Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

cum spusei, ma tine 5 minute... dupa care imi amintesc ca am bust D iar al ei e B [:p]

 

hai ca am intepenit pe canapea cu tastele in brate...ma bag la un cardio rapid sa pun singele in miscare...asa de plictiseala.

cred ca Insanity - fast and furious.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Insanity - Max Interval Conditioning - 60 min de tortura, am modificat la greu ca imi venea sa borasc dar nici sa ma opresc nu am vrut  [nebu]

 

La sfirsit mi-am facut un cocktail cu niste "droguri" proaspat achizitionate, le insir tomorrow ca acum sint epuizata.. 

Daca miine nu apar, chemati popa sa-mi cinte  [popa]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, cata discutie aici de cand am plecat!

 

Allure, frumoasa as always!

 

Rall, studiile alea ale USLA au fost facute precis in US, asa ca e clar de ce e rezultatul asa - realitatea este ca au multi obezi, putini se mentin dupa dieta etc. Depinde mult si in ce parte a lumii conduci studiile alea, e clar. Si da, asa cum zice si Marina, sunt si al naibii de manipulate. Insa, faptul ca se poate sa ajungi din obez super slim, e clar. Si se poate sa te mentii dupa, iar e clar. insa, nu toata lumea ajunge asa, nu toata lumea se mentine etc. Dar se poate, cu exceptia unor cazuri medicale.

 

Sunt o maaaare putoare! N-am mai miscat de martea trecuta parca.... Am fost plecata de miercuri pana vineri seara, am stat numai in sali de sedinta. Sambata am iesit cu fii-mea cu bicicleta, dar nu pot sa zic ca m-am strofocat prea tare, ieri nimic [batcap] . Ma simt si tare lesinata, cred ca de la vremea asta sau naiba stie de la ce. Imi vine sa toooot dorm!

 

Asa ca saptamana asta trebuie sa fac ceva sa ma mai misc si eu. Chef n-am, e clar, dar trebuie sa trag de mine. Oooof, greu mai e:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vezi  ce diferit reactionam la efort, dieta, etc? eu n-am facut niciodata atata sport ca tine Marina, de exemplu, perioadele de efort maxim insemnau cam 3-4 zile de mers la sala si petrecut acolo 1h, incalzire, greutati si ultimele 20 min alergat viteza. Eu am pus 15 kg in prima sarcina, de la 54 cat am de vreo 10 ani pana la 69. La 4 luni dupa nastere aveam din nou 54 iar la inca 3 luni dupa, 49!!!! Am 1.66m. Aratam horror, ingrozitor, ce sa zic, era o greutate dobandita in urma privarii de somn, alaptat la greu, etc. Nici urma de fit, doar slabanogeala, descarnare  [:)] Nu mi-a placut deloc..La 1 an al copilului m-am intors la serviciu si am beneficiat si de 1h libera de la 7 la 8 dimineata pe care mi-o petreceam alergand indoor sau outdoor sau mergand la sala...Am revenit  la 54 si wow ce bine ma simteam.. va pun si o poza cu mine la 54 acum 3-4 ani.

post-3111-0-40108400-1369633887_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Insa, faptul ca se poate sa ajungi din obez super slim, e clar. Si se poate sa te mentii dupa, iar e clar.

Este, Din pacate doar pt. 5% [:)]

 

Nu stiu unde sunt facute studiile, insa eu nu prea vad diferente intre un gras din USA si unu din UK sa zicem [:)]

 

Stiti cum e, satulul nu crede pe flamand. Asa si cu noi tratand problemele obezilor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, ai dreptate cu slabitul. E mult mai greu sa slabesti ultimele 2-3 kile decat 10-15 :) Astea 2-3 imi dau mie de furca. Am tinut 5 zile de Rina, pana acum, sa vad daca o schimbare de alimentatie ma ajuta sa scap de ele. Pana acum nu vad mai nimic, mai degraba stagnare.  Mai tin vreo 3 zile si daca nu se intampla nimic ma intorc la regimul meu low carb si intensific miscarea.

Aseara cica am incercat sa fac Ab Ripper X P90. pfua.. inca nu am destul antrenament sa execut corect 25 de repetari la unele. Sunt destul de solicitante. Asa ca o iau iar cu pilates pana ajung la un nivel de la care sa pot face si ceva mai greu.

Allure, la 62 vreau si eu sa ajung, dar nu sunt asa inalta ca tine. Oricum, ar fi super suficient 62. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

un BMI crescut, adica peste supraponderal este factor de protectie impotriva cancerului de san la femeile tinere, ca la cele care sunt la menopauza e factor de risc. :)

 

Marina, pt par foloseste ulei de cocos lichid. Il masezi la radacini ca 5 minute (eu nu reusesc atat), si il intini si pe toata lungimea parului, poti folosi si uleiul de argan si cel de ricin. Cel de ricin e vascos asa ca va trebui sa insisti cu spalatul.

Eu din sept. am folosit relativ constant uleiul de cocos pt stralucire si pt ca ii place scalpului meu, cand m-am dus la coafeza mea a ramas surprinsa ca nu avean varfurile despicate abolut deloc, desi trecusera 6 luni si parul meu este frecat constant si indesat sub basti in sala de operatie, prins in coada aproape tot timpul la spital. Si foloseste si un sampon profesional, ca vei vedea diferente.

 

 

 

 

Cred ca pers. obeze isi mentin mai greu greutatea odata ce au slabit din mai multe motive, printre ele importante sunt cauzele obezitatii (la cineva care mananca, compulsiv, chiar daca isi schimba stilul d eviata orice trigger il face sa revina la obiceiurile de dinainte), iar in al doilea rand joaca si vointa un rol, pt cineva care a mancat aiurea atatia ani e greu sa ramai  la linia de plutire fara sa te intorci la comfort food.

 

 

O asistenta de la noi de la lucru a slabit vreo 12 kg mancan pe calorii si facand jumatate de ora de bicicleta de cateva ori pe sapt. 2 prietene au slabit muuult, una dintre ele 11 kg, mancand un fel de Atkins, dar nu doar cu proteine, ca nu era sanatos.

Fara sport.

La Deus si la Lumi imi place cum se vad rezultatele dietei si a sportului, adica, chiar au muschi faini, si Lumi a slabit acum dupa nastere enorm, are ambitie.

Chiar acum ma uitam la Luciu, care in sarcini avea 10000 de kg, era toata cu edeme, a ajuns acum sa arate mai fain decat inainte. Chiar e nevoie de o ambitie d efier pt asa ceva.

 

ah, la mancatul pe calorii avantajul este ca poti manca si pizza si prajituri daca vrei, nu trebuie sa te abtii si sa salivezi dupa mancaruri, dar trebuie sa te disciplinezi si sa mananci mai multe lucruri sanatoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raportez ca sambata am fost la aerobic si a fost f bine, asa imi place cum ma simt dupa o ora de aerobic..:-)

Azi am de gand sa merg 2h, sa vad daca rezist, ca tipa cu care facem azi, ne scoate si untul din noi :-)

Va voi spune maine cum a fost. Sper sa fiu totusi in forma si sa nu ma tarasc pana la munca:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...