Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioachim, pe cand faceam eu yoga pt gravide instructoarea ne-a "prezentat" o mostra de yoga nidra, adica am facut impreuna cu ea un astfel de exercitiu. Pe mine m-a relaxat fenomenal!

 

Depinde insa si de persoana. Daca esti genul agitat, care nu se relaxeaza usor, s-ar putea sa nu iti placa. Citeste pe wikipedia, acolo se explica mai multe.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Panseluta - mersi, am citit si pe wikipedia + cateva alte site-uri si voi cauta un studio unde se practica. Macar sa ma duc sa incerc de cateva ori.

 

Se simt efectele imediat, in timpul sesiunii sau trebuie sa ma tin de treaba o vreme? :)

 

...se numeste, ia o pauzatii-s posmegii? Cum se scrie, valeu, uit romana :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"mu.ietzi is posmagii"... setarile nu te lasa sa scrii cuvintul rusinos [batcap]

 

eu m-am delectat in seara asta cu salata de varza murata cu ulei de masline si piper [pofta]

am gasit aici la magazin, varza exact ca aia romaneasca la butoi. sooooo good!!!

 

yep! cel mai bun destresant e sportul in forta! de aia imi place BCombat [:D] imi imaginez ca dau la gioale si la falcile inamicului [box]

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"To achieve anything in life, you need to believe that you're worth it."id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E ideala varza aia acra pt flora intestinala. Ideala! Si mai e si buna rau de tot. Cu ce ai mancat salata de varza? Mie-mi place sa pun si nuci in ea.

 

Aseara n-am ajuns la sala si am facut acasa yoga pt lower back si apoi Pilates, a fost f bine asa, mai ales ca-s si la CM si nu prea aveam chef de sala in situatia asta. Iar am constatat ca daca ma tin de sport constant, nu ma mai umflu la CM: nici de apa, nici nu ma balonez la burta. Pt a avea insa acest efect, am nevoie de sport constant (4-6 ori/saptamana, chiar si numai 20 min de Pilates advanced in unele din zilelea astea) cam 2 luni. Deci functioneaza. PMS-ul (sau mai degraba MS-ul in cazul meu) poate fi combatut cu sport!

 

 

 

Caro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

varza o maninc si goala, cu ulei de masline si piper - aseara am mincat citeva linguri de hummus la ea si atit ca era tirziu.

da, stiu ca face bine la stomac, de aia o si maninc.

 

azi la noi a nins mai toata ziua [bang]

care prrimavara?

 

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

 

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

 

"To achieve anything in life, you need to believe that you're worth it."id="size2">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trimitem noi de aici primavara! ca maine noi mergem la plaja [:)]

 

Eu nu am facut mai nimic :(( Sunt singura cu fetele,cu cladirile si mi este f greu sa gasesc timp de exercitii dar de marti sunt iar pe baricade.

 

Super Marina!

 

Am aici o prietena ce pune varza la murat,o sa incerc sa pun si eu ca i tare buna!

 

Corina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu doar exersez cu bicicleta pe strazile in panta la busteni, mai mult la deal, ca la vale inca mi-e frica:D, si simt ceva febra musculara seara, deci ceva ceva se lucraza.

 

sunt biciclista incepatoare :))

am lucrat mult in perioada asta si sport stiintific n-am mai facut.

dau jos in continuare cam un kg pe luna.

 

____________

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!id="Century Gothic">id="red">id="size1">

Cum mi-am alaptat copiiiid="Book Antiqua">id="size2">id="maroon">

id="right">______________

Sabina's blogid="teal">, [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman"> si [yum] bb Gheoid="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="teal">

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">id="size1">
id="right">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na,ca ce v am zis ca de marti incep azi am ajuns in parc cu o prietena la o clasa de gym!!! A fost suuuper, soare, aerul crispy, cu o antrenoare ce arata trasnet!

O sa fie clasa asta de luni pana vineri fara nici un fel de plata. Nu mi vine sa cred. Si apoi cu premii pentru cei cuminti care scad cifrele.

 

Ne a zis tipa de Tonalin CLA! Allure stii ceva de asta?mi am cumparat.

 

Corina

post-23090-0-47542700-1366970657-1365808064_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...