Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Cred ca slabitul de la 100 kg la 60 e mai simplu decat de la 55 la 53.

100 nu am avut dar la vreun an doi dupa al doilea copil am realizat intr-o zi ca am aceiasi greutate pe care am avut-o insarcinata adica 63 kg. am slabit repede la 55 in cateva luni dupa care 55 a fost piatra mea de incercare, am mai ajuns pe la 52 in vremurile de varf ale efortului fizic , am mai ajuns la 57-58 in vremuri de lalaiala maxima dar niciodata nu am avut motivatia sa ma mentin in 52-53 unde mi-ar place mie, tot 55 imi arata cantarul.

 

Despre par nu stiu cat imi cade dar sincer nu cred ca imi creste in acelasi ritm, si sigur nu pun o poza dupa ce ti-ai etalat tu parul superb, nu sunt asa masochista. Dar inca dezbat cu mine insumi daca ma coafez sau ma arunc asa in pat cu parul ud si ma ingrozesc maine dimineatza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

rall, are deja peste 3 ani de cind s-a schimbat. o asemenea ambitie nu moare peste noapte. omul nu a facut "dieta" ca sa zici ca se lasa de ea si se ingrasa iar...si-a schimbat complet viata, ca aia e si cheia succesului, nu "dietele"...

ideea e ca se poate slabi la orice stadiu te-ai afla, daca ai tools-urile potrivite si te tii de treaba.

multi sint puturosi si nu vor sa renunte la mincarea "cu gust", altii vor dar nu pot ca n-au vointa, altii n-au idee ce sa faca, altii n-au posibilitati sa manince sanatos, etc lista e lunga

dar nu putem generaliza ca slabitul e imposibil. sint unele impedimente in anumite cazuri, cum spuneam problemele hormonale dar si alea se dau duse pina la urma cu alimentatia potrivita si daca e nevoie suplimente ajutatoare.

 

cita vreme exista cuvintul "dieta" in vocabularul unui supraponderal, sansele de esec sint mari; "lifestyle change" e mult mai indicat si parca mai usor de acceptat psihologic vorbind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciudat, Allure, acum vreun an, cand ai revenit pe forum, spuneai ca ai realizat ca nu e atat de simplu de slabit pe cat credeai, dupa ce ai mai studiat.

 

Te-ai reintors la vechile credinte? [:)]

 

nu. principiul e acelasi pt toata lumea: dieta corecta si miscare. un procent mic insa care lupta cu diverse dereglari va avea de tras nitel mai mult. asta insa nu anuleaza regula generala pt restul lumii... era un fel de a spune ca inteleg mai bine de ce unii au hard time sa slabeasca fata de altii. 

 

da chiar, de ce ne strofocam noi cu teoriile astea aici? ca nu e nimeni gras...

te-a mincat pe tine sub limba si ai deschis cutia pandorei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar nu putem generaliza ca slabitul e imposibil.

Din pacate putem: http://www.reuters.com/article/2007/04/02/us-dieting-idUSN3036700020070402?pageNumber=1 Articolul e destul de transant si la obiect.

 

cita vreme exista cuvintul "dieta" in vocabularul unui supraponderal, sansele de esec sint mari; "lifestyle change" e mult mai indicat si parca mai usor de acceptat psihologic vorbind.

 Pt. ca stim amandoua engleza, nu mai traduc: "Diets do not lead to permanent weight loss for the vast majority of people. Not even if you call them “a whole new way of eating.” Or a “lifestyle change.” If your lifestyle change involves putting restrictions on your food intake, you will almost certainly be fat again in five years."

 

te-a mincat pe tine sub limba si ai deschis cutia pandorei.

Cam asa ceva [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla blabla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla ETC...

 

studiile alea sint facute de unii care trebuie sa manince si ei un ban gramada.

REALITATEA demonstreaza otherwise. Demonstreaza ca se poate. End of story.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

” If your lifestyle change involves putting restrictions on your food intake, you will almost certainly be fat again in five years."

 

ce vrea sa spuna cu teoria asta??

si mie mi-ar place sa maninc pizza si tort si-n culcare si-n sculare. duhh!

in viata e nevoie de restrictii ca altfel nu mai sintem oameni, sintem maimute.

cine nu pricepe niste reguli simple, plateste scump...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))]

 

Studiile alea = observarea realitatii, mai exact, a grasilor care incearca sa slabeasca [:)] Nu cred ca exista un adevar mai adevarat decat asta [:)]

Studiul e facut de UCLA. Exista si altele.

 

Mai stii videoul ala de o ora si ceva, despre zahar, Sugar - the bitter truth? Era tot de un profesor de la UCLA facut [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu perfect filmul ala ca e genial...DAR, nenica, daca maninci HFCS n-ai nici o sansa sa slabesti dintr-o mie de motive.

de aia trebuie sa o dai pe vegetale si fructe, NIMIC procesat...numai asa esti sigur ca nu te atinge otrava din comert menita sa te tina gras.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...