Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asa eram si io cu mersul la doctor dar am depasit faza. Mai mult, citeam diverse pe internet si mi se parea ca am toate simptomele si toate bolile. Pana intr-o zi cand mi-am spus: mergi dracu la doctor si daca ai ceva tot e bine ca descoperi din timp, daca nu ai, foarte bine. De atunci merg pe principiul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula eu n-am citit cartea si nu stiu exact ce zice acolo dar dupa cele 90 de zile de anul trecut am mai respectat zilele de Rina inca vreo 60 dar nu strict, si in perioada aia m-am mentinut. Dupa care intr-adevar am mancat haotic dar nu ma asteptam sa pun la loc asa repede.

Caress mie nu mi se potriveste Monti, nu zic ca nu e buna dieta, doar ca eu n-as putea sa o tin. La fel si cu Rina, nu cred ca se potriveste oricui. [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci...sa povestesc sedintele de la sala....combinat cu numarul redus de calorii....

 

Rina m-a dezamagit de data asta....profund.

 

20 minute de bicicleta....100 de abdomene...pe aparat....5 serii a cate 10...pauza de 5 minute...iar 5 serii a cate 10.

Apoi 30 alergare pe banda....50 ..5x10 pentru picioare...apoi iar abdomene...si 20 pentru brate.Apoi inca o tura pe banda...10 minute.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula eu n-am citit cartea si nu stiu exact ce zice acolo dar dupa cele 90 de zile de anul trecut am mai respectat zilele de Rina inca vreo 60 dar nu strict, si in perioada aia m-am mentinut. Dupa care intr-adevar am mancat haotic dar nu ma asteptam sa pun la loc asa repede.

Caress mie nu mi se potriveste Monti, nu zic ca nu e buna dieta, doar ca eu n-as putea sa o tin. La fel si cu Rina, nu cred ca se potriveste oricui. [flo2]

 

Nici eu nu-mi mai aduc aminte exact, nici cartea n-o mai am, am si citit-o doar pe prima pe sarite :) Dar eu am facut asa: am continuat cu fructe (sau de cele mai multe ori am taiat micul-dejun de tot) dimineata. Apoi am mancat normal, dar in virtutea inertiei nu le mai amestecam. Am scos de tot rontaielile dintre mese, ceea ce intentionez sa fac si acum, la final de program. Iar cand am inceput sa bag alune/stafide/sticksuri/popcorn noaptea, am pus kil dupa kil...

 

Eu iar sunt cu marsupiu, ca taman ce-am incheiat o zi de amidon (cartof fiert in coaja). Aici mi-ar trebui un sfat de la fetele extraplate (Marina, Carolinah, Caress) ca sunt mai citite si mai scolite: daca as incerca o cura de probiotice din capul meu, m-ar ajuta la balonarile astea insuportabile? Sau nici astea nu se iau asa, din capul meu, ci din capul unui medic?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ar fi mai bine sa scoti complet ceea ce iti face rau...?Nu stiu eu exact ce mancati la amidoane, ca pentru mine se cam confunda ziua de carbo a voastra cu ziua de amidoane, dar ori sari de tot peste ea, ori alegi din alimentele permise ceea ce nu te baloneaza.Eu de exemplu nu mai suport fasolea uscata...dar deloc.Nautul in schimb nu imi face niciun rau, nu ma baloneaza deloc.Asa incat, fasolea am taiat o de pe lista...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toate amidoanele de care am eu stiinta si imi vine la indemana sa le prepar imi creeaza problema asta (orez, fasole, mazare, cartof, linte, quinoa). M-am gandit si sa le scot. M-am razgandit, ca stric dieta :) Am redus portiile, degeaba. Am predispozitie, e clar, mi se mai intampla si la cruditati, dar pe astea nici nu le scot, nici nu le reduc. Asa ca mi-a venit ideea cu probioticele, ca la bebelusi, poate regleaza ceva acolo in instalatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...