Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

asta cu junk food nu merge... ultima oara cind am mincat la un drive-thru a fost o provocare de genul "n-ai curaj sa maninci un hamburgher ca esti obsedata de chimicale".

am spus cu mina pe inima ca nu sint si am mincat la Wendy's juma de chicken burger si cartofi prajiti, am baut cola si apoi am tras niste gogosele de la Tim Hortons.

 

pe urma...eh  [:)] am avut diaree vreo 2 zile si o durere de cap care m-a tinut o saptamina continuu de nu stiam unde sa ma bag (iar eu nu am avut la viata mea decit una sau 2 headaches in 40 ani)

a fost caz de food poisoning clarissim! nici macar nu m-am stresat cind am mincat ci m-am bucurat ca era funny sa fac ceva "iesit din comun" [:D]

 

se spune ca daca maninci sanatos, toleranta la junk scade.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

E o varianta...postul negru sigur face tenul frumos...

 

Daca tot vorbim de ten eu am niste pete pigmentare, dobandite in urma unui concediu in Grecia cu expunere la soare de 15 august si 41 de grade.Se tot maresc in fiecare an...Ai vreo reteta pentru asta, Allure?Creme cu FP 50+ imi tot pun, macar sa ramana cum sunt, dar astea sunt doar de protectie, nu decoloreaza...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corect, allure. in general, corpul meu imi da niste semnale puternice de "nu" la o multime de mancaruri. bine ca nu mananc chair atat de sanatos ca voi, dar in general pot sa zic ca is pe calea cea buna :)

 

insa damblaua mea periodica nu-mi imaginez ce altceva e cu ea decat oboseala. si de obicei se traduce prin shaorma in diverse variatii etnice :)

 

PS: de burgeri in oras mi-e frica. si de tanti wendy coditele alea nu au cum sa stea in mod natural asa :D

 

dar acasa mai iau carne organica si mai fac eu din cand in cand. nu-s complet vegetariana, doar cam 80% :D si daca tot mananc ceva cu carne  imi place sa stiu ce-i acolo.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

caress, sintem in aceeasi oala...si eu m-am pricopsit cu niste pete recent de la o vacanta la soare si tocmai ce fusei la doctor. mi-a dat o crema pe baza de mai multe ingrediente care se face la farmacie (vit C, acid kojic si hidrochinina)

nu sint incintata dar o s-o incerc pt ca am mai auzit de ea si s-ar parea ca da rezultate in timp (se foloseste citeva luni  [alcool]

 

ma mai uit intre timp la tratamentele cu laser din pacate nu exista aici ala care vreau eu. 

Dual Yellow Laser (non ablative) are succes in Asia. Am gasit clinica in Vancouver care face dar...io's pe coasta de E  [alcool]

 

http://www.youtube.com/watch?v=tVaZaM1rr4s

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

:D carolinah, am realizat asta.

 

Allure, am vazut ceva pe wag-jag jaunt si m-am gandit la tine, o ofartea la un yoga retreat in ontario, parca tu spuneai ca vrei sa mergi? nu stiu de ce am retsinut asta, daca nu, ignore

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am incercat o multime, inclusiv extract de patrunjel cu vitamina c, ma batea gandul sa imi fac un peeling chimic, la un moment dat...dar mi-a trecut, nu mi se pare deloc sanatos sa iti arzi repetat toate straturile pielii...si sunt convinsa ca ar reaparea la expunere la soare.Ma rau e ca se extind, am aproape o inimioara pe frunte, care iarna nu se vede aproape deloc, dar vara, mai ales daca uit sa ma dau cu crema cu FP si ies dimineata 10 minute in curte, cand e soare, devin foarte evidente...

 

Eu shaorma fara carne mancam inainte de Montignac...spre stupoarea vanzatorilor, care ma intrebau de 10 ori: Deci sa fie fara carne...Da. Adica nu va punem carnea deloc...Nu.Deci vreti doar lipia si restul...Da. Si carnea nu? NUUUUU! [:-)))] [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

eu nu glumeam  [:)]

 

dimineata asta mi-am facut un smoothie verde cu: apa. chia, tribulus, maca, ashwaganda, matcha green tea powder, Metagreens powder si seminte de canepa plus o banana congelata ca sa-i dea gust decent si gheata.

 
 

post-6373-0-85074400-1370267761_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...