Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Auzi, da' eu ma tot intreb de unde mama ciorilor sa am atatea toxine de sa-mi dea prin piele? Ca nu mananc carne de 3 ani, mananc legume si fructe multe, de preferinta de origine controlata, beau multa apa de izvor, am rarit lactatele/ouale/pestele de vreun an, le-am lasat de tot de cateva zile, am renuntat la gluten prin martie, n-am fost in viata mea constipata etc. De unde atatea toxine de sa-mi iasa prin piele??? Ca vad in jurul meu nenumarate femei care mananca oribil si au ten frumos...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

intram in detalii tehnice  [:)]

unele persoane au genetic o slabiciune la diverse organe, cum ar fi la mine rinichii.

altii se nasc cu organe mai "potente " care fac treaba mai buna.

greu de spus cu precizie... nu trebuie neaparat sa fii constipat ca sa acumulezi toxine.

 

cel mai simplu afli de la cineva care stie sa puna diagnostic prin medicina chinezeasca (cum e cu organele adica)

 

si apoi ce s-a acumulat in 30siceva de ani nu iese asa usor...

 

ma tot gindesc la GAPS diet aia... si la ce spunea Dr. Campbell

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, acneea are cauze multiple, iar cea a toxinelor eliminate prin piele cred ca este pe ultimele locuri.Mai frecvent se datoreaza tulburarilor hormonale, infectiilor intradermice sau generalizate cu specii de stafilococ,streptococ, etc.La ce manaci tu chiar nu cred ca asta este cauza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carolinah te pup ...... apai la cate ai renuntat te intreb eu acuma: tu ce mai mananci ????  [ping1]

 

offff, crede-ma ca si eu am in jur cateva prietene exemplare care mananca orice, oricat  la orice ora si au un corp ca la 20 ani si un ten curat si stralucitor de le invidiaza adolescentele [roscatavant] ... am o prietena care fumeaza nici macar cu crema nu se da pe fata si are tenul mai ok decat al meu care ma curat si ma dau cu n-spe creme , masti , lotiuni  [jongleur]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caress, da, asta este parerea dermatologilor, in general. Problema este ca trateaza corespunzator cu AC, antibiotice etc or eu nu vreau!

 

Allure, sunt convinsa ca dr Campbell are dreptate in ceea ce spune, nu stiu insa ce as mai putea face in acest sens. Cred ca ma impart pe prea multe fronturi. La asta cu medicina chinezeasca nu ma gandisem. E aici un nene faimos pe tema asta, ia sa-mi fac o programare!

 

Andanii, mananc ce am voie:) Acasa nu mi-e greu, pt ca am o gramada de ingrediente din care sa-mi fac mancaruri ok, dar la restaurant e jale! Ieri am plecat nemancata complet de acolo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinah, acneea are cauze multiple, iar cea a toxinelor eliminate prin piele cred ca este pe ultimele locuri.Mai frecvent se datoreaza tulburarilor hormonale, infectiilor intradermice sau generalizate cu specii de stafilococ,streptococ, etc.La ce manaci tu chiar nu cred ca asta este cauza.

 

toate drumurile duc la Roma... toxinele afecteaza sistemul hormonal, cel imunitar, samd

infectiile/dereglarile nu apar din senin si in nici un caz de la "microbi"...cam la aceeasi microbi sintem cu totiii expusi permanent decit ca numai unii se imbolnavesc. 

 

iata o lista cu chimicale care afecteaza sistemul hormonal...sintem expusi la ele de cind ne nastem, oricit ne-am feri noi...

unii sint mai sensibili si reactioneaza mai puternic, zic eu.

 

Widespread Pollutants

with Endocrine-disrupting Effects

http://www.ourstolenfuture.com/Basics/chemlist.htm

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma duc sa ma impusc si sa mananc o shaorma cu de toate [batcap]

 

 

zici tu zici harap-alb da' cand m-a lovit pe mine damblaua trimestriala de junk food si am anuntat pe cai albi ca ma duc sa-mi iau shaorma, universitatea m-a luat in ras.

 

au zis ca aia nici macar nu e junk-food :D 

 

in alta ordine de idei, mi s-a stricat bicleta :( asa ca tot ce am facut in weekend au fost serii de abs, but and tighs si ceva arms. dar slabut. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haha..cam asa  [:)]

eu am observat ca daca maninc mai putin, mai ales pina in ora 6, imi e fatza mult mai curata decit atunci cind maninc tirziu si pina ma satur  [alcool]

este clar o legatura. 

probabil daca fac foamea complet o sa am piele de bebelush  [sad]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...