Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu ma bag in discutia cu cancerul. Singurele mele cazuri apropiate au fost la copiii. Am vazut de aproape boala asta perfida si ma ingrozeste cumplit. Primul a avut cancer la cap, nu a avut nici o sansa, din momentul in care a aparut primul semn pana in momentul in care a murit au trecut 2 luni. Avea 7 ani si s-a stins de pe o zi pe alta. Cel de-al doilea a avut cancer la rinichi. Primul semn a fost ca o piscatura mare si urata pe fatza si dupa super investigatii diagnosticul a fost crunt cancer , piscatura era metastaza. A murit dupa 3 ani de lupta cu boala in chinuri mari. A fost tratat in cele mai bune spitale din lume, nici macar nu poti acuza tehnica romaneasca, romanii nu i-au dat nici o sansa au zis ca moare intr-o luna si au refuzat orice tratament, a facut cateva tratamente experimentale din pacate finalul a fost extrem de trist.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

xio, am gresit prima reteta de inghetata... nu se pune gheata la fructele congelate  [batcap]  ci numai lapte de cocos/ migdale, sau care o fi, nu conteaza.

 

da, exista tratamente dar ele nu sint facute publice si exista formule de medicamente de care probabil nu stie nimeni si care nu se fabrica; probabil e si o masura de control demografic pt ca daca n-ar mai muri lumea ar exploda populatia

 

pt mine e clar de ce s-a inmultit asa de infiorator numarul bolilor; ginditi-va ca inainte sa fie industria asa dezvoltata, nu erau nici pe sfert atitea probleme; acum sintem atacati pe toate fronturile de chimicale care mai de care mai periculoase: in aer, apa, mincare care nu mai e mincare in adevaratul sens al cuvintului, cosmetice, medicamente,  imbracaminte (tratata in fel si chip), mobila, vopselele de interior, "purificatoare" de aer cu parfumuri sintetice, etc...toate astea nu existau acum 30-40-50 ani. Muncile erau mult mai active, sedentarismul foarte scazut. Chiar nu mi se pare o enigma deloc. Nu sintem echipati sa facem fata atitor "ofense"...cine e mai puternic supravietuieste, cine nu, nu.

 

la copii e cel mai trist ca ei chiar nu au nici o vina si probabil nu inteleg ce li se intimpla; 

dar din nou nu ma mir pt ca citeam undeva ca in laptele matern s-au gasit urme de kerosen (combustibil de avion) din aerul respirat de mama probabil  [alcool]  ca sa enumar doar una din anomalii

intr-o zi m-am uitat pe ingredientele listate ale unuor branduri populare de lapte praf si m-am crucit de-a dreptul cind am vazut primele ingrediente: corn syrup, modified milk, grasimi hidrogenate, si alte oribilitati cu potential carcinogenic demonstrat.  [smulgpar]

Deci.......

 

Mi s-a parut interesant ca studiul ala facut de spital a "omis" foarte convenabil sa puna pe lista cauzelor bolii de cancer tocmai medicamentele care ocupa un loc fruntas in intoxicarea organismului si care creeaza disbioza ce deshide usa unei mare palete de boli de tot felul creind astfel un cerc vicios din care nu se iese niciodata. Nu spun ca nu sint necesare, cred doar ca se exagereaza cu prescriptiile acolo unde se poate si fara. In ziua de azi "there's a pill for every ill". O explicatie memorabila si monumentala pe tema asta a fost data de dr. Natasha Campbel care arata cum erorile in tratamentul unor simptome prost interpretate ca "boli" duce la alte probleme, inclusiv autism. Mai pun o data linkul pt cei ce nu l-au vazut, ca merita:

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"All diseases begin in the gut"  afirmatia asta este geniala si cit se poate de adevarata. Un sistem digestiv si excretor sanatos contribuie la sanatate enorm. De aia e important ce mincam, ce bem si e important sa facem cleansinguri din cind in cind.

Postul cu apa, ceaiuri, alea...  Mama ei de preventie! ca nu ne gindim la lucrurile astea cind sintem sanatosi... [:-/] 

 

Ca sa fim tot la subiectul zilei...Eu am facut ieri sportul cu caratul de bagaje, cutii ,mobile mici si junkuri ca mi-am ajutat o prietena sa se mute si toata ziua am incarcat si apoi descarcat bagajele din truck.

s-a mutat la boyfriendul ei sa aiba grija de el ca a facut cancer de plamini si e pe moarte  [alcool] iar omul n-are pe nimeni. Sad story. 

 

in pauza am pus de niste gluten free chocolate muffins si un pahar de vin rosu ca sa ne treaca amarul [:D] au iesit bestiali, din pacate n-a avut lapte de migdale ci de vaca neorganic si acum ma maninca pielea... Ia sa-mi fac un ceai de detox (Trei Frati Patati)!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce spuneti voi ca nu exista tratament natural... ascultati numai povestea asistentei Renne Caisse pe la min 25 din filmul "Cancer - The forbidden cures"...interviurile cu oamenii vindecati, milionul de $ oferit de guvern pt reteta ei si refuzul de a legaliza afacerea dezinteresata a femeii. imposibil sa fie minciuni.

la aniversarea femeii de 90 ani au venit fostii pacienti sa-i multumeasca...foarte emotionante imagini!

 

din pacate cred ca s-a pierdut retea originala in ziua de azi.. :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi cautam niste exercitii pt coapse pe net (conformatia mea e cu aripioare) si am dat pe niste videouri cu inainte si dupa a unor persoane care au facut insanity. Mey e ceva wrong cu mine. Nu am facut eu insanity chiar asa cap coada dar fac regulat macar 3 ori pe saptamana plus sport in orice alta zi si tot am burta . Sau piele ce o fi. Imi amintesc cum arata Lumi care manca oricum o multime de porcarii si avea un corp de nota 20. Ce nu fac eu bine? Asta e intbarea?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi avea 29-30 ani pe vremea aia, nu 40 si facea Insanity in fiecare zi plus alte chestii.

din cite imi amintesc n-a slabit complet pina nu a renuntat la niste "porcarii" sau le-a redus cel putin...

 

nu stiu la care aripioare te referi ca sint 2 tipuri: "love handles" si "saddle bags"...

eu sint prone to love handles. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall, nu le am din nastere...pina pe la 30 ani nu am avut alergii sau probleme grave in afara de...amigdalita cronica in copilarie si dupa 20 ani pina in ziua de azi predispozitie la candidoze.

sint convinsa ca este exact situatia despre care vorbeste dr Campbell: de la antibiotice repetate mi s-a distrus flora intestinala, probabil mi-a dat si un pui de Leaky Gut Syndrome (nediagnosticat) care duce la alergii;

anul asta alergiile de sezon le-am sesizat foarte tare :(

se pare ca nici n-am fost alaptata la san prea mult...

 

pe undeva este blessing in disguise, ca asa ma obliga sa maninc sanatos.

oricum, pt un copil prematur (nascuta fortat la 7 luni) cred ca sint ok mental si fizic  [pk]

adica sper... [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...