Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

care e smekeria cu picioarele subtiri ca eu de o viata ma chinui sa le am mai groase/musculoase...gleznele subtiri m-au obsedat permanent  [batcap]

important e sa arate tot corpul armonios ca nu toate putem avea aceeasi conformatie.

de la ce ne place pina la ce putem avea...e-heei!  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

foarte funny subiectul asta: m-am sculat de dimineata cu gindul la workout si am decis ca fac Legs fie din P90X fie din Body Beast. Apoi v-am vazut pe voi discutind de picioare. Ha! 

 

mi-am baut apa, am mincat o banana, mai stau nitel si ma apuc de miscare. azi e caaaaald si soare! yupeeeee!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va puppp  [flo2]

Imi place foarte mult sa vin in vizita la voi  [ascuns]  va citesc aproape zilnic de ceva vreme in speranta ca doar, doar ma reapuc de facut sport ... am mers ani de zile la sala si de un an si ceva nu am mai fost deloc din diverse motive .... in schimb am lasat masina-n parcare si m-am apucat de venit si mers pe jos la lucru si in ultima vreme vin si merg cu bicicleta ... sunt cam 6km distanta lucru-casa  [pl]

Sunt intrigata de faptul ca mi-a spus un prieten de familie ca mersul pe jos si cu bicicleta cel ce-l fac eu este o nimica toata si ca singura miscare adevarata este cea facuta la sala cu si pe aparate  [fri]

Voi ce parere aveti ? chiar ma chinui degeaba ? credeti ca nu contribuie la tonifierea organismului catusi de putin miscarea mea ???  [help]

Vreau sa va spun ca-mi place mult de voi toate  [deziuata]  imi place cum va mobilizati sa faceti miscare , imi place cum luati la analizat toate partile corpului  [pk] imi place ca mancati sanatos  [flo]  [floare3]  [flo]

 

Allure ... sa stii ca mi-a dat un semn de viatza Ele 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersul pe jos face piciorul frumos :))))) mama-mea a slabit vreo 20 si ceva de kg singura ei miscare fiind o plimbare zilnica de 1-2 ore.

Nordic walking e tare la moda si da rezultate, iar de bicicleta cred ca nu mai trebuie sa spunem nimic. :)))

pt unii sala da rezultate, pt altii nu. Plus ca ideal este sa faci miscarea care iti face si tie placere, nu sa te duci in scarba la sala.

la mine intr-o luna de kickboxing o data sau de 2 ori pe saptamana, nu mai stiu exact, s-au vazut schimbari de am ramas masca.

Tenisul, alergatul, baschetul, kickboxing, yoga etc, toate sunt metode princare iti modelezi corpul, asa ca nu, nu are dreptate prietenul de familie. Orice tip de miscare e benefica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andanii, pai ramii aici ca sa te antrenezi cu noi daca iti place. 

Mersul pe jos e foarte bun dar trebuie corelat cu o dieta ok daca vrei rezultate. Daca e doar pt oxigenare, circulatie, miscarea limfei, limpezirea creierului, atunci e foarte bun si asa.

Cu bicicleta e si mai bun pt ca lucreaza muschii, deci e sport curat.

Poate ca n-ai sa obtii abdomen extraplat [:D] dar nu asta e scopul. Sanatatea nu sta neaparat in forme perfecte.

 

Ce mai face Elle?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu iau Mg, probiotice si omega 3 cand imi amintesc.

Xio, mult ai mers cu bicicleta! 

Azi am mancat destul de mult ca sunt la PMS :) Dimineata apa cu lamaie, terci de mei cu un sfert de mar fiert, miez de nuca si scortisoara, apoi supa de legume cu orez brun prin ea, carne de pui de casa cu salata de varza rosie si intre ciocolata  [:I]. Pana deseara mai mananc un mar si apoi o salata verde cu alte cruditati prin ea. Dar deseara am in program niste exercitii cu gantere plus pilates, poate mai elimin din ciocolata [:D]

 

Andanii, chiar daca nu este ca un exercitiu la sala, mersul pe jos e foarte sanatos, asa ca  nu-ti face probleme, ceva calorii consumi oricum, dar pe langa asta iti faci un bine in general. Si mersul cu bicicleta la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m-am sucit, am facut 60 min Live Combat cu greutati la picioare  [pk]

 

ziceam de vitamine...momentan iau numai D3 combinat cu K2

nu sint fan vitamine sintetice pt ca mi-e greu sa stiu care sint de incredere. sint si astea pline de "fillere" care mai de care mai nasoale...

citeam undeva ca mare parte din Vit C e sintetizata din porumb (GMO bineinteles  [alcool] )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea e una din macese si acerola...Costa ca naiba, dar stii de ce... sper [biz]

 

Uite asta: http://www.secom.ro/produse/portofoliu/vitamin-c-1000mg-adulti

 

O iau cu Fe+acid folic, pt absorbtie maxima, la distanta de orice altceva in afara de fructe.

 

Nici eu nu sunt deloc pro vitamine/minerale sintetice. Deloc! Da' se intampla sa ma nevoie de Fe...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau picioare mai subtiri si mai musculoase...dar na, nu cred ca e conformatia mea asa. Eu si cand eram slaba, picioarele nu erau prea slabute.

Anyway, nu am facut de joi sport, nu prea am avut cand, am avut si o prietena din facultate in vizita. A fost asa fain sa ma intalnesc cu ea, nu ne-am mai vazut de o gramada de ani. Exista prietenii pe care nici o distanta din lume nu le poate schimba si sunt fericita ca este asa.

Maine sper sa ajung la sala, am de gand sa merg de 4 ori saptamana asta. Sa vedem daca ma pot tine de cuvant. Oricum, o sa vad dau raportul si daca nu e asa, sa ma trageti de urechi [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...