Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

DIETA RINA - 2


Recommended Posts

Eu ma inspir cu retete de pe un blog.Nu il pun ca sa nu se considere reclama(nu e blogul meu) dar cautati pe google retete rinas 90 si e primul rezultat care apare.

Totusi nu va uitati acum seara,mai ales dupa ziua de vitamine..[:D]

 

Mie imi e cam foame asa ca m-am dus si am rontai doi castraveti murati si acum ma bag la somn ca sa uit [pofta]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 795
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu n-am calcat stramb azi: dimineata ceva fructe si apoi numai legume crude, ma mir ca am reusit. Pentru mine ziua asta de vitamine e cea mai grea, parca se digera instantaneu tot ce mananc si mi-e foame in continuu.

Maine: somon cu broccoli la pranz si somon afumat cu rucola seara.

Buflea deci clar mananci sushi maine... atunci eu zic sa mananci la pranz proteine si seara sushi iar sambata sa tii ziua de amidon.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Paff
Plus ca ziceai ca iti e pofta de oua..si cum nu aveai cum sa amesteci oua cu carne sambata,maine manaci oua si suhi si sambata gratar si duminica te duci inainte cu amidon.
align="right" id="quote2">

aaaa ... pai pot asa ? Mie nu imi este clar ce e mai rau in dieta asta, sa amesteci amidoanele cu proteinele sau sa nu pastrezi ordinea zilelor ?

Solutia ta imi convinde de minune ...sa mananc la pranz ou si seara sushiii - puahhhh heaven, heaven ...asta daca ajung pana maine caci mi-e foame, foame, foame ... grea ziua de azi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai teoretic nu e bine sa schimbam zilele,sa le dublam dar am spus si ieri.Daca nu avem ce face..asta nu inseamna ca e ok sa facem asta in fiecare saptamana.

Normla ca ar fi cel mai ok sa manaci sambata amidon dar cum ai pomenit de gratarul din curte,ma gandeam ca sigur o sa iti fie greu sa rezisti.

Mi s-a mai intamplat in vara sa imi aranjez putin zilele in ideea ca ieseam la gratar cu prietenii si nici nu aveam chef sa le spun ca tin dieta si nici nu vroiam sa manac altceva.

Acum tu fa cum crezi..daca crezi ca poti rezista sambata sa manaci cartofi e ok,daca nu,manaca proteine si duminica cartofi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Eu m-am incurcat in reguli, vroiam sa fac azi niste legume la tigaie, dar sunt pe-acolo si pastai si cred ca si mazare. Deci nu e bun! Sau pastaile merg?! Cred ca azi le aleg :))

Sa va zic ca-n weekend (adica incepand cu ziua de azi) am musafiri, prieteni dragi care stiu ca gatesc bine si sa va mai spun ca marti e ziua sotului meu, deci adunarea din weekend e cu motiv?! Nu stiu nici ce sa le dau sa manance, nici ce mananc eu.

 

Andreea si Cezara(2.06.2009)

 

In bucataria mea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetele..

La mine ziua de ieri a fost de nota 10 .... nu am calcat stramb ...

Am rezistat, dar am bagat la fructe ... tone [:D][:D]

 

[:D][:D]Si ca sa ma laud aseara am pedalat [bicla] ... 5 minute ... 1 km ...-45calorii [:I][:I][:I]

Sunt bune si 5 minute ...

Azi bag 10 minute ...

maine 15 ...

 

Insa cred ca s-a cam blocat [bicla]... are 8 trepte de viteza si prima treapata (teoretic cea mai usoara) ... este la fel de grea ca 8 ...

 

I-am spus sotului sa o demonteze sa o unga .. sa mearga mai usor ...

Ma omoara ...

 

madam Buflea - esti senzationala [:D]

[:-)))][:-)))][:-)))]

 

Sa-i spui mamei tale sa nu te mai trimita la cumparaturi ...

ca scapi de sub control ...

 

Sotul meu are o vorba .. cand mergem la cumparaturi trebuie sa mancam inainte ... caci daca ne ducem nemancati facem prapad ... cumparam toate prostiile..

CAnd suntem ghiftuiti ... nu mai poftim la orice ...

 

....

Azi o zi super ok ....

dimi ... fructe .. fructe ...

 

pranz ... salata verde+rosii+ castraveti+masline+ridichi+ branzica+ulei masline + 1 iaurtel si un gratar de porc ..... [pofta][pofta][pofta]

 

seara - iaurtel

 

...maine nu stiu ce sa fac ... am de onorat o ieseala la o onomastica ... sper sa nu fac prapad ...

 

Parca data trecuta cand am tinut ... se putea inlocui zilele de amidon, carbo sau vit cu proteine ....

 

Mai citesc in carte ...

 

Paff

 

si eu cand am tinut prima data .. am tinut tot cu fete eici pe forum ... ulterior am mai incercat sa tin si nu am reusit singura ..

De aceea am deschis topicul .. caci poate de rusine tin [:D]

 

.. si vad ca merge ...

... si eu ma simt mai bine .. tb sa dau inca o gaura la curea ...

sunt pe drumul cel bun ...

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui elly_me
Neata fetele..La mine ziua de ieri a fost de nota 10 .... nu am calcat stramb ...Am rezistat, dar am bagat la fructe ... tone [:D][:D][:D][:D]Si ca sa ma laud aseara am pedalat [bicla] ... 5 minute ... 1 km ...-45calorii [:I][:I][:I]Sunt bune si 5 minute ... Azi bag 10 minute ...maine 15 ...Insa cred ca s-a cam blocat [bicla]... are 8 trepte de viteza si prima treapata (teoretic cea mai usoara) ... este la fel de grea ca 8 ...I-am spus sotului sa o demonteze sa o unga .. sa mearga mai usor ...Ma omoara ...madam Buflea - esti senzationala [:D][:-)))][:-)))][:-)))]Sa-i spui mamei tale sa nu te mai trimita la cumparaturi ... ca scapi de sub control ...Sotul meu are o vorba .. cand mergem la cumparaturi trebuie sa mancam inainte ... caci daca ne ducem nemancati facem prapad ... cumparam toate prostiile..CAnd suntem ghiftuiti ... nu mai poftim la orice .......Azi o zi super ok ....dimi ... fructe .. fructe ...pranz ... salata verde+rosii+ castraveti+masline+ridichi+ branzica+ulei masline + 1 iaurtel si un gratar de porc ..... [pofta][pofta][pofta]seara - iaurtel...maine nu stiu ce sa fac ... am de onorat o ieseala la o onomastica ... sper sa nu fac prapad ...Parca data trecuta cand am tinut ... se putea inlocui zilele de amidon, carbo sau vit cu proteine ....Mai citesc in carte ...Paffsi eu cand am tinut prima data .. am tinut tot cu fete eici pe forum ... ulterior am mai incercat sa tin si nu am reusit singura ..De aceea am deschis topicul .. caci poate de rusine tin [:D].. si vad ca merge ...... si eu ma simt mai bine .. tb sa dau inca o gaura la curea ...sunt pe drumul cel bun ...
align="right" id="quote2"> Pe mine ma enerveaza foooarte rau astia care"trebuie sa isi mai dea gauri la curea".[:D] Da stii cum ? Imi vine sa ...le dau un hamburger ca premiu![:D][flo] O sa imi cumpar curele mari sa am si eu satisfactia ca mai dau cate o gaura, la curea bineinteles?[:D] Felicitari?[flo][flo]IOANA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elly felicitari pentru cele 5 min de bicicleta spor la mai multe!

Serialbastre cred ca pastaile nu merg, sunt pentru ziua de amidon!

offf mai vroiam sa spun ceva si am uitat [bang]

 

ieri am facut o ciorbita de vacuta pentru azi, doar ca nu m-am abtinut si am gustat cu polonicul [q] L-AM SORBIT PE TOT

Ciorbita am facut-o din ceapa, telina, pastarnac, morcov, ardei, bors facut de soacra si bineinteles carnita de vita, a iesit o bunatate, nu credeam ca va iesi gustoasa, pentru ca la mine daca ciorba nu are cartofi nu o mananc [:D] acum sper ca este voie!

dim: banana mai tarziu o para

pranz: ciorbita de vacuta

cina: ciorbita de vacuta dar mai putina.

 

[copil][copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [8D]

 

Ma doare un pic capul, asa in surdina, si cand m-am ridicat din pat am avt vreo cateva secunde negru in fata ochilor, dar trec eu si peste asta... adevraul e ca ieri am mancat eu fructe si legume dar nu foarte multe si nici apa nu am baut, dar aseara iar a bagat 20 km pe [bicla]

 

Buflea [cool] ti-am mai spus ca imi placi mult [nebu] sa-i spui mamei sa nu te mai trimita in locuri interzise cand esti la dieta [:D]

 

Elly [pk][pk][pk][pk] asa da!! hai ca azi o sa fie mai usor, iti spun io, aia care era lesinata moarta ieri si cu o febra musculata cat casa, plsu durere de posterior, azi e multttt mai bine! am spus eu bine, cui pe cui si usor usor ne intra in obisnuinta, ai sa vezi! eu vara trecuta am biciclit 6 sapt si dupa am plecat in vacanta si imi lipsea bicla[alcool][alcool]

 

Ralu, cum stai cu stocu de morcovi? dar cel cu bube?[:D] sper ca ti-au mai trecut si dormi mai bine! cand iesi din casa/carantina? [flo]

 

Miky, pe tine cand te corupem la un pic de sport ?[disco]

 

Elyda, am sa iti urmez sfatul, cumpar si eu o curea mai larga[pk][:-)))][:-)))] ce, numa ele sa se laude? [fum]

 

Seri, cam multe ispite! [:-@] sper sa reusesti sa treci usor peste, le spui cand ii pui la masa ca tu deja esti satula de cand ai gatit[:D] asa spunea mama cand eram mici si ne asezam la masa, ca ei nu ii e foame, ca a gustat cu polonicu [alcool]

 

Paff, sper la mine sa nu vii cu batzu [:p]glumesc, si eu tot de aia m-am bagat aici in grup, ca singura de pe margine si din umbra, cad in pacat, deci mai bine vine si trancan aici si mor de rusine cand calc alaturi [:D][:I] precum spuneam o sa fie de cursa lunga!

 

 

M-am uitat aseara pe calendar si a 30 azi cade exact imediat dupa Paste! [pk] numa bine, dupa ghiftuiala cu miel si oua, ne dezintoxiaam cu apaaaaa[pofta][pofta]

 

Ma duc sa imi termin cafeluta si sa ma gandesc ce fac de papa pentru pranz! [flo]

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...