Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Azi am tras un gym pe cinste, o ora de step up pe care am terminat-o lac de transpiratie si vreo 40 min total push . Am asa o stare placuta de durere musculara, bagat un dus fierbinte, intind de un pahar de apa si ma arunc in pat:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

maaaamaaa...! ce lene mi-ar fi sa calculez calorii... [smulgpar]

cred ca activitatea in sine m-ar face sa slabesc la cit m-as strofoca sa calculez :-)))

 

mi-am cumparat o fustita draguta de tenis  [:)]

acu trebuie sa incep sa joc.

cel mai tare insa vreau beach volleyball ca la aia sint buna  [^]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure - si mie imi place beach volleyball! 

 

Eu eram multumita de mine, sala, mancat sanatos, ceva somn. Pana sa vad picioare !!! - putin cam prea slabe, dar cu vreo 2-3kg in plus, ar fi tocmai super si dupa gustul meu...

 

E, niciodata nu o sa ajung asa, ce sa-i faci daca traim in lumea reala [:D]  unde mai si muncim si nu putem sa stam numai la sala si la salate :) 

 

Dar acuma, serios, m-am complexat! Imi pusesem si eu sort ca e cald in casa, dar parca imi vine sa ma duc sa ma schimb...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maaaamaaa...! ce lene mi-ar fi sa calculez calorii... [smulgpar]

cred ca activitatea in sine m-ar face sa slabesc la cit m-as strofoca sa calculez :-)))

 

mi-am cumparat o fustita draguta de tenis  [:)]

acu trebuie sa incep sa joc.

cel mai tare insa vreau beach volleyball ca la aia sint buna  [^]  

 

 

 

Asta am zis si eu, pana cand 2 prietene au tinut regimul asta si au slabit de nu mi-a venit sa cred. M-au intrebat ce mi se pare asa greu, cand absolut toate produsele au nr de calorii pe ele? :))))

In final s-a dovedit ca trebuie doar sa le scriu pe un caiet si sa le adun la sf zilei :)))))))))))

Aici am un club de tenis la care ma abonez cand vin din concediu. 40 de euro pe an si poti sa mergi cand vrei, cat vrei. Eu sunt fana fuste de tenis, am o caruta de ele (sincer chiar as vrea o caruta), evident ca nu mi-am luat insa nimic de vara din Ro si acum mor de cald aici.

Beach volei-ul e tot langa. Adica un teren la 5 min de mine si unul pe malul lacului :D si eu abia astept sa joc, ca la asta am unda verde de la sef. :))))

 

Asta imi place la nemti (Si nu numai, ca si in Canada era la fel): ca iti ofera atatea modalitati de a face miscare incat chiar nu ai cum sa spui ca nu poti.

In Romania stiu ca voiam sa jucam baschet, nu aveam unde, saream gardul ca sa mergem in curtea scolii unde doar jucam, nu ne bateam, nu urlam, nu injuram, nu beam , si vecinii chemau politia, ca se daduse o lege recent conform careia nu mai aveai voie in curtea scolii dupa program.

La facultate ce mai puteam juca, ca in rest....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu joc tenis saptamanal asa ca imi exersez colectia de fustitze fara probleme.

Nici cu picioarele nu am un complex ca le am subtiri, daca imi tai aripioarele pot concura cu modelele expuse cu ceva success tinand cont ca vorba aia mai si muncesc si nu am timp numai de sala plus varsta dar nu e asa rau per ansamblu.

eu vreau sa ma duc la caiac, asta e planul meu pt sambata asta, sa vad daca reusesc :)

Aici nu prea joaca lumea beach voley, nu sunt locuri amenajate si oricum sunt o tara de fotbalisti amatori.

Pe mine ma deprima numaratul caloriilor. Realizam ca mananc foarte putin si tot nu slabeam. Mereu ma facea sa am mustrari de constiinta pentru fiecare gura.

Cu Rina vad ca sunt mai relaxata si doar cu ceva grija minima in alimentatie se vede rezultatul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fructele si legumele nu au calorii listate, ar trebui sa le caut pe net...

daca maninc la prinz la restaurantul meu vegan diverse salate si ceva mincarica gatita, nici o sansa sa calculez... (zic "al meu" pt ca e singurul rest la care maninc)

in plus, mincatul pe calorii, teoretic permite mincaruri nesanatoase zilnic doar pt ca te incadrezi in numarul propus, or asta nu e bine.

 

mie imi plac picioarele lui Cameron Diaz si Jenifer Aniston. Jen e cam piticoata dar arata super, Cameron e super tall si foarte atletica. In my books e una dintre cele mai frumoase femei.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  [flo2]  Xio, Allure, Coraly sunteti niste dragute  [i] va multumesc din suflet pentru raspunsurisi si Allure multumesc pentru invitatia de a veni sa ma antrenez aici cu voi  [pup]

 

Picioare subtiri as vrea si eu ...  [soc] ador picioarele lungi si subtiri ... pe vremurile cand aveam kilograme multe (am fost la 95 si acuma oscilez intre 65-67) mi s-au format niste saci de grasime pe pulpe si nu reusesc sa scap de ei  [mai] .... nu mai vorbesc de halul in care imi arata abdomenul  [bang]

In tot procesul meu de slabire m-a ajutat foarte mult mersul la sala , mergeam cu drag si imi placea ca vedeam rezultatele de la o luna la alta... dar de craciunul lui 2011 am luat pauza apoi am facut putin (vreo 5 saptamani) acasa "tae bo cu billy blancks" si incet, incet m-am lenevit complet si acuma sunt o leguma  [:(] ceea ce nu e bine deloc ... 

Merg pe jos si cu bicicleta [bicla] acasa dar cred ca pentru a ma modela trebuie sa fac mai mult de atat  [aerob]  ..... sunt foarte constienta de acest lucru .

Cand va vad pe voi zilnic imi propun ca ma apuc si eu ... chiar si acuma-mi promit "merg acasa si ma pun sa fac"  ... ma gandesc ca mi-a placut  tae bo cu billy .... de ce nu gasesc mobilizarea sa ma apuc nu stiu nici eu  [blabla]

 

Allure am vorbit cu Ele ... este bine sanatoasa , mai are 5 saptamani si naste , are o burtica foarte frumoasa, se vede ca avea abdomenul lucrat inainte  [:D]  ... abia asteapta sa se intoarca la sport caruia ii duce lipsa tare  [cool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...