Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Ma lupt cu ea si ea cu mine, sper sa cadem la intelegere.

Si tot de la hipotiroidie ma ingrasam desi abia iuguleam cate ceva de mancare. Sotul imi spunea mereu ca nu intelege cum pot trai u mancare asa putina.

 

Mancam putin de felul meu nu ca eram grasa, ca aveam 47 de kilograme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu, nu am copii.Am crescut toata viata copiii altora si nu am avut timp sa ii fac pe ai mei...Si acum cochetez tare cu ideea luarii in plasament.Nu mi-au lipsit si nu imi lipsesc nici acum din preajma. [:)]

 

Fetelor, peste tot scrie ca unei diete trebuie sa ii dai cam 3 saptamani ca sa se manifeste.Daca in 3 saptamani vezi ca organismul nu reactioneaza, incepi sa te gandesti ca poate nu ti se potriveste.Dar sunt atatea lucruri de luat in seama, atatia factori care pot interveni si determina rezistenta la slabire...Mie Rina mi se pare o dieta destul de complicata, mult mai complicata decat Monti, nu stiu de ce...Poate pt ca esti legat de o succesiune de zile, nu prea poti alege, iti pica prost nu stiu ce amidoane intr-o zi de sambata cand faci gratare, sau ziua de lichide de aniversarea casatoriei, sau mai stiu ce alte nepotriviri, si e foarte greu sa tii strict.Eu am zile in sir in care mananc multi carbo, ca asa simt...daca mi dai peste sau cascaval in zilele alea, mananc si vomit.Plus ca masa are 2-3 feluri, pranzul si cina trebuie sa fie diferite(eu nu pot sa mananc acelasi lucru la doua mese consecutive), nu pot trai o zi cu mere si salata, cad din picioare...dupa cum nu suport senzatia de foame si interdictia de a avea gustari, ceea ce e antifiziologic.Am zile in care mananc de 7-8 ori, ca asa simt, mese mici dar foarte multe si ma simt bine si sunt satula tot timpul.

 

Si imi dau seama ca si pentru voi e greu, pentru ca nu stiu daca in afara de Karula, e cineva care chiar face ce trebuie...vesnic va schimbati zilele, mancati ce nu trebuie, sau cand nu trebuie, si vesnic va e foame, ceea ce nu e ok.

Poate ca tinuta strict, dieta e foarte buna (nu am inteles inca in ce fel se face disocierea, dar sigur exista niste principii), dar la cum o tineti voi, si la ce rezultate aveti, eu m-as frustra maxim.

 

PS Buflea, la ce capacitate de efort ai, cu siguranta nu ai hipotiroidism.Si la ce simt al umorului... [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la dereglarile hormonale apar manifestari adiacente (transpiratie abundenta, modificari drastice de libido, eventuale galme pe la sani, axile, pilozitate, nervozitate, insomnii si cu siguranta mai sunt). Deci nu cred ca e nici asta, dar cauta-te ca nu strica.

 

Astazi, deci, carbo. Chinezii din coltul opus turcului cu kebab si falafel executa cele mai gustoase noodle pe care le-am mancat la Viena pana acum. Si cum e si sarbatoarea familiei la gradinita azi, noodle sa fie la toata familia (eu vegetariene) si inghetata la cina. Corect?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata!

 

Karula are dreptate,ma deplasez continuu,examene de karate,rugby,scoala,mind lab,si asa mai departe,basca s-a stricat si laptopul asa ca am acces restrictionat la pc,,doar la sufragerie si cand nu sunt tero acasa ca si asa se incaiera pe el.

 

Robert e in plina perioada a tezelor,luni intra in cantonament ca incepe lupta pt Cupa Romaniei,Maria si Edy si-au luat tresele,Maria trei,Edy una,se indreapta cu pasi siguri catre centura galbena.

Profa de franceza imi prigoneste baiatul,nu intelege de ce nu s-a dus la un liceu sportiv daca face sport de performanta,la articulat cu un 3 cu toate ca la primele trei cerinte a raspuns ok ,pt a patra I-a dat trei,trebuie sa discut cu ea  sa vad ce gandeste apoi mai vedem,insa nu pot lasa asa treaba.

 

Sunt stresata ,obosita,simt ca cedez si nu vreau.

 

Gata mi-am plans destul de mila.

 

 

Ma duc la treaba si va citesc din umbra in scurtele mele pauze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, nu este nevoie sa iti fie rau ca sa te duci sa iti faci analizele daca tot spui ca nu le-ai mai facut de mult.

 

Eu nu am ce sa zic, nu am mai slabit deloc, am avut cateva saptamani in care am tinut Rina asa cum trebuie , apoi am luat-o pe aratura.

 

Mie nu cred ca mi se potriveste dieta asta, acum nu o mai tin, dar incerc sa mananc cat mai sanatos si sa fac cate putina miscare.

 

Am si o perioada mai stresanta si un program aiuristic, asa ca nu as putea sa tin o dieta stricta in perioada asta.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...