Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Aqai, cam asa am inceput si eu :))))) nu am tinut in viata mea o dieta, ca doar gandul ca nu pot manca una si alta ma facea sa mananc :)))) cu jumatate din portii am inceput la spital, unde la pranz ai ditamai farfuria cu desertcu tot, din fericire iti spune si cate calorii sunt. Si am zis ca gata, mananc jumate de portie. asta e cea mai 'la moda' 'dieta' aici: sa mananci jumatate de portie.

 

 

Ral, cu kg in plus, ca daca vb de durata vietii, trebuie sa ajung la 100 :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

heeei, stai asa

 

adica vrei sa spui ca matale ai dat de bine? mananci la cantina spitaluilui meniu complet si oarecum gatit?

 

pai asta e moartea siluetei. si eu m-am ingrasat scurt vreo 4-5 kg prima data cand m-am angajat la o companie cu cantina, nu stiam de unde mi se trage :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luciu arata naspa cu implanturile alea de doi bani. banuiesc ca nu mai avea chiar cei mai cei sani dupa nastere si a si alaptat ceva cred dar cu niste implanturi ceva mai pamantesti cred ca arata mai bine

 

Mocanita nu vreau sa te sperii dar dupa primul copil corpul meu si-a revenit spectaculos, am slabit in 2 luni fara nici un efort (am luat 11 kg in sarcina). Dar am facut al doilea copil rapid (e o diferenta de 1 an si 7 luni intre ei) si desi in a doua sarcina am luat doar 7-8 kg corpul meu nu si-a mai revenit rapid si am ramas si cu pielea de pe burta de care nu am scapat nicicum nici in zilele mele de glorie sportiva.

 

Pentru mine corpul frumos e disciplina si atat. Atat la mancare cat si la sport

Marina, nu ma speria, si eu i-am facut la diferenta mica, 2 ani o sa fie intre ei, ma si gandeam ca poate functioneaza si de data asta "memoria" organismului,  ca prima oara n-oi fi slabit eu foarte frumos dar de rapid a fost rapid. M-am mai si hormonizat la greu ca i-am facut cu IVF pe amandoi, nici tinerica nu mai sunt, am 37, am toate datele s-o dau in bara  [:)] . Eu sper totusi si o sa dau tot ce pot ca doar pentru mine o fac  [:)]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita poate ai materialul genetic mai bun. La mine nu a rezistat la doua nasteri la distanta mica desi eram putin mai tanara 33 adica.

Plus ca aici discutam de abdomen extraplat si de cum aratam ca gisele , daca zic cuiva ca vreau sa slabesc se uita urat la mine, cu siguranta nu am o problema cu greutatea momentan desi eu spre deosebire de cei cu kg in plus am fost cativa buni aproape de anorexie cu 45 kg. am vreo doua poze in care sunt scheletica rau. Inca e usor pt mine sa slabesc prin infometare , putintica motivatie si gata, dar nu as vrea sa mai intru in jocul asta ci incerc sa o tin la nivelul mancat sanatos, ordonat si sport . Din pacate varsta isi spune cuvantul si slabitul prin infometare la mine acum lasa in urma o imagine putintel dezolanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai, mancarea e gatita toata, de ingrasat insa m-am ingrasat ca mancan acolo, plus 2-3 portii de desert, si in rest dulciuri (borcane de nutela, gogosi, prajitura zilnic), plus ca nu am facut miscare deloc. Iar acasa, dupa lucru, nu aveam chef sa gatesc nimic asa ca mancam pizza sau baghete semipreparate la cuptor :)))

 

La noi mancarea e de 3 feluri: normala, mancare 'light' si vegetariana.

ma distreaza cand mai vad la mancarea normala 1000 si ceva de calorii portia :)))))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici gand de infometare, n-am facut-o niciodata si sper sa nu fie cazul sa ma apuc acum. stiu cum e cu slabitul la varsta asta, absolut toti cunoscutii cu care ma intalnesc acum ma complimenteaza si se refera in special la fatza, ceea ce ma face sa ma gandesc la discutia voastra recenta despre faptul ca de la o anumita varsta alegi "fit" in detrimentul aspectului fetzei  [:)]  sau eu stiu, la mine se vede urat, ma trag la fatza, par obosita, etc. Sportu' taica, ma salveaza  [:)] .. Si-mi si placeeeee, aoleo ce dor imi e, mai ales de alergat... o mai stiti pe Helen Hunt in "what women want", cand isi expunea ideea despre reclama la nike si vorbea despre cum vede ea  o tipa care alearga at the crack of dawn, singura, se aud doar pantofii si gandurile ei pe caldaram... [batcap]  Io sunt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns aseara doar la o singura ora de aerobic, nu am mai reusit sa ajung la amandoua:-(

Dar, partea frumoasa este ca ieri am facut aerobic cu niste benzi late, elastice. A fost super, ne-am impletit benzile alea prin toate partile si ne-am lucrat toti muschii:-) Imi place tare mult ca tipa asta schimba mereu programul, lucram si cu mingea si cu greutati, stepper, acum si cu benzi..este foarte fain ca nu te plictisesti si astepti mereu sa vezi cu ce noutate vine:-)

Azi merg la Pilates, joi la aerobic si sambata la fel. Astea sunt intentiile mele, acum sa vad si daca reusesc tot.

SI inca ceva: incerc sa nu mai mananc zahar sau cat mai putin (am scris acum cat mai putin, ca ma gandesc ca vineri e ziua lui fiu-meu si un pic de tort tot o sa gust:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns aseara doar la o singura ora de aerobic, nu am mai reusit sa ajung la amandoua:-(

Dar, partea frumoasa este ca ieri am facut aerobic cu niste benzi late, elastice. A fost super, ne-am impletit benzile alea prin toate partile si ne-am lucrat toti muschii:-) Imi place tare mult ca tipa asta schimba mereu programul, lucram si cu mingea si cu greutati, stepper, acum si cu benzi..este foarte fain ca nu te plictisesti si astepti mereu sa vezi cu ce noutate vine:-)

Azi merg la Pilates, joi la aerobic si sambata la fel. Astea sunt intentiile mele, acum sa vad si daca reusesc tot.

SI inca ceva: incerc sa nu mai mananc zahar sau cat mai putin (am scris acum cat mai putin, ca ma gandesc ca vineri e ziua lui fiu-meu si un pic de tort tot o sa gust:-)

 

cat de mishto, parca am vazut odata o secventa dintr-un antrenament al Madonnei parca, tot asa cu benzi. Mi s-a parut groaznic de greu. Oricum mi se pare extraordinar ca le variezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, imi place cum suna sportul de la sala ta! Inteleg de ce esti motivata sa continui:) Gusta doar putin din tort, in schimb joaca-te mult cu pustiul!

 

Mocanita, hai ca nu mai e mult! Dupa nastere iti iei carucior de ala pt alergat (jogging stroller) si ii dai bataie.

 

Xio, eu tot n-am inteles: tu tii dieta? Eu te stiu din niste poze mai vechi slaba si tonifiata. Si tare frumoasa:)

 

Marina draga, se vede varsta la tine - devii mai inteleapta:D

 

Eu am fost aseara la Pilates si mi s-a parut f greu. Frate, cateva zile fara sport si se simte... Azi voi face Power Intervals (Rev abs cu Brett Hobel). Il corup precis si pe sot:) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au benzi din alea elastice la Decathlon, i-am luat prietenei mele care face stretching cu ele...eu nu stiu sa le folosesc, sunt ceva filmulete pe youtube? Ca nici nu as sti ce sa caut....

Eu in schimb mi-am luat o coarda, sa fac si eu un pic de cardio...ca de programele de la sala care sunt cardio, fug ca necuratul de tamaie!!! [soricel]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...