Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Haha, acum am observat ca am scris "downshit" :) 

 

 

 

Ioachim, asta se numeste un act ratat in viziunea lui Freud. Ia citeste tu despre asta:)

 

Xio, am inteles ca tu esti cu preventia, eu ma refeream la faptul ca sunt mai degraba de partea lui Allure dpdv al unei eventuale vindecari. Chiar, hai sa trecem peste subiect.

 

Am fost aseara la Pilates. Fund-picioare. Ru-pe-re! Am luat o aspirina la intoarcere, sper sa supravietuiesc [:D] . Stiam ca va fi asa, dar parca de tura asta a fost si mai crunt si mai fara pauze.

 

Azi am in plan 10 sun salutations asa, de trezire, iar mai pe seara programul de brate al lui Tracy.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am zis aseara ca bag o tura de tracy pt picioare dar ne-a rupt si pe noi proful la sport. ne-a legat greutatile de picioare si ne-a fatzait sa alergam cu genunchii la gura sus jos de pe stepper. Am simtit dureros acest exercitiu dar am strans din dinti si m-am gandit ce coapse misto imi trag

 

Caro, tu mai tineai rina. spune-mi si mie cam ce mancai in ziua de carbohidrati. Am comis-o ieri cu pizza si nu ca am mancat mult dar am mancat-o in picioare in agitatie si ma resimt in continuare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, multumesc pt urarea de bun-venit si o sa ma uit sa vad ce e aia "table inversion" ca habar n-am:-)

Raportez ca ieri am fost la aerobic, am febra la coapse si fund si azi dimineata m-am mobilizat sa merg din nou, ca stiu ca saptamana asta e f aglomerata pt mine.

Sper sa mai ajung macar o data, poate joi la aerobic si in rest sa mai fac ceva acasa.

 

Si eu probleme cu somnul, parca tot somnul meu este o stare de veghe. Voi ce stiti despre pastilele cu Melatonina?

 

Sa aveti o zi minunata [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu am tinut Rina 3 luni anul trecut si mi-a mers bine cu ea. La ziua de carbs nu prea am mancat pizza, din cate imi amintesc... Mie pizza imi place cu ton si multa mozzarella, fara astea nu are sens, asa ca nu mananc.

 

Mai degraba cred ca am consumat mancaruri vegetariene cu paine sau mamaliga. Chestiuni care imi plac cu paine si nu imi permit sa le consum in rest. Paine cu zacusca, paine cu salata de vinete, mancare de praz cu masline si cu mamaliga, mancare de ciuperci cu mamaliga sau paine etc. Am mai mancat covrigi, chifle etc goale, ca eu sunt (eram, ca acum fara gluten....) fan produse de panificatie.

 

Nu am mancat seara dulciuri niciodata! Mi se pare o prostie. Am mai mancat inghetata Magnum Infinity sau cioco neagra sau altceva dulce in ziua de carbs, dar mai degraba ca gustare, decat la cina...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat melatonina si m-a ajutat, dar nu stiu daca din cauza auto-sugestiei sau a pastilelor...

 

De adormit, adorm foarte repede in general. Problema e ca ma trezesc devreme. Bine, toata viata am fost "early-riser" adica peste 9 dimineata nu pot sa dorm aproape niciodata, dar nici la 5:30-6 nu ma trezesc de buna voie si nesilita de nimeni decat daca ma culc la 10 sa spun. 

 

Oricum, de felul meu, prefer sa ma culc devreme si sa ma scol devreme. 

 

Cu downshifting-ul cam asta e  [batcap]  Ce sa-i faci? In ansamblu insa, imi place munca pe care o fac si ma inteleg bine cu colegii ceea ce conteaza foarte mult. 

 

Ca sa revenim la oile noastre, azi am in plan de hap-hap cam asa:

 

MD: savurat deja: banana cu putina frisca light :) cafea cu putina frisca light :) ( are foarte putine calorii, 15 calorii - 2 linguri de frisca )

 

Pranz: Gazpacho - yum, yum! + oua fierte + avocado

 

Cina: Dovlecel fiert cu mirodenii, iaurt grecesc ( care are mai mult proteine )

 

Gustari: banana, pepene rosu 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, cu stresul! Anul trecut am si divortat, am terminat si master, m-am mutat pe neasteptate in alt oras, sau mai degraba am ramas in el pe neasteptate, acum urmeaza sa ma mut a 4-a oara intr-un an in alt loc ( acelasi oras macar  [:)] ) si am inceput si cariera noua cu 14 ore/zi, + dupa cum am spus, boyfriend super, dar cu care ma cert pe somn  [vraji]

 

Sper de la vara incolo sa se mai aseze lucrurile. Ca, in ansamblu, m-a adus viata pe carari la care nu asteptam dar care s-au potrivit foarte bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...