Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Allure, as always de cand te stiu eu fata cuminte si muncitoare:) In rest nu ma pronunt...

 

Rall, la mine nu se aplica acea chestiune cu "satulul nu crede flamandului" pt ca am fost plinuta/grasuta/grasa rau toata adolescenta si pana pe la 25 de ani. Adica la 20 si ceva de ani aveam 80 kg (cred ca si mai mult, dar la un moment dat am renuntat sa ma mai cantaresc) la 1.67m. Iar acum ma invart pe la 58Kg de ceva ani. Asa ca spun din proprie experienta ca se poate! Si sa nu crezi ca acum sunt vreo zana slaba, ca nu e cazul. Arat normal si ma straduiesc sa arat ceva mai bine. Dar, daca o iau pe aratura, daca mananc dupa pofta inimii si lenevesc, ma ingras! De asta mereu supraveghez ce si cum  mananc, de asta ma straduiesc sa fac sport constant. Si de asta, dar mai ales pt ca eu vreau sa imbatranesc frumos, sa traiesc mult si bine, sanatoasa!

 

Mi-a revenit energia. Cred ca eram lesinata de la tensiunea prea mica si de la vremea asta, asa ca m-am lasat convinsa sa beau putina cafea si e adevarat ca mi-e mai bine..

 

La 7 ma duc la Pilates. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Biencutza, greu de spus. Nu exista regula. Unele femei isi recistiga abdomenul dupa sarcini prin sport, altele nu. Cred ca are de-a face cu materialul genetic.

Cu sanii nu pot sa ma pronunt :)

 

tanti asta are vreo 4 sarcini la activ si uite ce abdomen are...dar si ce sport face!

 

http://www.yelp.com/biz_photos/traci-morrow-fitness-glendora?select=M1jww3XWweADVjuvGbstWQ#M1jww3XWweADVjuvGbstWQ

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

allure, de cand ati postat voi clipurile cu tracy anderson fac aproape in fiecare zi chestia cu tighs and butt. pe langa asta, am zilnic cel putin 3 km de mers pe jos la care se aduga ce mai biciclim cu copiii.

 

in curand o sa-mi fac curaj si de piscina, deocamdata e prea rece pt mine :D

 

in perioada asta nu am timp de mai mult decat daca mai tai orele de somn care pt mine sunt vitale... ma culc pe la 11.30, 12 in fiecare seara. la 6, 6 si 10 sunt up, imi fac workoutul, dusul, pregatesc lunchbagurile copiiilor si o intind pe usa afara ca sa fiu la birou la 7.30. in felul asta am timp sa-i iau de la bus la 3. 30 si ma asigur ca au timp si de stat afara la joaca si de lectii si de antrenamente si alte activitati. si imi ramane si mie timp de invatat, citit, gradinarit, bucatarit si spend some time cu hubby dupa ce culcam copiii.

 

mai mult de 30 de min nu am de nici o culoare. iarna e altceva, merg la sala dimineata fiindca mi-e frica sa merg pe jos la servi cand e intuneric :) si depind de familion sa fiu dusa cu masina. iara cum ei nu ies din casa inainte de 8.30, am timp sa fur masina si sa trag o fuga la sala inainte sa se trezeasca ei :)

 

btw, dupa sarcini am slabit f rapid din cauza consumului mare. cu primul faceam in paralel o certificare profesionala si un master, asa ca intre pampersi si alaptat fie invatam fie dormeam. si cum am constata ca productia de lapte era direct proprotionala cu cantitatea de somn, nu cea de mancare, pur si simplu mi-am ascultat corpul.

 

la al doilea nu mai aveam scoli, da' aveam altul care la un an si 8 luni ma alerga peste tot si deseori eram cu 2 in brate. workout ca ala mai rar:))))

 

revenitul sanilor a fost mai dificil dar aici m-a ajutat foparte mult inotul. abia dupa ce am facut constant niste sesiuni serioase am ajuns sa-mi dau sutienul jos cu lumina aprinsa in baie :)))) altfel ma schimbam pe intuneric ca ma apucau nervii instant cand ma vedeam :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Biencutza, greu de spus. Nu exista regula. Unele femei isi recistiga abdomenul dupa sarcini prin sport, altele nu. Cred ca are de-a face cu materialul genetic.

Cu sanii nu pot sa ma pronunt :)

 

tanti asta are vreo 4 sarcini la activ si uite ce abdomen are...dar si ce sport face!

 

http://www.yelp.com/biz_photos/traci-morrow-fitness-glendora?select=M1jww3XWweADVjuvGbstWQ#M1jww3XWweADVjuvGbstWQ

nu imi place ca sunt prea pronuntati muschii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coraly, pai de asta spunea ca ideea nu este sa mananci nr de calorii si atat, ci sa mananci nr de calorii sanatos. :)

Se mananca 1200 de calorii (nu 1800!).

Eu in loc sa mananc o omleta din 2 oua sau un ou (asa sunt obisnuita, omleta, ochiuri amd, mananc un ou de cand ma stiu) cu cascaval si branza si lapte, mananc o omleta doar din albus, condimentata, cu frunze de busuioc, ardei iuti, ciuperci, marar si eventual ceapa verde, la care adaug cascaval light. In total are undeva la vreo 150 de calorii in loc de 350. :) In loc sa o mananc cu 2 felii de paine cu cascaval pe ele, o mananc acum cu paine neagra, sunt 2 feliute care au 50 g si ca 100 calorii, dar cum e paine neagra mai speciala, e fff satioasa si imi ajunge o felie.

In loc sa mananc prajitura sau nutella cu paine :))))) mananc fructe multe, sau iaurt de fructe degresat cu fructe.

Am descoperit de exemplu o branza care arata ca si Camembert-ul, dar care e fara lactoza si cu putine grasimi. O rotita are 250 de gr (e mai mare decat palma), iar jumatate din ea  are 100 calorii.

Cand imi este foame intai mananc ceva sanatos, si dupa aceea o lingurita de nutela. Azi spre exemplu am mancat la micul dejun o gogoasa si am baut o cafea. Acum mananc pepene cu lubenita si cu mango, si ma pregatesc de o omleta.

Acum cateva zile am mancat paste cu sos de telemea de oaie, iaurt , marar si usturoi.

daca tot imi este foame imi fac o salata cu rucola sau salata, rosii, mozzarella light, ardei iute, frunze de busuioc si Würze. E delicoasa!!

Si pe langa asta am inceput s abeau 2 l de apa pe zi (aprox).

fara sa fi fost constransa mental prin nr de calorii nu reuseam sa ma disciplinez.:))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Xio, ar merge o saptamana cu 1200 calorii, ca sa pierd 2 kile, dar apoi gata, as slabi f lent sau deloc. Si acuma sincer, 1200 nu mi se pare un numar bun de calorii de trait:)) M-am cam saturat de facut foame cu regimul anticandida (acolo 2 saptamani mananci f f low carb, daca ajungeam la 1300 era bine).

Stiu si eu ce inseamna mancat sanatos. Dar tu vorbeai de gogosi [:D] Eu oricum gatesc dietetic, paine nu mananc de 2 ani, am inlocuit-o de tot cu panite uscate. De vreo 3 ani nu am smantana in casa, folosesc iaurt si in sosuri. Pacatuiesc cu ciocolata neagra de multe ori. Dar degeaba, ca daca mananc 2-3 zile mai consistent, gen cartofi la cuptor facuti in ulei sau cateva dulciuri gustate in vizita, gata, deja se si vede pe cantar. Deci, nu uita ce ti-am spus, varsta schimba regulile. Vei vedea peste 10 ani cat de usor vei putea slabi.

Legat de Rina, am zis sa incerc pentru ca e ceva diferit pentru organism, prin acesta disociere pe zile, Plus de asta, si succesiunea zilelor e gandita cu un scop. De ex dupa ziua de carbohidrati, in care organismul stie ca primeste mancare suficienta si accelereaza metabolismul, urmeaza ziua de vitamine in care se mananca fructe/legume crude, seminte/nuci. Aportul energetic se reduce brusc, dar inca din inertie, organismul arde la nivelul zilei de ieri, cand primea carbohidrati. Sunt curioasa daca voi avea vreun rezultat. Oricum am mai si gresit uneori:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai na, asa e dieta, cu 1200 de calorii pe zi. Asa si se numeste :))))

Am spus de mancat 'MAI' sanatos, adica mananc mai multe fructe decat inainte, mai multe salate, samd, dar imi permit sa mananc si gogoasa daca vreau, am mancat si pizza, doar ca disciplinat, nu am terminat o pizza intreaga, am mancat jumatate si jumatate a doua zi.

 

Sper sa nu vad peste 10 ani cum e :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai pe mine tot ma uimiti cu dietele. nu is in stare sa tin una. singura chestie pe care o pot face e sa tai orice portie in doua. si asa mananc ce vreau :)

 

drept e ca nu stiu daca m-am autodresat bine in timp sau asa m-am nascut, nu am treaba cu dulciurile in general. again, doar daca-s f obosita ma tenteaza, la fel ca si carnea :) 

 

de aceea e important pt mine sa dorm bine, ma scapa de belele cu diete mai tarziu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...