Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu inteleg cum exista oameni care nu consuma ciocolata. :)))))))))))

 

Pt pers. care sufera de balonare se rceomanda printre altele reducerea consumului de guma de mestecat, sa nu se vorbeasca in timpul mesei, sa se manance lent, fara graba pt a se evita inghitirea unei cantitati prea mare de aer. Si evitarea bauturilor carbogazoase.

 

 

De cand am inceput sa mananc numarand caloriile nu mai sunt balonata, lucru care ma bucura f tare. Imi pare rau insa ca nu pot tine regimul Hay, mi-a placut tare mult cand l-am incercat acum cativa ani tot impotrivabalonarii.

 

 

nici eu,nici eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, yuuuuccckkkkk!

 

Marina - congrats! Vezi ca merge?

 

Si eu fac dulciuri raw acasa. Fetelor mele le place la nebunie si sa le faca, si sa le manance! [bib] Merg asa de repede si sunt asa de gustoase, poti gusta in timpul prepararii fara teama ca e faina cruda/unt/ou etc... Ce sa mai, suntem fani! Rall, thx de link, precis ca voi face ceva de acolo in w/e.

 

Aseara n-am ajuns la Pilates, asa ca m-am intanit cu prietenul Billy la un TaeBo cardio de 44 min. Facusem ceva febra de la lucrat brate cu o seara in urma, dar a disparut cu desavarsire dupa cele 1000 de lovituri executate aseara [pk] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi dimineata la aerobic. Ma bucur ca m-am mobilizat, ca aseara am venit tarziu din delegatie.  Imi plac exercitiile pe care le face tipa asta de dimineata, dar ma enerveaza ca nu se sincronizeaza un pic pe muzica. Macar in partile in care clar ar putea, uneori este asa de defazata.. Tipa care face cu noi seara este altfel, este mult orientata pe partea de cardio, are muzica antrenanta, imi place mult mai mult, dar din pacate nu pot merge prea des seara.

Eu acasa nu prea ma mobilizez, intodeauna imi gasesc ceva de facut, cred ca singura data cand m-am mobilizat mai bine, a fost cand am descoperit PX90. Mi s-a parut f greu, dar eficient. La fel de eficient in cazul meu a fost si tae bo, cand am fost regulat acum cativa ani la tae bo, am aratat f bine, slabisem, aveam si muschi:-)

Oricum, am inceput si eu sa mananc destul de haotic, imi este pofta de dulce din ce in ce mai tare. Si e clar, daca ma apuc de mancat dulciuri, imi este din ce in ce mai greu sa renunt, e o dependenta:-(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt puturoasa tare...nu ma atrage niciun program cardio, nu stiu daca din cauza ca nu am suficienta rezistenta si ma ia rapid cu lesin, sau pur si simplu simt eu ca nu imi prieste genul asta de miscare.Eu as face pilates in fiecare zi, daca as avea unde...la sala la care merg e o singura ora pe saptamana, aberant din punctul meu de vedere, si la doua saptamani a doua zi e fitball...deci ori o zi, ori doua consecutive.

Genul de miscare care imi place e bazat pe echilibru, miscari lente, controlate, izometrie, stretching...cred ca si yoga mi-ar placea mult.Si la mine cel putin functioneaza super bine, ma uit la cum mi se tranforma corpul, dupa 2 luni si un pic.

Aveti ceva care sa le includa pe toate? [:)]

 

Fortata de imprejurari , ca sa ma duc macar de doua ori pe saptamana, am mai fost la step aerobic, dar mi se pare mult prea solicitant pentru glezne si genunchi, nu ma omor dupa el,  la abs&legs&arms, ok si el, dar nu e in fiecare saptamana nici asta, si la bikini line-care e de fapt un program de exercitii fesieri, picioare, abdomen-nici asta nu e in fiecare saptamana.Incerc sa inteleg logica programului de la sala, si nu reusesc deloc...Variatie, variatie, dar daca vrei sa faci doar un tip de program, e imposibil.Majoritatea au abonamente nelimitate si stau cate 3 ore la rand, nu conteza ce e , miscare sa fie...

Aveti ceva care sa le includa pe toate? [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pupp  [flo2]  ma scuzati ca dau buzna asa aici la voi .... vreau sa va intreb daca mai stiti ceva de Elle ... am mai citit-o cand a ramas insarcinata si de atunci nu mai stiu nimic de ea ... mi s-a facut  teribil de dor  [deziuata]

 

andanii, nu mai stim nici noi nimic de Elle...de ce nu-i trimiti un mesaj privat? ca poate il vede  [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intrucit a venit caldura, mincarea va fi in mare parte raw...in sfirsit!

 

suc de mere, morcov, ghimbir si patrunjel la prima ora. niste fructe mai incolo, o salata la prinz si om vedea la cina.

 

miscare cu greutati.

 

caro, am gasit niste retete gluten free, o nebunie! banana bread aia imi face cu ochiul...cred ca le fac si le pun la congelator pt "zile negre" (aka, pms)

 

http://www.paleobreadrecipe.com/

 

tocmai acum am dat peste ele cind ma hotarisem sa nu mai maninc "procesate"  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...