Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daca stresul ar slabi (si nu ar face exact pe dos, eu ma ingras in perioadele stresante), as fi silfida .Dar cum eu m-am nascut stresa(n)ta, o sa fiu mereu mai plinuta.

 

In ultima perioada cum zic si eu ca ma linistesc, ca am rezolvat ce trebuia sa rezolv, apare altceva si mai complicat. (Cap zid bang)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si scuze de lipsa, dar am mult de treaba si nu am apucat sa scriu.

La mine Rina merge linistita, fara mari schimbari in greutate mai ales ca poalele in brau m-au deturnat putin, dar in general o gasesc o dieta echilibrata si usor de tinut. 

Sportul dupa cum am mai zis la mine e zilnic, cateodata mai mult, cateodata mai putin.

O invidiez pe buflea cu clasele ei misto. Si ale mele sunt bune dar nu foarte variate, majoritatea sunt fortza si definire ceea ce e ok, mai suplimentez eu cardio cu alergatul si ce fac acasa.

Cred ca daca nu ai slabit 2 sapt facand sport si mancand Rina e ok. Mie mi se pare ca rina permite destul de multa mancare. Dar cu kick box si de astea daca ai rabdare intr-o luna ar trebui sa vezi rezultatul. Rezultatul nu e neaparat vizibil pe cantar pentru ca muschii cantaresc mai mult decat grasimea si in prima faza s-ar putea sa pui kg, dar ar trebui sa vezi pe haine, pe felul cum arata corpul daca te tii de sport.

Bafta si fruntea sus!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Marina,asa ma gandeam si eu ,e tare fain cat de variate sunt orele lui Buflea,si la mine e monoton insa incerc sa ma concentrez pe efectuarea exercitiilor cat mai bine si nu ma gandesc la altceva.

 

Astazi am transpirat mai putin ,cred ca din cauza ca e si rece afara,insa tot mi-am pierdut vederea din cauza umezelii,imi curge efectiv transpiratia in ochi,am vazut ca celelalte fete nu transpira asa,sa fie oare din cauza ca eu beau mai multa apa decat ele?
Ele vin cu o sticla de jumatate de litru si daca beau 100-150 ml intr-o ora,eu beau cel putin 1l si cand e cald ma duc lejer catre 1,5l.

O fi bine,o fi rau,nu stiu,insa nu ma pot abtine sa nu beau apa,simt ca mi se usuca gatul si parca nici sa respir nu mai pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Seri e pe langa baricade. Dar nu se da deoparte.  [ups]

Am avut inspectia pentru grad, diferite sedinte si bobarnace luate dupa simulare (nu atat eu, cat elevii ... dar de!), copil racit cu febra care s-a lasat greu induplecata sa scada, socru internat in spital la Suceava (el locuieste la 40 de km, deci noi de servici la spital). 

Urmeaza petrecere de pensionare a soacrei (unde sunt organzator sef, sa-mi iau toate bobarnacele, nu de alta), ziua fetei (a doua zi dupa petrecere). Am uitat: joi am banchet si curs festiv la scoala, miercuri si vineri fac cofeturi pentru petreceri. 

De Rina ... nu zic nimic, dar nu-s departe . Raportez 64,5 kg, deci un pic mai bine ca saptamana trecuta si un pic mai rau decat acum 2 saptamani. Dar eu stiu ca la mine greutatea oscileaza 1-2 kg de-a lungul unei luni orice as manca. 

Per ansamblu e bine! 

Revin cand apuc, ca mai am si 6 randuri de teze de corectat si medii de incheiat la 2 clase de a XII -a. PAAA! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La gradinita a fost duios si haios, cum s-au transformat ei dintr-o omida uriasa intr-un fluture la comun etc. Si cum tema anului a fost ceva gen "mirajul vietii", cu iesitul din ou, cu transformatul din larva in alte alea, am primit toti parintii de la pruncii din dotare si "mirabila samanta" la care au muncit ei zilele astea. Fie-mea, nepoata Rinei, ne-a dat un ghiveci in care plantase si ingrijise seminte de cress (jur ca nu stiu in romana!), care au si incoltit, si intr-o saptamana cred ca si tai prima recolta :))) Le mananc la orice zi a dietei ar pica, e clar! Si e si pictat ghiveciul de ea.

 

N-am mancat din placintele facute acolo, ca filmam si ma pastram oricum pentru inghetata pe care am si scos-o intre timp din circuit pe stepper.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata....desi am dat divort de d-na Rina,am datr jos inca 2 cm in talie...

Imi calculez numarul caloriilor si evit bombele calorice.

 

Flamanda nu-s.....ba chiar nu mi-e foame,dar mananc...bine eu ador dulciurile.....dar se poate si fara...cel mult un patratel de cioco.....si la fructe bag ananas....ca are fibre si e si delicios.Nu va zic ce imi ploua in gura cand trec pe langa prajiturile alea  minunate....zid,cap,bang.Da` asta e soarta.Ce s afaci?Trebuie schimbat si modul de viata daca altele nu dau rezultate.1200 de calorii sunt suficiente,fata de 2302 cat am nevoie ca sa functionez la ale mele.Chiar si 1300 merg...eu zic ca e suficient deocamdata,apoi o sa intensific arderile cu sport si voi consuma acelasi numar.....complicat...ufffffff daca nu faceam hormoni injectabili 5 luni....dar am vrut minunica si o am.Om vedea noi ce o mai fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...