Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Va place painea naan? Cred ca o trec in fata falafelului la carbo. Am luat gata facuta, cu usturoi si coriandru de data asta. Una are foarte putin peste 100g si 283 de calorii. Am mancat doua ca e prea buna, dar m-a saturat definitiv :)

 

Si dupa cum v-ati dat seama, abia maine am vitamine, respectiv abia poimaine apa, vai si amar de calculele mele...

post-1306-0-06997100-1369739086.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

E trecut de ora 14. Pot zice ca am trecut de juma de zi apoasa. Si inca usor. Sa vedem mai departe. Fiind tot clanul acasa am facut fripturi, cartofi prajiti, mujdeiuri si salate care m-au saturat olfactiv. Citisem mai demult ceva de genul asta, ca doar mirosind mancaruri poti ajunge la senzatia de satietate, si functioneaza, spre norocul meu :))

Asta nu inseamna ca la cina le fac sarmale...

 

edit: am trecut si de ora 17 si paradoxal, pare din ce in ce mai usor. Am bagat si jumatati de ora de sport, ca mai mult nu aveam ragaz de la copii. Cu ei am jucat petanque in casa, prilej cu care tin sa-i mai aduc o data osanale d-lui dr. de sub noi ca, datorita varstei venerabile, nu mai are un auz asa fin...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce e aia petanque ???

 

Wow, sunt uimita de cat de calma si relaxata esti doar cu apa la bord ... cat despre cartofi prajiti si friptane inhalate, pentru mine asta e de neexplicat, sau mai exact asta trebuie sa fie explicatia diferentei de Kg dintre noi ... Oricum kudos, te admir pe tine si ma plang pe mine [flo2]

 

Eu m-am vazut ieri cu Rommel - ochi in ochi, ca v-am spus ca avem aceeasi inaltime ...tare imi place de el, este asa de serios, asiaticii astia cu capul teshit si ochii oblici, tare dedicati sunt ...

 

M-a pus sa fac sute de abdomene in diverse feluri. De sute de ori m-a oprit ca nu le faceam bine ... instinctiv imi apar muschii de la burta si m-as ridica de pe jos si cu muschiul limbii. [:)]

 

Rezultatul ? Ma dor diverse parti ale corpului, numai la burta nu ma doare nimic, mai dar nimic ...eu banuiesc ca si abdomenele alea care le-am facut incercand sa le corectez pe alea unde ma oprea Rommel, tot cu alti muschi le-am facut ...deci nu cred ca a fost o sedintza buna ieri si nu din cauza lui Rommel.

 

Dupa el, m-am azvarlit in clasa de cardio kick boxing ... am aflat cum il cheama pe spaniolul de  arte matziale ...il cheama Erwin [:)]  ..mda, si eu m-am gandit ca de cand spaniolii care nu stiu engleza si-au tras nume englezesti.

 

Oricum Erwin este la fel de bun ca Rommel ... e superba clasa lui, daca as putea sa in copiez macar pe jumatate si sa nu ma mai opresc ar fi si mai bine. Mai, are o muzica compusa parca pe shuturi si pumni ...si nimic nu e greu, totul insa e sarit, sarind, shutand in diverse directii si boxand. Cel mai mult imi place cum ne fluiera [:)]  ...ca pe maidan. Am incercat sa ii ghicesc varsta, cred ca e sarit de 40.

 

Azi am snitzel si salata ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi ma duc sa ma rostogolesc pe minge, la fitball...sper sa raman cu toti dintii in gura [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Buflea, trebuie sa dezvolti ce ai scris mai sus, si sa ma faci sa inteleg cum dumnezeu, si dupa ce legi ale biomecanicii, fizicii si sistemelor de parghii,reusesti tu sa te ridici de jos cu alti muschi decat cu abdominalii????Bine, exceptie face ridicarea din pat prin rostogolire si cadere in genunchi, dar nu cred ca te a pos Romelush sa faci asa ceva.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apa, doua cafele si doua cani de ceai de plante. Imi propun sa adorm cel tarziu la 21,30 insa :)))

Petanque e un joc cu bile (grele) care se joaca pe nisip. Ei, noi l-am jucat pe holul lung, pe o pilota subtire... Asta dupa ce ne plictisiseram de cercuri aruncate la tinta.

 

Asteptam clasa de kick boxing, poate de la ea te dor restul muschilor, dar zau ca nici eu nu pricep ce te ridica de la podea daca nu abdominalii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, pai de ex incordand muschii picioarelor si a gatului ...sigur si putin de abdomen si o schimonoseala la fatza ...

 

Rezultat - picioarele dor moderat, gatul doare semnificativ, abdomenul traieste relaxata acoperita de grasime ...Rommel numai asta imi spunea, nu te mai ajuta de gat, nu te mai ajuta de gat. Va dati seama ce vena umflata aveam la gat ??? [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...