Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Allure, nici tu nu mai mananci gluten deloc? Eu de 10 zile nu mai mananc nimic animal - strict vegan, fara grasimi, asa cum zice nea McDougall in cartea aia! Am de gand sa mananc asa toata vara, sa vad daca ma ajuta la ten. Ma scoate din sarite ca am in continuare cosuri pe fata. Nu inteleg de ce, iar solutiile oferite de dr sunt: antibiotice, AC, Roaccutane... Evident ca nu-mi convine niciuna din solutiile oferite. Antibioticele par mai acceptabile, dar tot vreau sa incerc fara. Madam dr scolita in UK la care am fost ultima data zice ca la varsta asta nu scap fara Roaccutane. Nici nu ma gandesc! De niciun fel!

 

pai cine v-a batut la cap ca glutenul e otrava? ai uitat? [:D]

in teorie nu maninc, in practica se mai intimpla sa scape rar din greseala dar platesc pretul, no problem...

 

glutenul baloneaza, da gaze, face burtoiul mare si urit (pe linga ca e rau pt tiroida si stomac)

 

in perioada asta beau ceaiul ala pt kidney cleanse si vad ca imi ies si mie cosuri cite 2-3-4 maricele dar o fi de la detox, nu stiu. cel putin sint sub mandibula, nu se vad [:D]

vara de obicei nu aveam probleme, numai iarna.

 

eu pastile nu iau pt acnee nici daca ma plateste cineva un milion de $.  [zz]

antibiotice nu iau decit daca imi spune cineva ca fara ele ma curatz garantat in 24 de ore (infectii grave sau ceva...) 

pt bolile cronice nu vad necesitatea pastilelor.

 

mizilicurile astea le ignor. am fond de ten bun (o armata, de diverse marci si culori) corector de la Mac, pensula speciala pt imperfectiuni si gata. 

 

continui cu cleansingurile mele in speranta ca scapind de mai multe toxine corpul se va echilibra si va putea lucra optim.

stii ca pielea este al "3-lea rinichi":  toxinele ce nu fac fata rinichii sa le elimine, ramin in circulatie si corpul le elimina prin piele sub diverse forme, acneea fiind una din ele.

 

ma intreb oare cind a aparut in istorie boala asta? nu cred ca acum 200-300 ani doamnele de la curtea regala aveau cosuri pe fata; este clar ca e legata de toxicitate si se manifesta la persoanele mai sensibile. dar sa nu deviem...  [:)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

eu ma scol cu senzatia de stomac gol in fiecare dimineata [:D]

de cind nu mai maninc fainoase (gluten) care imi lipeau matzele si le inflamau, nu mai am problema cu umflatul.

Deci amandoua ne controlam stomacul prin dieta, doar ca tu nu mananci ce-ti face rau, eu mananc ce-mi face bine [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina ce misto suna programul ala! Super!

Ieri am sarit sala si ca sa fie si mai rau am aterizat intr-un chef. Macar nu am prea mancat , berea o avea gluten? Ca la calorii nu mai calculez. Astazi am fost fata cuminte si am bagat o ora buna de tenis, iar dimineatza am dat cateva ture de scoala cu copii ca anual scoala organizeaza Course contre la faim, strang fonduri pentru diverse orfelinate aici . Vorba lui barbati-miu pricep de ce ati dat banii dar de ce mai si alergati? Oricum ne-am distrat super.

 

Inca ma gandesc sa bag o banda serioasa sa scot berea de ieri dar am o lene....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dap, berea are gluten. e facuta din orz, ovaz, ceva de genul

 

azi am fost in oras si mi-am luat 3 perechi de incaltari  [alcool] ca nu m-am putut opri doar la una. doua de sandale si una de pantofi comozi si frumosi.

am ramas cu gindul la niste platforme inalte, cred ca ma intorc sa le arestez si pe alea  [alcool]

 

sport inca nu, dar mai e timp.

am avut 90 min de masaj dimineata si m-a fragezit femeia aia ca pe snitzel  [neand]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...