Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi se pare extrem de ciudat sa te ingrasi cu dieta asta. Eu am tinut-o de doua ori si de fiecare data am slabit desi nu am respectat nici cantitatile nici intervalul intre mese. Totusi nu inteleg cum poti sa te ingrasi mancand atat de discociat. Ideal este ca si in ziua de amidon, daca consumi cartofi sa fie natur/fierti/copti, iar orezul brun. Eu la prima tura mai mancam si prajeli in ziua de amidon, de ex inele de ceapa sau dovlecel pane:) si de cateva ori chiar si cartofi.

 

Eu cred ca greseala consta in numarul de calorii (ori prea mare, ori prea mic) Cunosc si alta persoana care a tinut vreo 2 luni si nu a reusit sa dea mai mult de  aprox 500 g, dar mananca f putin caloric. 

 

Si mai vroiam sa zic ca daca este o zi cu amidon, nu scrie nicaieri ca trebuie sa consumi cartofi sau orez obligatoriu. Eu de multe ori mancam legume mexicane, fasole, mazare, linte sau salata cu naut..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eumada, cum anume ai slabit o data iar a doua oara te-ai ingrasat?

Prima data am tinut rina si am avut rezultate spectaculoase.Toata lumea era uimita.

 

Adoua oara,la 7 luni dupa ea m-am apucat din nou de,nesatula,ziceam sa mai dau jos ceva.Pauza.In conditiile in care respectam strict ce spune.Oricum eu nu mananc prajeli gras,dulciuri...nici nu-mi place sa gatesc asa ca in afara de carne mananc nepreparat.Nu cartofi cruzi dar mazare cruda cu morcov cud la greu.Eventual puneam fara ulei legume la tigaie sau pe grill.Si totusi ma umflam ca mi-a zis amicul meu ca m-am umflat iarasi si sa fac bine sa fac ceva ca ma stric.Cantitati mari nu pot sa mananc era exclus mai mult de o ceasca de orez sau doi trei cartofi.Ba mi-am luat si carte.Sa fac retete.Nic`...am renuntat si am schimbat iarasi tot.

Acu` singura mea nelamurire e ca daca necesarul meu caloric de mentinere este 1750...asta le pun in onditii de sedentarism...ca la cata miscare fac..(bazin,inot,mers pe jos alert,alergat dupa Eva cate doua ore..ea cu bicicleta eu pe jos,sunt convinsa ca trebuie mai multe)....eu trebuie sa consum cate?Medicul zicea 1000...Xio...na,mai informata in domeniu ca e mai tanara zice 1500....pai din salate si gratar si fructe..ca e seon ce dumnezeu,nu prea pot aduna atatea.Ca si carnea nu prea merge pe caldura asta.Acum sunt multumita de efectele ceaiului de urzica...mreg sa-mi mai iau,urzici din alea naturale din dosul casei,uscate.O fi varsta ca merg vertiginos spre 40.O fi de la hormonii bagati in mine..sunt satula tras de fiare,inot alergat.M apuc de pilates sa vedem...simtt nevoia si de altceva.

De aia am zis ca n-a mai functionat a doua oara deloc.Nu sunt gnul sedentar,sunt genul racheta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta la orice dieta conteaza si de la cate kg pleci. Una e sa ai 80 de kg si alta 55 de kg. Eu dupa Rina (pe care nu am tinut-o ca la carte, 90 de zile, zi de apa) m-am obisnuit sa nu fac combinatii periculoase. Acum sper sa ma si tina ca am sfeclit-o in weekend la soacra-mea si m-am balonat si m-am simtit rau. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca vreu ssa slabesti consuma pana in 1500 de calorii zilnic. si stai linistita, ca se aduna :)))))eu daca mancan o zi mai mult, a doua zi sau in urmatoarele zile mancan mai putin, fara sa imi propun. si partea buna la asta pe calorii a fost ca daca aveam la lucru si gogosi si prajituri si ciocolata si budinca, nu mai mancan din toate ci mancam o gogoasa sa zicem, iar restul de calorii din dulce mi le luam din fructe, ca sa echilibrez putin.

 

in plus mi-a ramas in minte de pe fb o poza, pusa tot de Deus daca nu ma insel, un pahar de cola zero langa un pahar de smoothie. scria acolo ca mai bine 200 calorii din smoothie decat zero din cola. asa fac si acum, mai bine mananc orez sau cartofi decat paine.

dar bine, eu vreau acum sa ma striez, nu mai numar caloriile de ff mult timp.

 

incearca asta cu 1500 (eu mancam cam 1300) si vezi (daca mai vrei sa slabesti).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...