Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

eu mi-am propus sa nu mai intru in polemici pe forumul asta ca e pierdere enorma de energie si timp.

initial am furnizat o informatie tangential iar la cerere am dat si amanunte.

bine ca ai venit cu precizarea si avertismentul de precautie ca sa nu existe vorbe la proces. banuiesc ca daca exista persoane prudente vor asculta de tine, nu de mine.. perfect!

mie nu mi-e frica de metodele alternative verificate, in schimb imi e frica de doctori, de spitale, de pastile si de operatii. fug de ele ca de dracu. medicina naturala exista de mii de ani, aia moderna de vreo 2-3 sute de ani si inca experimenteaza la greu pe spinarea populatiei.

nu cred in "vraci" care promit marea cu sarea, cred in clinici specializate care trateaza cu oarece succes cancerele prin metode neagresive (nu 100% bineinteles, ca asa ceva nu exista)

 

daca tinctura sau crema aia era periculoasa si raporta cineva ca a avut probleme in urma folosirii lor, o singura reclamatie era de ajuns pt FDA sa inchida business-ul alora...ca ei abia asteapta sa le dea in cap. 

 

medicii nu detin adevarul absolut, no offence. mai ales in conditiile in care medicina e manipulata de interese si mafie. pacat ca in sistem sint prinsi la mijloc oameni ca tine si ca altii cu constiinta curata si care vor sa ajute. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

llure, tocmai frica asta de care spui te face sa nu prea realizezi ce e de urmat si ce nu.

Ca exista medicin alternativa si ca da roade este perfect adevarat, ca exista mafie in medicina este perfect adevarat, diferenta este ca nu oricine isi poate da seama unde anume este echilibrul si cum sa nu exagerezi.

Tu exagerezi rau de tot hiperbolizand si luand de bun tot ce gasesti prin fel de fel de carti, nicidecum in studii de specialitate.

Mie nu imi este frica de medicina alternativa si o recomand atunci cand este cazul.

Doar ca sunt multi sarlatani care profita de oamenii ca tine, carora le este frica de medici si de 'mafia' din spitale.

Acum explica-mi si mie cum e cu toxinele si cum o crema care produce inflamatie e mai buna decat o excizie in toto si o analiza de laborator.

 

Medicina alternativa care trateaza cancerul? :)))))) se numeste tratament paleativ, nu curativ, este echivalentul chimioterapiei paleative.

Daca Doamne fereste as avea vreun tip de cancer in faza care necesita paleatie, cu siguranta as alege metode alternative si nu tratament medical.

Doar ca trebuie sa stii sa filtrezi informatiile, si tu sincer nu stii.

Da, ai dat informatii foarte bune pe aici, dar ai alunecat pe panta asta si ai scris anumite lucruri de-a dreptul exagerate.

Ce mafie crezi ca se ascunde in spatele exciziei alunitei?

 

 

Probabil pacientii carora le-a fost salvata viata de medicina asta care experimenteaza pe spinarile oamenilor sunt foarte bucurosi ca exista si asta, nu doar medicina alternativa.

Ca as vrea sa vad cum elimini un cancer de sigma. Care desigur e tot o acumulare de toxine :)))

Ai dat foarte multe informatii bune, dar putina moderatie nu strica, sa stii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am prietena care recent a scos de pe fata 2 alunite din alea mari si n relief si nu are nici o urma. Cu laser.

 

Mie mi e teama sa mi pun cine stie ce pe ele, am avut doar una mare pe spate fix pe dunga sutienului si mi se umflase, mi a scos o doctorul si am scapat de o grija.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am propus sa nu mai intru in polemici pe forumul asta ca e pierdere enorma de energie si timp.

initial am furnizat o informatie tangential iar la cerere am dat si amanunte.

bine ca ai venit cu precizarea si avertismentul de precautie ca sa nu existe vorbe la proces. banuiesc ca daca exista persoane prudente vor asculta de tine, nu de mine.. perfect!

mie nu mi-e frica de metodele alternative verificate, in schimb imi e frica de doctori, de spitale, de pastile si de operatii. fug de ele ca de dracu. medicina naturala exista de mii de ani, aia moderna de vreo 2-3 sute de ani si inca experimenteaza la greu pe spinarea populatiei.

nu cred in "vraci" care promit marea cu sarea, cred in clinici specializate care trateaza cu oarece succes cancerele prin metode neagresive (nu 100% bineinteles, ca asa ceva nu exista)

 

daca tinctura sau crema aia era periculoasa si raporta cineva ca a avut probleme in urma folosirii lor, o singura reclamatie era de ajuns pt FDA sa inchida business-ul alora...ca ei abia asteapta sa le dea in cap. 

 

medicii nu detin adevarul absolut, no offence. mai ales in conditiile in care medicina e manipulata de interese si mafie. pacat ca in sistem sint prinsi la mijloc oameni ca tine si ca altii cu constiinta curata si care vor sa ajute. 

...nu-mi pare suficient ca am dat "like" de sustinere...eu datorita tie  ( deschiderii catre alternative) n-am luat sulfasalazina...si-s tot in starea aia de necunoscuta si dureri, dar tot fara diagnostic clar ( si am 10 luni...de "cautat"...), dar nici ficatul nu l-am nimicit...

Am umblat la alimentatie...mai trebuie sa umblu si la cap...si cred ca o rezolv...

Il tot citesc pe omu':

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ryke_Geerd_Hamer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio desi sunt de acord cu punctul tau de vedere si mi-am scos alunitele chirurgical, facut biopsie dupa nu pot sa zic decat ca mesajele tale sunt enervant de agresive. Ne expunem parereile si discutam. Nu sta nimeni cu pusca la cap sa executi ce se spune pe aici si cred ca se pot combate opinii fara sa-ti dai ochii peste cap si sa pui mainile in sold.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mey, s-a inteles gresit... unde am spus eu sa nu va duceti la operatie pt alunite?? eu insami am declarat ca am avut una scoasa chirurgical si fara urme. deci?

am facut de asemenea (eroarea) sa amintesc ca am la cunostinta despre o metoda nechirurgicala pt aceeasi problema. mi s-au solicitat amanunte si le-am furnizat. n-am zis nicaieri ca e gresit sa mergi la operatie pt asa ceva. operatia e safe, no question about it! in cele mai multe cazuri, anyway...

nu m-am referit la asta cind am amintit de mafia din sistemul medical ci in general la unele conceptii sadite in intelectul doctorilor inca de pe bancile scolii. NU intru in amanunte astea ca dam in polemica!

 

imi e frica de medicina moderna pt ca sint patita pina peste urechi; imi e frica de doctori incompetenti de care pute pamintul, de spitalele in care te duci cu o boala si iesi cu 3, de raze/ teste nenecesare si periculoase recomandate pe banda din cauza ca medicii nu au "critical thinking skills" si in loc sa faca pe detectivii sa descopere ei problema te trimit la diverse teste, de medicamente care mai rau te handicapeaza, de tratamente barbarice care n-au evoluat de mai bine de 100 ani bazate pe symptom supression nu pe vindecare reala, etc...

 

nu contest ca in unele cazuri salveaza vieti sau le prelungeste. nu contest ca sint medici minunati si cu dar de la D-zeu pt profesia asta. Nu.

pentru mine insa de cele mai multe ori prefer sa ma feresc, daca pot, de doctori.

n-am instigat pe nimeni sa ma urmeze intocmai, n-am deschis subiecte pe aici cu "aiureli" dar am comentat la cele existente.

 

dap, exista tratamente naturale pt cancer, oameni s-au vindecat pe viata, nu numai si-au prelungit agonia cu citiva ani pt ca apoi sa ajunga la cutit din nou.

exista dovezi dar ele sint negate cu pasiune de lumea medicala din motive lesne de inteles.

 

ca sa nu scriu tone, dau resurse:

http://www.youtube.com/watch?v=AnN3Y8yvdkg&feature=youtu.be

 

e bine de stiut cum a aparut mafia in medicina si cum se invirt rotitele. se povesteste si despre metodele si clinicile de succes care au vindecat cancerele pe bune.

nu stiu de ce e asa greu de crezut ca exista vindecare pt cancer! e o boala ca oricare alta, mai complexa si mult mai dificila dar nu e neaparat o sentinta de moarte... decit atunci cind in loc sa ajutam imunitatea sa repare raul, ii dam in cap cit de tare putem si apoi asteptam sa apara vindecarea...geez!!! are vreun sens???

 

daca iei un om sanatos si ii administrezi chimio si radioterapie, l-ai nenorocit garantat. cum pisici sa crezi ca astfel de tratament o sa vindece un om deja bolnav? unde e logica? ca pe mine ma depaseste...

si cei care supravietuiesc acestor metode sint mutilati si terminati pe viata, quality of life is shit, sa o spunem pe aia dreapta.

ce e de facut? urmariti filmul de mai sus si veti gasi raspuns.

 

din pacate filmul nu a prezentat clinica dr-lui Burzynsky care vindeca cancere diverse cu tratament personalizat, cu medicamente speciale (antineoplaston), fara terapii barbare si efecte mutilante. rata de succes destul de mare...a vindecat oameni care au fost trimisi acasa de la spital, sa-si dea duhul. e in business de 15 sau chiar 20 ani bineinteles atacat constant de FDA & co.

 

daca aveti timp vizionati si acest film sa intelegeti ca exista tratamente umane pt cancer , perfect valabile, de la medici nu de la vraci

 

http://www.youtube.com/watch?v=rBUGVkmmwbk

 

deci cred in medicina si in doctori, dar nu in toti [:)] numai in aia care gindesc "outside of box" ;)

omul asta e un geniu!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu o inteleg pe Xio si frustrarile sale, daca as fi in situatia ei, as reactiona probabil la fel.

nu ma supara discutiile in contradictoriu, ma bucur sa aud ca printre "prostiile" spuse de mine a gasit si lucruri demne de luat in considerare si doresc sa ramin in continuare un furnizor de date interesante prin discutiie ivite aici. ideile asa-zis eronate sint inevitabile din cind in cind...speram sa le lamurim calm or "agree to disagree"  [:)]

nu moare nimeni din idei nonconformiste, dar din lipsa de informatie cu siguranta...

 

nu-mi aduc aminte ce alte idei "periculoase" am mai expus.. de regula, am dat tone de referinte chiar de specialitate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si acum la subiect: sportul zilei P90X Back and Biceps

mi-am luat niste pantaloni bestiali de la Lululemon: http://www.eu.lululemon.com/products/clothes-accessories/women-crops/Power-Flow-Crop
[il]

mi-a ajuns si masinaria de microcurent pentru stimulare faciala dar n-am folsit-o inca. diseara o testez si va spun ce si cum.

edit: in final am facut Body Combat - Power Kata 45 ca m-a lovit lenea sa ridic greutati si am facut ceva mai usor/ scurt 

 
Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

88 euro, ce-ti fac frate pantalonii astia de banii astia? cee special cu ei?

 

Ieri am executat o ora jumatate de antrenament complex picioare, abdomene , brate cu greutati si fara. Azi am in plan insanity ca am lenevit-o 2 zile din motive de Pasti si cozonac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

88 euro, ce-ti fac frate pantalonii astia de banii astia? cee special cu ei?

 

nu pot sa-ti explic in cuvinte, trebuie sa-ti pun poze  [:-)))]

sint cei mai tari pantaloni de pe planeta: strang, ridica, alungesc, dau forme care in mod normal nu egzista, mai ales la partea dorsala  [pk]

eu nu am platit in euro ci in CAD, deci o tira mai ieftin.

 

this is my reward for being a good girl  [biz]  diet and workout wise.

motivatii din astea imi pun ca sa gasesc energie sa ma misc  [:)]

 

p.s. - nu rezista in magazin prea mult marfa lor, e bataie pe produsele noi chiar si la preturile astea piperate. si e super trendy, cam cea mai tare marca de fitness wear [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...