Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, sa stiti ca am facut si eu o incercare cu Rina, cam de 12 zile. Bine, mie imi trebuiau 2-3 kile date jos in 3 saptamani, ceea ce nu cred ca pot reusi cu Rina. Nu am tinut-o nici fix ca la carte, am mai gresit, dar nu-mi place ca dupa ziua de carbohidrati la mine se instaleaza 2 zile de constipatie. Deci ceva nu functioneaza corect. Am dat jos sub 1 kg in intervalul asta. Ceva se vede intradevar la cm in talie, dar fac si sport, deci nu stiu al cui e meritul. Poate ca pe termen lung ar fi ceva. Totusi, la ziua de carbohidrati esti tentat sa mananci chestii aiurea, si depasesti caloric necesarul zilnic. Plus, la ziua de vitamine e o foame continua, drept pt care mananc multe seminte, fructe uscate si chestii care in mod normal nu-s pt o cura de slabire rapida... deci, e si cu plus si cu minus dieta asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cu Rina si pe langa ea. Dar ma pastrez pe la 64+ (ceea ce nu e rau pt mine) si sambata la petrecerea soacrei de pensionare am primit multe, multe laude. Ma uitam la cateva poze, chiar aratam binisor. Mai e de lucru, dar e spre bine. 

Sper sa revin la Rina 100%, ca acum sunt 2 pasi buni si unul prost. 

Dar am si o perioada foarte dificila, socrul e foarte bolnav, agitatie mare in familie, la scoala 1001 lucruri de facut. Ia uite cum imi caut scuze ..... cap, zid, bang! 

 

Va pup! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciresc acum o carte despre o familie in care mama e alchoolica ...dupa multe drame si traume in jur ajunge la AAA ...care cica incepe cu 90 ...90 de meetings in 90 de zile. Cine trece de 90 se pare ca este sober si trece in faza a doua de mentinere ...

 

Nu este si Rina tot asa ? 90 ? zambet ... Cand m-am apucat de ea nu mi se parea mult, pana la urma sunt 3 fucking luni ...cred ca suntem pe la jumate si mi se pare ca nu se mai termina ...asa trebuie sa simta si un alchoolic ...bine, stiu ca nu se compara, dar efectul psihic cred ca se compara.

 

Eu ieri am fost la o zumba ...a venit MarieLuisa, o doamba care batea in 50 cu energie de 20. Mi-am dat seama, la zumbele astea muzica face totul ...si muzica asta latino trezeste orice muschi de sub stratul de grasime ...MarieLuisa nu era slaba, dar era bine si se misca si mai bine ...trebuie sa fi fost instructoare de dans ceva, ca prea era sigura pe ea ...

 

Am inceput sa depasesc cele 20 min pana ma epuizez ...de data asta am fost ok, pana mi s-a pus un carcel ...mai, va jur, parca as avea 70 de ani, daca nu obosesc am crampe, daca nu am crampe am carcei, daca nu am carcei am febra musculara ...ma intreb si eu daca voi termina vreodata vreo clasa din asta fara vreo drama ...

 

Oricum am stat pana la sfarsit ...dar cu un picior intzepenit ...mi-a placut clasa si ma simt bine cand instructoarea arata asa mai normal, adica mai in varsta, mai indesata ...pai aia de data trecuta era si tanara, si slaba, si cu tzitze mari, si inalta, si zambea mereu in oglinda ...really ? De pe ce planeta o fi aterizat printre noi, "normalele" ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O, dar eu sunt cu un picior in sevraj ca mai am mai putin de-o luna de dieta si sa vedeti atunci deruta maxima ca iti vine sa nu mai mananci nimic, simti ca tradezi cauza :)))

Bine, vorbesc de dieta tinuta, nu trisata :P

 

Cu mintea mea de profan, cred ca e mai echilibrata o Rina schioapa ca a lui Buflea (cu zumbe, rumbe si kick+Romello=love) decat o infometare drastica de tipul 3-3-3. Pe termen lung, ma gandesc, nu pe -3kg intr-o saptamana. Dar si aia, Elyda, daca stii ca la tine merge si dupa ce o termini ai grija sa nu se puna nimic la loc poate sa functioneze. Dar nu cred ca e ok sa o tii pe termen lung, nu?

Ca zicea si Coraly ca avea nevoie de ceva rapid. Pai Rina e agale, asta e clar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula, rapida nu e, asta-i clar:)

 

Dar mai vroiam sa spun ceva, pentru cele care faceti si sport destul de intensiv. Cautand alte informatii despre metabolism am dat peste o informatie care m-a luminat. Daca faci sport si tii o dieta restrictiva, organismul intra in alerta de foamete, asa ca va stoca tot ce poate. Deci nici prea drastica dieta si prea mult sport nu merg bine impreuna. Si, inca o chestie, daca faci sport e foart eindicat sa mananci echilibrat, respectiv suficiente proteine care sa ajute la functionarea muschilor si sa impulsioneze metabolismul. Ori la Rina, cu 3 zile fara proteina, hm! Cam greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu incerc sa o tin cam 2 luni.

 

Anul trecut am tinut-o o luna. Nu m-am simtit rau dupa ea, nu am avut probleme si am slabit destul de mult si m-am mentinut pana spre iarna, cand am inceput sa devin sedentara.

 

Eu sunt de felul meu mare consumatoare de legume si fructe , cele 3 zile nu ma deranjeaza, mai ales ca pot manca si mancare gatita.

 

In zilele cu carne mi-e mai greu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ahaham Coraly! Asta imi intareste convingerea ca intuitia mea functioneaza. Sport cu masura, dar zilnic, dieta molcoma, dar eficienta. Pana la urma sunt multumita cu ce-am obtinut pana acum (-6 in 2 luni). Mintea la cap sa-mi vina sa pastrez sportul ca obicei si sa scot rontaielile din program.

 

Elyda, bafta! Cand te apuci?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tinut-o aproape 2 luni si am slabit cam 5 kilograme.

 

Miscare faceam in sensul ca mergeam mergeam pe jos in pas alert cam o ora pe zi .

 

 

Cred ca incep de joi cu legume si fructe ca sa prind duminica cu proteine ca atunci am ceva programat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...