Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Eu si doamna Rina am hotarat sa ne despartim pentru o perioada, sa vedem cum ne merge si asa , ca impreuna nu ne-a mers prea bine. Eu in perioada cand convietuiam nu am mai putut de atata bine si am pus vreo 2 kilograme. Fainoasele si cartofii nu sunt prietenii mei, de fapt suntem dusmani declarati.

 

 

 

 

Acum un an am slabit cu dieta disociata, o sa o incep din nou .

 

 

Nu pot sa spun ca este numai vina lui madame Rina, tiroida are ceva personal cu mine de vreo 13 ani, asa ca ii acord Rinei circustante atenuante, dar oricum ne separam.

 

Adica eu si Rina ca tiroida o am pe viata, sper.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[:-)))]

 

In esenta, cred ca asta e. Daca toata adolescenta mi-am tinut picioarele in blugi evazati si bocanci, toata post-adolescenta am alternat evazatii cu fuste tarate pe caldaram (si n-am schimbat bocancii), m-am trezit la onorabila-mi varsta ca n-am prin dulap decat fuste/rochii foarte scurte si pantaloni la fel de foarte scurti. Si abia mi s-a deschis apetitul. Deci maine proteinizez si modelez patratele... Cu kg sunt toto acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum un an am tinut disociata 3-3-3, adica 3 zile proteine din carne (si doar proteine fara fructe sau legume), 3 zile fructe si legume si 3 zile lactate.

 

 

 

Acum as vrea sa tin 3-3 adica 3 zile fructe si legume si 3 zile proteine (din carne) si lactate.

Anul trecut am slabit 5 kilograme in 2 luni si le-m pus spre iarna inapoi cand am cam terminat si cu dieta si cu miscarea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai de mine, adica 3 zile numai iarba ? Eu ma chinuiam si la 1 zi de la Rina.

3 zile mananci fructe si legume , dar le poti manca si gatite, fierte, fripte.Eu de exemplu mananc varza calita sau tocana de ciuperci sau legume la gratar etc.

 

 

Fructele pot fi mancate sub forma de compot.

 

 

Nu este obligatoriu sa mananci numai fructe si legume crude.Mie astea 3 zile mi se par cel mai simplu de tinut, ca eu sunt ierbivora (ranjet) de fel.Cel mai greu imi este in zilele de carne.

 

La zilele de lactate mancam branza dulce, kefir, iaurt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa ma apuc de Monti,prin ianuarie, tocmai pentru ca nu aveam mai mult de 2-3 kg in plus, am incercat si eu disociata asta de 3-3-3.A fost de fapt 3-3-2 de carne (la mine de peste).A avut cel mai groaznic efect de yo-yo imaginabil, in urmatoarele10 zile am pus la loc cele 2 kg si inca 3, pentru ca privarea organismului de carbohidrati mi-a indus hipoglicemii vecine cu lesinul, si o pofta de mancare turbata.Plus ca mi s-a aplecat de iaurt , branza si peste pentru vreo luna, nu puteam nici sa le vad..Plus constipatie dupa cele 5 zile de lactate si peste, fara fibre...Cea mai nefericita dieta pe care am tinut-o vreodata...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut problemele astea, imi era mai greu intr-adevar sa tin cele 3 zile de carne pentru ca eu nu sunt carnivora defel, dar nu am avut alte probleme.Atunci cand am tinut-o mergeam destul de mult pe jos si a avut efect.

 

 

Acum nu prea mai fac miscare si orice dieta as tine nu are rezultatele asteptate de mine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare dezechilibrata si restrictiva.Avem nevoie de absolut toti principii nutritivi, in fiecare zi pentru ca sa functionam normal.De functionat clar functioneaza, dar cred ca de fapt functioneaza caracterul ei hipocaloric, nu neaparat disocierea...Sa o tii o tura,pentru 2-3 kg, poate fi ok-la mine ti am spus, nu a fost...Dar daca vrei sa dai jos mai mult, nu e ceea ce trebuie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am dat jos 5 kilograme in 2 luni cu disociata si le-m pus la loc acum cand nu mai fac miscare aproape deloc.Nu am avut stari de rau, nu am avut probleme cat am tinut-o.

 

La mine problema a fost ca nu am continuat mai mult timp ca slabeam mai mult.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...