Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Anca, bine ai venit!

 

Eu am facut pt Paste cozonacul asta cantitate dubla si a iesit cam de lungimea unui cozonac normal, dar mai subtire. 

 

Cozonacul este f consistent, sa stii! Cred ca e chiar f bun si sanatos pt un sportiv, mai ales ca banuiesc ca mai mananca si altceva, nu numai cozonac [:)]. Nu ia mult timp. Max 1 ora cu tot cu spalat vasele etc. Pregatesti sa ai totul la indemana, incepi cu macul ca sa se absoarba bine apa, mierea etc.

 

Fa mai intai o cantitate ca sa gustati, ca e relativ scump din cauza de caju crud (eu am luat de la DM si costa 20 RON/200 g). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca - bine ai venit si din partea mea!

 

Coraly - si mie mi se pare foarte mult 2.5-3 kg. Nici nu stiu ce sa mai fac. Ma simt umflata, adica se vede vizibil la fata, burta picioare. Pur si simplu arata umflate..

 

Eu nu stiu exact ce tip am - burta si fund ( dar cel din urma nu e prea voluptuos )  [|)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca la mine, daca-si pune mintea fiu-meu, cred ca in 5 min nu mai e nici firimitura.

 

E foarte, foaaarte consistent, nu poti manca mult [:)]

Eu am mancat sambata feliuta asta de tort raw:

http://24.media.tumblr.com/138011023e1d3b8d4b54f2058fd384c1/tumblr_mmqloi8yzq1somzepo1_400.jpg

 

era cam jumatate de palma (si cam cat doua degete de inalt) dar nu mi-a mai trebuit mancare pana a doua zi.

M-am simtit extra satula [:)]

 

Bine, probabil avea si 700 cals / 100 grame, la cat unt de cacao / cocos, nuci, fructe uscate avea in el [:D] Deci cat o pizza medie intreaga...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fuguta ca m-am vopsit si trebuie sa ma spal in 5 minute...

 

anka, bine ai venit!  [flo2]

slabitul la fata este inevitabil cind faci sport si se vede mai ales dupa o anumita virsta...vorba lui Catherine Deneuve: "it's either your face or your fanny..." adica alegi ce vrei sa arate bine, fatza sau dosul ca nu se poate sa le ai pe amindoua dupa 40 ani sau in preajma... ori faceti injectii pt volum cu fillers  [:)]

ori va multumiti cu un compromis ;-)

 

xio, eu ramin la parerea ca medicamentele sint foarte daunatoare...nu antibioticele luate de citeva ori in viata ci mai ales alea pt boli cronice care se iau zilnic. sint chimicale, substante ce nu au ce cauta in corp, ataca ficatul (organ major) si stomacul care e raspunzator de imunitate intr-o masura foarte mare; nu se poate demonstra teoria asta, e doar common sense.

 

si eu imi amintesc cind minca Lumi pizza si bea bere :-) Ce vremuri! dar spre final cind a slabit frumos, se cam potolise cu astea,

 

cred ca fiecare tip contitutional are avantaje si dezavantaje, nimeni nu e perfect, nici macar fotomodelele, except Candice Swanepoel  [il]

 

Caro, multam de reteta. Sper sa fac cindva cind o sa gasesc caju de calitate ca ce am eu nu se hidrateaza, se invineteste la culoare  [:(]

 

rapiditatea cu care cresc muschii la sport tine si de inaltime: cu cit mai scunda, cu atit mai repede si cu cit mai inalt cu atit mai greu sa pui masa musculara; eu slabesc relativ repede dar ca sa fac muschi mari...greu tare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru urarile de bun venit [flo2]

Ai dreptate, Allure, dupa 40 iti alegi cam ce vrei sa-ti arate bine, sincer, asa le-as vrea pe amandoua, de numa...Dar cred ca ma voi multumi cu un compromis. Sincer, eu tin tare mult sa arat bine la corp, nu la modul exagerat, dar sa ma simt eu bine cu mine si sa nu-i fie rusine lui fiu-meu cu mine [:)]

 

O sa fac reteta si vad eu cat e de consistent pentru Vlad. Am facut ceva bombonele raw din seminte de canepa si nu s-a saturat dintr-o portie.

 

Acum va las ca trebuie sa lucrez si sa ma duc si diseara la aerobic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, cea mai mica greutate pe care am avut-o eu in viata adulta a fost 57 de kile si atunci aratam foarte slaba. Deci probabil nu conteaza atat de mult kilogramele, ci aspectul. Fiecare trage la cantar alt fel. Nici nu mi-as dori sa ajung la o asemenea greutate, ar fi mult prea putin acum. M-as multumi cu 62 lucrate :)

 

Ioachim, retentia asta de apa o ai strict inaintea menstruatiei? Ai putea incerca sa nu bei cafea in acea perioada, si sa bei multe lichide.

 

Eu nu slabesc de la fata decat tarziu, nu chiar ultima data, ca pe ultimul loc e burta [:D] Dar am si eu prietene care salbesc de acolo mai tare si efectul nu e prea placut de la o varsta...  

 

Deserturile raw sunt foarte consistente si chiar grele uneori (nu toata lumea suporta bine cantitati mari de nuci), nu poti manca foarte mult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, la reteta asta nu trebuie hidratat caju-ul, dar inteleg problema ta [:)]

 

Si eu slabesc repede la fata si la sani. In sensul ca fac gropi in obraji si bretele de la clavicula in jos [:-)))]

 

Si cum si eu ma apropii vertiginos de 40 de ani, ca prefer sa nu fiu mai slaba ca acum, dar mai tonifiata, si sa arat bine la fata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, mie tocmai ca imi place sa arat slaba la fata! Eu cand ma ingras, ma fac dolofana la fata si nu imi place deloc... La picioare nu ma deranjeaza, dar la fata si burta da. 

 

Coraly - din pacate nu pot sa renunt la cafea, asta e singurul "aliment" la care nu as putea...dorm in general 6 ore pe noapte, si muncesc minim 12 ore/zi si pur si simplu nu as rezista fara...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafeaua agraveaza sindromul premenstrual. Exista si alte substante care energizeaza, au fost enumerate pe aici. Si eu dorm tot atatea ore in ultima vreme, si cand am tinut regimul am rezistat f bine fara cafea, cu .. cicoare :). Practic e dependenta, nu neaparat ca nu rezisti fara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...