Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

Nu intelegi ce vreau sa spun:

 

1) Nu tii cura de detofiere, te simti in echilibru, esti ok. Inseamna ca hormonii sunt fericiti, este bine pentru sanatatea ta.

 

2) Tii aceasta cura, ai semne de estrogen build-up, inseamna ca aceasta cura nu este buna pt organismul tau. Esti in dezechilibru datorita a ceea ce faci in momentul respectiv, estrogen ai avut tot timpul dar acum l-ai exacerbat. Estrogenul nu iese prin piele, estrogenul nu e o "toxina" care iese prin transpiratie, "rascoleleala" poata sa fie periculoasa.

 

In fine, am vrut ca femeile de pe acest topic sa fie atente la ce le spune corpul lor. Sunt de acord cu mancarea sanatoasa si echilibrata, cu sportul dar exagerarile cu detoxifierile imi fac pielea de gaina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Allure, pe mine m-a durut ieri capul, am luat un Nurofen si a fost bine.

La asta ma refer.

Dintre pacientii care vin in urgente, 90% vor medicamente sau injectii.

A venit o doamna cazut pe strada cu o durere in genunchi de vreo 2 saptamani si una la glezna, de vreo 4 saptamani. A fost extrem de dezamagita ca nu avea nimic si ca nu am vrut sa ii fac radiografie. I-am facut doar de geununchi, nu si de glezna.

Alta a venit dupa o una si ceva de luat Diclofenac retard zilnic. Numedicul care i l-a prescris a fost de vin, ci pacienta pt ca nu s-a ai dus la control.

Daca pici si ai o contuzie, iei medicamente impotrivadurerii, ca pt asta sunt.

 

 

 

Marina, eu ma intreb ce legatura e intre medicamente si proteza de genunchi mentionata de doamna aia. :)))))

 

 

 

Acneea se trateaza si cu anticonceptionale :))))

The relationship between estrogen and acne is somewhat complex because hormone fluctuations in the normal female menstrual cycle can cause acne at different times. Low levels of estrogen and proportionally higher levels of androgen hormones generally cause estrogen-related cystic acne. Hormone imbalances that decrease estrogen levels or raise androgen levels will increase the likelihood of acne formation because they increase the amount of oil produced by the sebaceous glands under the skin’s surface. Birth control pills can alleviate some severe acne, as they carefully maintain the estrogen and androgen levels in the bloodstream.

Androgens are the primary hormone-related cause of acne in many women. These hormones are what stimulate the sebaceous glands to produce an oily substance known as sebum. Too much of this substance can often become stuck in the pores, providing a breeding ground for common skin bacteria that multiply under the skin’s surface. Once the bacteria have multiplied, they can often cause inflammation, which leads to cystic acne. Estrogen is able to cancel out or mask the androgens’ effects on the body.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ladies, v-ati incins cam tare cu acneea mea . Nu trebuie sa va certati de niciun fel, e a mea, ma descurc cu ea. [flo2]

 

Sa revenim la abdomenul extraplat! Ieri am fost la Pilates, exact abdomen am lucrat. Again, jumatate de sala era lata, facea cam 1/2. Evident ca asta este din cauza faptului ca fetele alea vin la Pilates din an in Paste sau doar sa incerce, dupa principiul: hai la Pilates, ca e usor [bib] . 

 

Ieri am executat cele 55 de squats, cu gantere in mana sa fac si brate in timpul asta. Cand ajung la alea 250 voi avea brate de halterofil [:-)))]

 

Cine mai face squat challenge?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de squats, voi luati ceva suplimente pentru articulatii? Eu dupa o perioada atat de lunga de inactivitate totala-aproape 4 ani, desi am luat o incetisor si nici acum nu as spune ca fac mare lucru, si nici mai mult de de 3 ori/ saptamana, resimt un pic efortul fizic si parca as lua ceva.Imi troznesc genunchii-in special stangul-la care am avut o desirare de ligament capatata la schi, si la exercitii mai putin solicitante decat genoflexiuni cu greutati...si uneori si umerii..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...