Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va puppp  [flo2]  ... raportez si eu  ultimele zile cu miscare ... am mers mult cu bicicleta iar azi sper ca ma apuc de tae bo cu billy pentru ca nu se mai poate [ups]  .... carolinah ai dreptate , e tare greu sa te mobilizezi dupa o perioada de leneveala  [help]

 

Imi plac discutiile din ultimele zile [pk] sustin cu tarie ca se poate slabi si se poate sa te si mentii cu conditia sa-ti schimbi stilul de alimentatie complet .... daca dupa ce ai tinut un regim revii la vechile obiceiuri alimentare pui toate kilogramele la loc si chiar si-n plus cateva  [:(]  vorbesc din experienta a zeci de diete tinute de-alungul timpului si pana nu mi-am schimbat modul de gandire si de alimentatie nu am reusit sa ma mentin la niste kilograme cat de cat apropiate de normal cum sunt acuma  [disco]

Evident ca mai am de slabit pana la greutatea la care m-as simti eu cel mai bine dar merge foarte greu acuma la final, dupa cum spunea marina mi-a fost mai simplu sa slabesc 30 kilograme decat astea ultimele  [doh]

 

Allure ai mare, mare dreptate, atunci cand esti predispus la ingrasare (categoria care ma incadrez si eu) duci o lupta continua cu kilogramele .... daca nu vreau sa ajung acolo de unde am plecat tot timpul trebuie sa fiu in garda , sa-mi limitez tentatiile si sa-mi tin in frau poftele  [blabla] echilibrul este cheia succesului in ceea ce ma priveste  [^]

Esti o frumoasa si ai un par mai mult decat superb  [dual]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, am mai tinut regim cu numaratul de calorii acum cativa ani, si a fost ok, am slabit vreo 4,5 kile in vreo 2 luni, numai ca atunci trebuia sa ma incadrez in 1800 :) Acum nu-mi mai merge figura, poate maxim 1600. Dar problema e ca in ultimul timp, cu modul in care mananc, nu depasesc oricum 1800, uneori poate nici 1600, si tot nu slabesc. Si daca mergi numai cu numaratul caloriilor, poti sa calci mai usor pe alaturi, adica sa mananci mai multe prostii. Ca sa nu zic ca eu nu ma satur usor, si daca mananc o chestie super calorica dar nu prea mare, raman cam flamanda restul zilei :) Cred ca am ajuns in punctul unde trebuie sa mai si consum. Pentru ca pana acum am slabit si m-am mentinut in principal din dieta, deci consum foarte mic de calorii. Asa ca daca as face constant sport s-ar vedea. A, si inca o chestie, pe masura ce inaintezi in varsta metabolismul nu mai e la fel, din pacate. La 20 si ceva de ani slabeam 2-3 kile in max o saptamana renuntand la paine si facand sport... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit, alive and kicking, cu febra musculara peste tot...

 

Mocanita, esti o frumoasa! Ai corp bine echilbrat, daca il si lucrezi nitel poti sa te mindresti  [:)]

 

Andanii, multumesc. Esti o draguta si la propriu si la figurat. Ma bucur sa te vad in poza :) Arati slabuta, cel putin la fata.

 

Carolina: "frumoasa as always"? [:D] Sa-ti pun o poza de acum 10 ani cu 20lb (cistigate in timp record) in plus...iti schimbi impresia imediat :)) (poze unreleased to the general public yet, ca ce ati vazut voi acum 3 ani la "before" erau "bine")

 

Nu am fost obeza dar cu siguranta am fost babana si disperata sa-mi recistig silueta skinny pe care cind am avut-o nu am stiut s-o apreciez ca era "de la natura", nu munceam pt ea  [batcap]

Asa ca am o idee ce inseamna sa aluneci pe panta aia si ce greu e sa gasesti formula de a-ti reveni si a te stabili la o zona comfortabila si estetica. Este munca silnica si zilnica. Cum ai slabit nitel surubul, cum ai luat-o la vale again.

Ambitia din pacate joaca un rol important in treaba asta, daca n-ar fi asa, n-am fi aici nici una sa ne spovedim, sa ne impartasim succesele si esecurile zilnic. Terapia de grup ajuta la mentinerea interesului si motivatiei...de unul singur e trist si greu.

 

Daca n-as fi descoperit programele de la Beachbody si comunitatea lor, eram o cauza pierduta de mult. Nu-mi place sa merg la sala si nu pot sa ma misc de una singura in fiecare zi. Am nevoie de muzica antrenanta, de cineva care sa urle la mine (Shaun), sa glumeasca (Tony) ca sa faca durerea mai putin criminala, de cineva sa ma motiveze (Chalene) etc

 

Mai greu e pina pun DVD-ul in functiune... :-)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi-a placut ce-a spus allure, ca e nevoie de disciplina.

 

asa simt si eu, ca felul in care imi mentin corpul si sanatatea nu e ceva ce mi-a picat in poala. aaa, ca acum nu mai fac efortul de acum 20 de ani sa numar absolut fiecare inghitura si sa fac 100 de abdomene in fiecare seara, e drept. exista o rutina, corpul are tabieturile lui.

 

da' asta imi permite si sa ma infig intr-un hamburger - aseara de ex :DDD (cand sunt foarte obosita am nevoie de carne) 

 

pentru ca de obicei mananc muuulte frunze, legume, fructe, supe, cand mancam carne luam organic, ne miscam mult.

 

nu prea suntem innebuniti dupa mersul la sala - pe acolo suntem in general cand e frig afara de mentinere, sa nu lesinam cand vine vara si incepe sezonul outdoor. de cum da caldura nu ne mai prinde nimeni la gym fiindca suntem mult pe biciclete, la piscina de afara sau hinking prin paduri. si e mult mai usor si mai placut fiindca facem toate astea impreuna, incercam sa-i obisnuim pe copii sa fie cat mai activi si nu neaparat intr-o sala. 

 

habar n-am cate kg am. presupun ca vreo 53-54. n-am mai vazut un cantar de ani de zile, ma orientez dupa ce vad in oglinda, dupa cum stau pielea, muschii si chiar si grasimile :DDD pe mine, si ce masura port la haine.

 

nu ma pocneste depresia cand ma uit la gizelle, de ex :D dar ma pocneste cand ma uit la copasele mele uneori ca aia e zona sensibila si oricat m-am straduit n-am reusit s-o reduc. mai degrama raman fara sani pana se duce un gram de pe coapse, transform eventuale grasimi in muschi si tot la aceeasi dimensiune raman. oh well. cread ca pana oi muri o sa ajung si la intelepciunea asta, sa ma impac cu forma mea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure multumesc  [flo2]  mda, la fatza as putea spune ca-s ok , uniele din jurul meu imi spun ca daca mai slabesc o sa arat foarte rau la fatza pentru ca deja arat rau  [fri] dar la capitolul burta si picioare mai am niste baloane de grasime care doar cu miscare le-as putea dovedi  [mai]

Eu pot sa spun ca la cele 95 kg de la care am plecat am fost obeza   [grasa] stiu cum e sa aluneci in panta cu mancat excesiv fara oprire [yum]  si cunosc disperarea dorintei de a slabi  [popa]

Ma bucur ca am gasit formula si ambitia care m-a facut sa arat cat de cat normal si da , forumul si terapia de grup m-a ajutat mult in aceasta lupta  [aerob]  in mentinerea rezultatului si acuma sper sa ma mobilizez si cu miscarea alaturi de voi  [hop]

 

Corally ai mare dreptate... la 40 ani slabesc mult mai greu decat la 20  [:(!]  din pacate  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare ca Luciu e prea slaba si si-a tras implanturile alea imense care arata ciudat... Inainte era mai musculoasa si ii statea mai bine. Ce-i drept are 4 copii...

 

la 20 ani slabeam numai daca ma gindeam, fara sa ma misc :)

la 40 e nevoie de o armata de instrumente si logistica :))

 

anka, bravo, nu te lasa!

 

aqai, ai forma para...cam greu sa dai jos coapsele; baga niste exercitii cu target pe zona ca se mai topesc.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luciu arata naspa cu implanturile alea de doi bani. banuiesc ca nu mai avea chiar cei mai cei sani dupa nastere si a si alaptat ceva cred dar cu niste implanturi ceva mai pamantesti cred ca arata mai bine

 

Mocanita nu vreau sa te sperii dar dupa primul copil corpul meu si-a revenit spectaculos, am slabit in 2 luni fara nici un efort (am luat 11 kg in sarcina). Dar am facut al doilea copil rapid (e o diferenta de 1 an si 7 luni intre ei) si desi in a doua sarcina am luat doar 7-8 kg corpul meu nu si-a mai revenit rapid si am ramas si cu pielea de pe burta de care nu am scapat nicicum nici in zilele mele de glorie sportiva.

Pentru mine corpul frumos e disciplina si atat. Atat la mancare cat si la sport.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

adevar grait-ai, marina...disciplina la sport si mincare!

 

eu o admir pe Carmen Bruma pt disciplina ei de a minca precum o vrabiuta si a face sport "cu cap" iar rezultatele ei sint fenomenale. imi place genul ala de corp slabut dar tonifiat nu anorexic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor,ca tot am nimerit la topicul asta si s-a adus vorba de corpul femeii dupa nastere,am o intrebare la voi,am avut doua nasteri,corpul meu si-a revenit foarte bine,no problem cu abdomenul sau fesele sau alte parti decat cu sanii care s-au lasta si si-au pierdut si din fermitate...acum sunt din nou insarcinata si am ditamai pepenasii,imi plac tare mult,dar as vrea sa va intreb voi ce credeti,daca mai alaptez o data poate da Dumnezeu o minune si nu mi se mai micsoreaza/lasa sanii? Abdomenul credeti ca e posibil sa revina la forma lui dinainte?Ma refer fara mers la sala doar cu niste exercitii acasa asa cum am procedat si dupa cele doua nasteri?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...