Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mie imi place forumul nou, si imi plac in general schimbarile de soft...deh asta fac in viatza de zi cu zi , inca imi place sa simt un soft nou sub degete, sa-l testez si sa ma joc cu el.

 

Azi am bagat 2 ore la sala , just pump, o ora clasica oarescum in care lucrezi cam toate grupele. A doua ora a fost circuit, mult mai in fortza si viteza , aduce cu orele de acasa.

La sf 10 min de exercitii pt bum bum , m-am prins eu ca e fundul. Exercitiile au fost clasicile ridicari de picior stand in 4 labe, traiasca Jane Fonda dar ne-a atasat greutati de picioare. Cu 2 kg agatate de fiecare picior garantat am pus-o de febra la fund maine dar deh de la o varsta e cazul:)

 

Cu mancarea stau prost spre mai prost. De ex am mancat ca dupa manual toata ziua si seara cand am ajuns acasa am bagat o punga de alune albe, numai 100 grame, sunt bestiale. Dupa care am calculat si caloriile ca era trecute doar in kJ. Asa am realizat ca am bagat scurt 600 calorii fara sa ma fi saturat macar.

Mai strang din dinti si maine ca poate ma prinde vointa din urma!

Si imi propun si maine macar un 2 ore de sala ca ai mei copii au chef si acum se poarta chefurile cu dormit peste noapte!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt fund, cele mai bune sint squats cu greutati.

sau programul Brazil Butt Lift [:)]

 

Azi am facut vinete la bbq cu maioneza home made.

 

Tot am senzatia ca miine e sambata...decit ca nu e :( (e joi inca la mine)

 

Zilele astea am fost la acupunctura la o chinezoaica noua care lucreaza linga mine si dupa ce mi-a luat pulsul mi-a zis ca slabiciunile mele sint rinichii si stomacul, adica la tzanc, astea sint punctele mele vulnerabile de citiva ani buni. Cu ficatul mi-a zis ca stau binisor (yay for liver cleanse!)

De miine incep cura cu ceaiuri pt rinichi ca am tot aminat-o...are un gust nasol, ugh!

 

De citeva luni am schimbat Vitex-ul pe homeopatice si vad ca imi merge bine hormonal, ma simt mai echilibrata [pk] Mai scump dar a meritat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, merci de sugestii. Dau o cautare pe net. Si eu dimineata, de vreo 2 ani, in fiecare zi un pahar de apa cu lamaie [;)] Cand reusesc, fac si eu oil pulling, dar nu reusesc mai mult de 3 ori pe saptamana. Acum mi-am propus sa fac mai des. La mine e mai greu ca merg copiii la scoala/gradi si am de vorbit, nu pot sa stau cu uleiul in gura. Pe cand i-am trimis pe amandoi mi-e o foame, de abia astept sa beau apa cu lamaie (tine si aia de foame vreo jumate de ora pana ma gandesc ce mananc la micul dejun [:D] ). Azi am servit un terci de mei cu putin mar fiert, miez de nuca, scortisoara si xylitol.

 

Apropo de chinezoaica, oare toti care practica acupunctura stiu sa evalueze starea de sanatate? Mi-ar placea si mie o 'analiza' din asta. Am vazut mai demult o telenovela coreeana in care o tanara se pregatea sa devina doctor si trata oamenii luandu-le pulsul mai intai, dupa care stabilea ce tratament urmeaza, acupunctura + ceaiuri/ preparate, mancaruri etc. Interesanta medicina asta asiatica!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

50 min alergat executat cu  viteza bunicica, 20 min sauna executat, un dus bun si un auto masaj executat, un roze in curs de executie, mi-am luat o carte siropoasa de pe amazon traiasca kindle, copii la chef ii recuperez maine, ce mai o vineri seara perfecta.

si am reusit sa nu devastez frigiderul care e oricum gol si m-am rezumat la un pumn de alune pe la 6. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de chinezoaica, oare toti care practica acupunctura stiu sa evalueze starea de sanatate?

 

nu. depinde ce scoli au facut, unde si cit timp.

trebuie sa aiba diploma de 4 ani de Chinese Doctor si nici atunci nu e garantat - unii sint mai buni ca altii, ca in orice meserie.

 

am uitat sa mentionez ca pe linga oil pulling si apa cu lamiie mai fac si curatare nazala cu neti pot in fiecare dimineata - bun pt alergii

 

abia astept caldura, sa pot sa ies si eu la alergat in aer liber!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

On the way to abdomen extraplat....mancat banane la mic dejun si pranz, niste paste cu integrale cu pesto la cina de la 5:30 si sper sa ma limitez la atat. Niste seminte crude mai execut poate .

La capitolul sport astazi executat insanity power cardio si cardio abs + 1 ora de tenis. Si uitat doua ore la sailing boat-uri asa sa-mi fac sufletul rau. Drept care m-am decis ca sapt viitoare incerc lectiile de sailing si de caiac si dupa aia decid la ce ma duc.

Caiacul e mai solicitant fizic dar sailing boat-ul-ul e o mare dragoste a mea, ma bate gandul sa-mi cumpar unul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut ieri 3 serii de 18 genuflexiuni cu greutati in maini. Azi o febra musculara maricica, dar.... in partea din fata a coapselor, nimic in zona fundului [:-/] Ma gandesc ca poate modul de executie o fi de vina? Pe siteul respectiv zicea ca genunchii sa fie mai in spate decat varful degetelor in timpul exercitiului. Maine o sa incerc exercitiul amintit de Marina, ridicari din pozitia 4 labe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca nu faci febra nu inseamna ca nu ai lucrat. Exercitiul ar trebui sa-l faci cu picioarele departate la nivelul umerilor, varfurile in fatza, cand faci genoflexiunea genunchiul nu trebuie sa depaseasca varfurile, corpul drept. Cel mai bine il execut cu bara cu greutati.

Cele de care ziceam in 4 labe sunt extrem de clasice si daca iti atarni si niste greutati de glezne sigur lucrezi fundul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...