Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Slava domnului, de cand cu Montignacul am scapat de obsesia caloriilor.Ma mai intreb in zilele in care sar calul rau, si mananc exagerat de mult, cam cate calorii au fost, dar imi trece repede...media oricum sare mult de 1200-cam atat mancam inainte si nu prea eram satula niciodata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

care e treaba cu starch-urile? eu maninc si cartof (preponderent dulce) si fasole si orez, in cantitati mici aproape zilnic, combinat cu verdeturi.

niciodata nu am picat prada mitului ca starch-urile sint rele, este o timpenie. bunicii nostri au crescut cu asa ceva si au trait mult si sanatos. noi nu mai muncim la camp ce-i drept dar facem sport  [:p]

 

porumb nu maninc pt ca mi-e teama ca e modificat; 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

sunt foarte obosita. Conform tabelului de calorii pus de Xio, cele 7 ore petrecute numai in picioare ar insemna peste 4468 de cal consumate ieri, la  Sarbatoarea Morilor, in oraselul unde locuiesc eu (eu si sotul facem parte de doi ani din echipa de organizatori, pro bono). 

 

Asta inseamna deci ca am consumat energie cat pt o saptamana de P90X? deci pot sa imi iau "liber"? Sunt astea calorii sau kcal?

 

La P90X am mai resusit sa fac Sambata Yoga, ceea ce m-a incantat ff mult, caci imi place programul. E unicul program la care curg apele pe mine, la propriu.

Duminica, pas, ieri, cum spuneam 4000 calorii ( [clo] ), azi abia ma tarasc. Si in loc sa dorm la pranz, langa fii-miu, va citesc pe voi!

Si ca sa pun capac la nesimtire, am mai mancat si 3 biscuiti cu cioco.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceva mai dragut n-am vazut!  [il]

 

http://www.youtube.com/watch?v=Nv4Soaa8_OE

Allure, ce dulce e animalutul! Ochii aia sunt fantastici!

 

Andanii, e greu sa incepi dupa o pauza, stiu! Cand m-am reapucat de sport constant anul trecut in iunie am vizionat pe www.serialepenet.ro cateva episoade din "I used to be fat" cu niste adolescenti care slabeau in vacanta de dupa ultimul an de liceu. Cand i-am vazut pe aia ca erau uriasi si faceau sport pana varsau, am realizat cate poate organismul sa duca in materie de sport. Nu stiu de ce, dar asta m-a motivat sa reincep...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cea mai impresionanta poveste de weight loss este a unui crestin care a slabit peste 250lb cu ajutorul produselor Beachbody, hands down cele mai bune in materie de slabit.

o poveste impresionanta pina la lacrimi si o marturie ca SE POATE, indiferent de conditie, indiferent de materialul genetic peste care multa lume arunca vina.

omul a fost grasut din copilarie pina cind a hotarit sa se schimbe.

 

 

P90X, Insanity,i Shakeology + dieta corecta SI AMBITIE de fier.  [pk]

 

poza de la final e tare: "What's holding YOU back?"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, Dr McDougall promoveaza o alimentatie cu 70% starches and legumes, 15% vegetables, 15% fruit, 0 produse animale si 0 added fats din uleiuri. Descurajeaza si nuts, olives, avocados, adica chestiunile f grase. Descurajeaza si soia. Descrie pe site destul de bine.

Si eu mananc din toate astea, dar si corn si corn products, insa numai cele bio si pe care se precizeaza ca nu e modificat genetic.

 

Eu nu m-am chinuit niciodata cu caloriile. Habar n-am cat mananc si cat consum. Ma mai uit la nr de calorii pe ambalaje ca sa ma orientez ref densitatea produsului.

 

Wow!!! Ce tare e tipul ala cu Beachbody!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt cine vrea sa faca sport dar ii e lene sa se duca la gym sau nu are timp sau nu stie ce sa faca acasa: de ce nu incercati programul lui Carmen Bruma care are numai 15 minute si inteleg ca da rezultate? cu conditia sa mincati decent, fara biscuiti si ciocolata zilnic, evident.

 

nu e obligatoriu sa faceti o ora zilnic...secretul este sa faceti ceva ZILNIC; alea 15 min de HIIT dau rezultate pe bune.

 

eu personal nu m-as murdari (de transpiratie) numai pt 15 minute dar daca nu e timp si dispozitie de mai mult, sint foarte bune si alea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care ar fi tentati sa creada pseudo-argumentele din cartea Starch Solution, poate ar fi util sa citeasca marturia de aici: http://www.marksdailyapple.com/vegan-island/#axzz2TYroUx00. Este a unei persoane (adepta a dietei paleo a lui Mark Sisson) care a participat la o vacanta organizata de dr. John McDougall.

 

cam da...nu sint de acord cu asa multe starches...cu paine, desert cake si ce mai zic ei acolo ca mincau din greu nici atit...nu sint de acord ca grasimile toate sint rele nici ca mincatul de carne e cancerigen DESI trebuie inteles ce si cita carne maninci si cum te simti dupa...nu toata lumea tolereaza proteina animala, altii o duc foarte bine cu carne zilnic. personal evit la maxim carnea pt ca mi-e cam sila de mortaciuni...numai iarna ma apuca pofta de supa de pui sau peste si daca corpul imi cere, ii dau.

 

ideea mea pe care am mai spus-o, nu exista dieta unica, fiecare sa testeze si sa isi asculte propriul corp, in functie de simptome, rezultate, etc...

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...