva nou ???

 

Eu cred ca de aia o trimite pe caress sa defileze prin amidoanele noastre ...karulo, ia arata-le tu draga vecinilor de dieta ce face o carbohidrata disociata ...eu nu pot sa ma bag in randul intai in campania asta ca va fac de ras, dar stau din umbra si observ.

 

Cum adica caress manca ieri placinta cu branza, azi briose ... trebuie sa fie ceva fishy, poate e ca weight watchers de mananci de toate cica dar numai cat negrul de sub o unghie scurta [:)]

 

Eu desi am cartofii de la mama, iar am ajuns la cantina unde mi-am luat niste sushi vegetariene ...adica orez cu avocado in interoir ...trebuie sa fie bine, nu ? Sau trebuia sa-l scuip pe avocado ? ...oricum chiar daca nu au peshte, este superb ...orezul asta cinezesc amestecat cu soy sauce si ginger si pasta din aia de hrean (am uitat cum se cheama) ...Doamne, ce bunatate !!! 4 bucati = $3 ...vedeti, aici e problema la mine ...probabil ca karula ar fi luat o portie si ar fi impartit-o - doua bucati acum si doua la dinner ...eu sunt plina de nervi ca nu mi-am luat acum 2 portii ...cum naiba sa slabesc ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

N-ai gresit cu nimic in sushi ala cu avocado (zise Rina, la pariu ca Monti stramba din mustati), si daca ai ramas cu gandul la inca o portie, inseamna ca nici alea 4 bucati nu sunt mai mari decat un sushi adevarat. De care da, mi-e pofta de mor. Cand scap si de dieta asta, direct la sushi ma opresc.

 

La hreanul ala numai wannabe imi vine sa-i zic :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monti interzice complet orezul alb normal, for ever and ever...sushi e permis doar in faza de mentinere, si doar cu orez basmati sau integral...Mai trist e ca si cartofii ii interzice pe veci.Eu cred ca de-aia mi se scurg ochii pe aici, as da briosele mele cu nuca si ciocolata pe cartofii tai fierti, Buflea... [yum] [yum] [yum]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da ...wasabi ii spune.

 

Mai bine imi luam doua portii nu-i asa ?

 

Cum mai Monti sa scoatem cartoful definitiv ?... eu nu slabesc cu Rina asta, dar deja il resping pe dn Monti ...sa faca bine sa gaseasca o modalitate prin care sa mancam cartofi, daca doreste atentia noastra de gazele Rinice ...

 

Ah, Karula ...am jurat ca nu ma cantaresc dar de dimineata ma dureau atat de tare picioarele ca m-am gandit ca poate am mai slabit putin ... nimic frate, eu cred ca de 2 sapt am intzepenit la (-2 kg) ...si am de slabit 15 ... dar vestea buna este ca a inceput sa imi placa gymul asta, chiar ca face bine la cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine, in F2, o data la 2 saptamani poti sa mananci orice...cu bun simt, evident, ca abatere controlata.Si cartofi, si orez, si paste din faina alba, si dulciuri cu zahar, si mamaliga, tot ceea ce in mod normal este inadmisibil-cate una, nu toate deodata, bineinteles.Eu de vreo doua saptamani (ca sunt in F2 de la Pasti, adica am slabit destul, chiar mai mult decat vroiam) imi promit ca in we imi fac cartofi noi prajiti, cu ou si tzatziki...Si in we sunt alte si alte bunataturi, si nu ma indur sa mi stric istoricul de Montiganca fara nicio abatere...si zic, lasa, saptaman viitoare...or sa dispara cartofii noi si o sa imi para rau, stiu deja.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zic din nou, o sa slabesti de o sa te cauti prin haine, zic eu, zic si fetele, zice si Rommelica maca-l-ar mama de baiat salon. Doar asa: cu o Rina stramba ca a ta, dar tinuta, si cu gym-ul. Si m-am gandit si la varianata aia cu glanda aia de face necazuri, ca imi scapa in romana [:-)))] ,  nu e. Ca n-ai putea sa ajungi nici la a doua masura din melodia de kick ;) Si in general, n-ai mai fi tu care esti daca ar fie ea, tiroida, ca mi-a venit, na!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, miscarea e excelenta, orice tip de miscare ai alege.Nici nu ai sa iti dai seama cand, desi cantaresti tot atat, in loc de grasime si burtica ai sa ai muschi ca ai lui Rommelush si 6 pack pe abdomen!Si atunci te muti la ,,abdomen extraplat'' ca nu o mai tii nicio dieta! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai e ceva, la care n-ai voie sa ma contrazici, ca vorbim de la aceeasi inaltime: 2kg conteaza si in plus si in minus la noi cat 5 la voinicul din poveste. Si dupa ce mai dai doua jos, o sa plece in cascada, ca tot de la bibilica vine comanda ca e pacat de ce-ai muncit :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...