Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Superb parul, Allure! Mie imi plac mult onduleurile. Mi-ar placea sa-mi stea asa cum zici tu ('muma padurii" [:D]) de la sine. Si eu ma vopsesc de nevoie. Mai ales ca am si parul inchis la culoare. Am citit ca laptisorul de matca (datorita cantitatii foarte mari de vit B5) opreste incaruntirea si chiar determina repigmentarea la parul alb. Sunt foarte curioasa, trebuie sa mai sap dupa informatii. Intre timp am zis ca o sa incerc si eu o cura cu laptisor de matca (apropo de vitamine [:D])

 

Azi 10 min de bicicleta eliptica. Urmeaza greutati si  o incercare de Ab Ripper:)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Asa o fi... dar eu una stiu ca atunci cand mananc maimult se vede la cantar.

 

Da, vorbind de cazuri particulare.

 

La ce ma refeream eu ca, luand un grup de 4500 de grasi si un grup de 4500 de slabi, cand calculezi fiecare calorie si fiecare miscare pe care o fac toti, la un loc, numerele sunt egale.

 

In proportie covarsitoare (95%), dietele (restrictionarea de orice fel) pur si simplu nu functioneaza pe termen lung. Nenumarate trials au aratat acelasi lucru, din pacate.

 

E complicat, e mult de inteles...

Cine n-a fost in papucii in obez probabil nu va intelege in totalitate niciodata [:)]

 

In fine, aici e vorba de chestii extraplate, sa ramanem la ele [:D] E perfect normal ca adevarurile astea sa para SF [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, vorbind de cazuri particulare.

 

La ce ma refeream eu ca, luand un grup de 4500 de grasi si un grup de 4500 de slabi, cand calculezi fiecare calorie si fiecare miscare pe care o fac toti, la un loc, numerele sunt egale.

 

Pai e foarte posibil ca la stadiul de gras la care au ajuns unii, sa manance aceeasi cantitate de calorii si sa se miste la fel cu altii slabi, si ei sa fie tot grasi. E chiar logic. Problema e cat au mancat/miscat pana au ajuns la acea greutate. Doar se stie ca organismul, odata ajuns la o greutate, are o memorie proprie, si opune rezistenta slabirii. El incearca sa mentina corpul la acea greutate, iar daca slabesti, chiar incearca susutinut sa te aduca la greutatea dinainte. Deci problema obezilor este ca ei au ajuns la acea greutate MANCAND mai mult decat consumau, si asta ani la rand.

 

Sunt curioasa cum ar putea ajuta obezitatea cancerul, cand studiile recente arata chiar ca il provoaca. (grasimea prinde viata si incepe sa comunice hormonal cu organismul transmitand mesaje gresite :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt curioasa cum ar putea ajuta obezitatea cancerul, cand studiile recente arata chiar ca il provoaca. (grasimea prinde viata si incepe sa comunice hormonal cu organismul transmitand mesaje gresite :))

 

Aici sunt pomenite cateva studii: http://junkfoodscience.blogspot.ro/2006/12/obesity-paradox-2-how-can-it-be.html

 

Cum ziceam, suna SF [:)]

Si, inca o data, asta nu e o scuza pt. a fi grasi [:-)))] Doar ca pe langa dezavantaje, sunt si cateva avantaje (surprinzatoare).

 

Dar, noi sa continuam cu ale noastre [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow! care?

 

se rideaza mai greu :)))

 

Da, si asta [:-)))]

Am pus un link mai sus: http://junkfoodscience.blogspot.ro/2006/12/obesity-paradox-2-how-can-it-be.html Plus asta: http://junkfoodscience.blogspot.ro/2006/11/obesity-paradox-1.html

 

Inceputul e: "Several studies this week have tried to explain what is being called the “obesity paradox:” the fact that most fat people actually live longer than thin people. " [:)]

 

Sunt linkuri care studiile exacte pe blog, deci nu e ceva bogus, scris de bunicutza-din-vale [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...