Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Buna fetelor.

Sunt noua pe aici.

Am 44ani si 76 kg la o inaltime de 170cm, cam mult... vreau sa ajung la 68 maxim 70 kg si am citit despre dieta rina. Mi se pare ca mi se potriveste f bine asa ca de ieri am inceput sa o tin. Am insa mai multe intrebari sa va pun:

 

- Am voie sa mananc batoane fibrobar pentru slabit?

-Trebuie sa mananc si la amiaza si seara aceeasi mancare?

-In cat timp se vad rezultatele avand in vedere ca am tinut mai multe diete de slabit dar nici unul pana la capat.

 

Va multumesc pentru raspuns!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, Robymat

 

Parerea mea e ca ai putea sa mananci doar in ziua de carbohidrati, cu toate ca nu au zahar si in ziua asta poti sa mananci dulce.

In celelalte zile, fibrobarul contine cereale, care sunt interzise. Asta daca nu ne ghidam dupa acea felie de paine permisa la masa de pranz.

Daca nu poti sa te abtii, ti-e pofta, nu te frustra. Mananca. Nu ai mult de slabit.

Daca crezi ca te ajuta, trimite-mi adresa de email si-ti trimit cartea in format electronic.

 

Eu sunt in ”cursa” de pe 01 septembrie. A fost putin greu, dar acum totul vine de la sine. Si cu poftele stau bine. Am inceput de la 70 kg, iar acum am 64. Sunt super multumita.

 

Mai este cineva pe baricade?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru carti. Le-am studiat ieri si le studiez in continuare, mai mult pe cea de slabire, pana la cea de mentinere e cale lunga.

Sunt fericita ca azi dimineata, dupa primele 4 zile de dieta m-am urcat pe cantar si aveam cu 1 kg mai putin. Am nevoie sa slabesc vreo 10 kg,

Am gresit cand am spus ca aveam 76 kg, vroiam sa spun ca aveam 77.5; acum am 76.5.

Succes la toate fetele!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Interesant mesaj,primul mesaj si e reclama.

Ne scuzi,noi preferam sa slabim treptat,constant si sanatos.

Nu-mi permit sa ma confrunt cu efectele adverse ale pastilelor minune,nici sa ma clatin pe picioare,am treburi foarte multe si importante.

Slaba imi doresc sa fiu dar nu cu pretul sanatatii caci "mai e mult pana departe".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AndO, medicamentul caruia ii faci reclama, inca de la primul tau mesaj pe DC, este un medicament periculos, care este indicat obezilor si trebuie luat sub atenta supraveghere a unui medic. Da niste stari depresive cumplite, palpitatii, caderea parului, afecteaza ficatul si rinichii. Urat!!!

 

 

Azi dimineata cantarul arata 63,8. Sunt tare bucuroasa. Ce ma ingrijoreaza e ca acum se vede si mai tare celulita si cred ca ar trebui sa alternez cu ceva impachetari sau cu sport. Incepe sa se miste mai greu acul cantarului acum, dar nu-i problema, mergem inainte.  

 

Bafta, fetelor, si sa auzim de cat mai multe kg in -

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...