Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Morning energy drink:

 

1 banana, chia seeds, maca powder, matcha green tea powder, MetaGreens powder (singurul produs pe baza de spirulina ce l-am gasit cu gust bun) si apa/ gheata.

 

https://www.newunivera.com/en-us/products-for-vitality/special-product-packs/metagreens-4-canisters

 

Imi plac produsele Univera.

 

O zi buna!  [flo2]

 
 
ps - am cana de Starbucks dar nu pt cafea [:D]

post-6373-0-50631900-1368967544_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

68 de km cu bicicleta azi [pk]

Dimineata am terminat pastele integrale de ieri cu sos de iaurt degresat, telemea sarata de oaie, usturoi si marar, am mancat pepene galben cu zmeura. Pe drum o banana,  o jumatate de Twix pt energie si o Eiscoffee. Acum am mancat un sfert de bol de ciorba acra de gulii. Ma gandesc daca sa mananc si o salata sau nu.

M-au terminat pantele, si la intoarcere  ne-a batut vantul din fata de am injurat aproape in toate pantele cand se simtea si mai si :))))))))) dar am reusit [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am lalait-o sportiv vorbind wk asta, alergat zilnic si cam atat. Azi am tras si o balaceala pe cinste in ocean si mi-am ruinat dieta cu o carutza de gogosi home made by mama. Vorba lui fi'miu daca mai mancam o sa zburam ca baloanele cu heliu dar gogosile au fost dementiale, nu am mai mancat de ani buni si nu am avut nici o remuscare:). Intetesc maine putin sportul si recuperez mia de calorii pe care am bagat-o cu siguranta.

Eu nu stiu sa merg cu bicicleta:( . Taica-meu a decretat in copilarie ca e periculos si nu ne-a cumparat niciodata. Mi-am luat una cand m-am maritat pt ca sotul meu e mare biciclist dar nu m-am simtit in largul meu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu! si eu! la raport!

 

am mers pe jos pina la un parc indepartat unde am stat la soare pe iarba, am mers desculta sa simt pamintul sub picioare, am facut niste abdomene si yoga stretches...

intors tot pe jos, mincat jumate de pepene, acu's cu burta in sus si ma uit la Big Bang Theory.  [:)]

 

La prinz am facut quinoa simpla cu avocado si varza murata de mine in umeboshi vinegar (dupa reteta Aliciei Silverstone in cartea The Kind Diet...varza numai)

 

Marina la voi sint rechini? Tocmai am vazut la tv la noi o crestina care s-a dus in Mexico si a muscat-o un rechin in apa pina la brau (intrase sa se spele de nisip  [alcool] )

Tu stii sa inoti? Fast enough? [:D] Mie nu-mi iese figura deloc  [batcap]  mi-a trebuit vesta de salvare cind am facut snorkeling.  [bib]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am facut mai nimic in w/e. M-a durut spatele de la dormit aiurea vineri spre sambata noaptea, asa ca am facut numai yoga pt lower back. E drept insa ca acum nu ma mai doare... Am vrut sa mergem la piscina sambata seara si am uitat [:-)))]

 

Xio, 68km intr-o zi???? Wow!

 

Marina, gogosi? Yuck, niciodata n-am inteles cum pot oamenii sa manance gogosi. Mie mirosul ala de prajeala imi intoarce stomacul pe dos. Da' tie sa-ti fie de bine [soricel] .

 

Allure, intrebai ce vitamine/minerale luam.. Dar tu ce iei, if any?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, 68 km intr-o zi :))))))))))) Avem la vreo 25 km de noi un lac ffff mare, cu plaja cu nisip si am mers pana acolo, dar am mers pe drumuri de biciclete, prin padure, ne-am mai si ratacit putin :)) am stat acolo la plaja si ne-am intors. Ciudat este ca nu am febra musculara (niciodata nu am facut febra musculara de la bicicleta).

 

Ce ziceti de picioarele astea? Mie imi plac, cam asa arata picioarele ideale in opinia mea:

http://www.cancan.ro/showbiz/showbiz-intern/grisine-sticksuri-bete-si-surcele-parada-vedetelor-cu-picioarele-subtiri-tonifiate-si-bronzate-dar-parca-exagerate.html

 

 

Azi cred ca mananc peste la cuptor cu orez basmati si curry :D

 

 

 

Am ajuns la o performanta la care nu visam:

de cand am venit aici am mancat dulciuri cu tonele. Adica in fiecare zi imi cumparam o prajitura, dimineata mancam 2 felii de paine cu nutella, la lucru mancam pranzul, adica felul 2 si 2 deserturi tot timpul. Sport evident ioc, doar lucru si acasa in pat.Am cumparat nu stiu cate borcane de ciocolata samd.

Memorabil a fost cand am stat in sala de operatii pana la ora 6, aveam la masa pizza dar fiind cu sunca nu am putut sa mananc. Evident eram rupta de foame asa ca in 3 minute am halit rapid 4 sau 5 gogosi mari :))))))))))) si putina ciocolata.

 

Ei, de la jumatea lui aprilie, cu intrerupere de o saptamana, am inceput sa mananc pe calorii. Si am ajuns la performanta (ca e o performanta ) sa stau cu farfuria plina de gogosi in fata si sa nu mananc, sau daca am pofta, sa mananc jumatate de gogoasa.

Mi-am cumparat pizza (600 cal), am mancat incet, fara graba (de obicei eu termin de mancat in max 5 min indiferent ce ar fi), si mi-a ajuns doar jumatate de pizza.

Nu mai spun ca mananc acum fructe multe,  iaurturi si reusesc sa beau 2 l de apa pe zi.

Nu credeam ca zace in mine o asemenea ambitie :)))

Sapt trecuta evident a adus cineva la spital gogosi cu gem. Am zis ca mananc una la cafea.

M-am dus inainte pana la baie, ajunsa acolo ca tot omul m-am uitat si in oglinda, cand am vazut abdomenul aa frumos am zis 'fuck the donuts' :))))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...