Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Don`t give up, Allure. Mie imi place 90% din ce scrii, imi place energia si hotararea ta de a gasi noi cai de a imbunatati alimentatia si exercitiul fizic. Scrii lucruri foarte interesante din care eu invat.

 

Din punctul meu de vedere 10% din ce scrii sau faci poate sa fie periculos pentru alte persoane, ti-am mai spus asta cu diverse alte ocazii. Ca in exemplu cu clientul tau pe care ai incercat sa-l faci sa renunte la medicamente...asa mi se pare mie, ca iti depasesti limitele cateodata. :)Dar asta-i doar punctul meu de vedere, nu trebuie sa renunti pentru ca cineva nu este de acord cu tine in anumite privinte. Sunt convinsa ca tu nu ai fi de acord cu cel putin 10% din ce fac eu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa-ti mai spun ca sunt de acord 50% in ceea ce zici cu doctorii.  Sotul meu e doctor si sunt tratata cu multa atentie in sistem(si totusi am avut cazul meu de neglijenta din partea unui ginecolog) dar am vazut atatea cazuri de doctori care nu sunt atenti la particularitatile fiecarui pacient, fac lucruri de mantuiala. Chiar si in US. Este extrem de greu pentru un pacient care nu are cunostinte medicale sa obtina atentia care trebuie, mai ales in cazuri complicate. Si iar sunt de acord cu tine, tot ce poti faci este sa incerci cat mai mult posibil sa nu fii bolnav, sa stai departe de sistemul medical. Asta este un sfat al tau cu care sunt foarte de acord.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alice, asta cu nu ai notiuni medicale si esti la cheremul medicilor este  valabil si in partea de naturiste si alopate samd. Ca nu ai nici o notiune si crezi ce iti spune unul si altul. Si unul iti spune bine, iar altul iti spune tampenii.

E valabil in orice domeniu de fapt. :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Marina, cel mai important este sa NU AI NEVOIE  de medic. Cand vorbim deja de cancere e altceva. Am intalnit cativa oameni care veneau de placere la medic, i est nimanui nu ii place.

Doar ca exista limite de care e bine sa fim constienti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum poate experientele mele sunt relative , sunt in Africa si medicina e cum e dar imi amintesc ca si in ro faceam la fel....chestionez orice diagnostic, verific jumatate de net, va mai intreb pe voi, mai intreb prietenii medici si farmacisti si abia atunci ma arunc.

Nu cred ca o sa pot orbeste accepta un diagnostic pana nu ma simt confortabil cu el. Eu sunt din categoria nu baga nimic in gura daca nu e verificat din N surse, altii sar la aspirina instant, tine si de psihologia omului cum relationeaza cu medicina.

Pt mine daca nu e medicina de urgenta si atunci taci si inghiti, restul e discutabil:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A nuuuuuu, eu cred ca multa lume iubeste doctorii, iubeste senzatia de a fi bolnav si compatimit. Glumesti am multe cazuri in apropiere care ar lua orice pastila numai sa demonstreze ca e bolnav.

Nu te lasa influentata de atmosfera Abdomenului plat, majoritatea romanilor iubesc hapurile, uite ce infloritoare e industria medicamentelor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...