Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caro, asa e mananc putin ziua intreaga si ma arunc pe tampenii cand ajung seara acasa. Nici macar nu ar fi tampenii daca ar fi mancate in cantitate rezonabila si la ore rezonabile.

Problema e ca dupa o viatza de mancat cu fitze nu pot sa ma apuc acum de mancat 3 mese regulate pe zi, fac asta doar cand tin regim [:)]

dar cu putintica atentie si sport ma tin pe linia de plutire de ani buni si tocmai ce fac 40. Cateodata ma gandesc ca poate la 40 nu mai e nevoie sa am kg de la 20 dar ma enerveaza ideea asta, mi se pare doar o scuza penibila si la 20 oricum aveam 45 de kg.

Deci azi Pure Cardio de dimineatza (kinderii sunt in vacanta si nu trebuie sa mai evacuez casa la 7 dimineatza) si acum seara 30 min alergat usurel de data asta dar suficient.

apropo de fatza in vara asta am decis sa-mi bag ceva acid hialuronic (asa se scrie?) in ridurile de expresie. Fatza mea e slaba rau si cu varsta sunt tot mai evidente

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Allure, am incercat si eu electrostimulare faciala la salon, dar n-am suportat, mi s-a parut cumplita senzatia!

 

Facial yoga works wonders for me [il] .

 

 rabda baba la frumusete [:D] 

sint obisnuita cu durerea, mai ales daca e cu folos. aparatul are buton de reglarea intensitatii curentului...daca nu-mi prieste, il dau inapoi ca are garantie 30 zile.

 

yoga faciala fac si eu cind imi aduc aminte dar cind o sa am aparatul imi fac program in fiecare zi pt ambele "terapii"  [:)]

 

Marina, acidul hyaluronic e o idee buna daca gasesti doctor priceput. Sa nu faci Restylane ca se absoarbe in 2-3 luni...baga Juvederm Plus, ca ala tine pina la 10-12 luni.

 

Unde e restul extraplatelor?? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din ciclul "ce-am mai citit interesant" am gasit un articol bun despre splina in viziunea medicinei chinezesti; se pare ca e in strinsa legatura cu stomacul, deci digestia (care la mine e slaba)

mi s-a potrivit de minune mai tot ce scrie acolo... acum inteleg de ce imi place mincarea gatita mai mult decit cea raw si simt ca imi face bine (splina e sensibila la "rece" si "crud")

de ce imi plac radacinoasele, supa de pumpkin si in general tot ce are culoarea galben/ orange

 

http://www.meridianpress.net/articles/introducingthespleen.html

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu mi-am bagat Juvederm in santurile nasolabiale acum vreo 2 sau 3 ani, nu mai tin minte exact, si pana in ziua de azi sunt OK! Chiar recomand chestiunea asta. Tu in ce alte zone ai vrea?

 

Si de ce sa nu poti sa te apuci acum de mancat regulat si sanatos? Ca doar mai ai ceva pana sa mori [:-)))]

 

Allure, ia sa citesc si eu chestiunea asta. Nici eu nu stau stralucit cu digestia, in plus ma si caracterizeaza anemia care si aia are legatura cu splina...

 

Problema la electrostimulare nu a fost neaparat durerea, cat senzatia aia ca-ti trage cineva nervii de pe fata cu masele cu tot [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caro, unde ti-ai bagat, adica la ce salon? Vreau acelasi lucru ca si tine dar nu stiam cum le cheama :)

Cu mancarea e chestie de ritm. Diminetaza ma chinui efectiv sa bag ceva in gura pentru ca apetitul meu este 0, la pranz nu mi-e foame nici daca nu am mancat nimic dimineatza dar seara parca innebunesc daca nu mananc. Si daca mananc pranzul ok tot ma apuca foamea seara. Am incercat de multe ori sa ma fortez sa manac ceva la 4-5 sa ma opresc acolo dar stii cum e cu viatza sanatoasa, disciplina e totul si eu mereu gasesc cate ceva sa ma abata de la tel. Mai glumesc ca imi iau si eu un an sabatic, o fac pe house wife, am grija de copii, de mine, sportul sport, dieta dieta, ma duc cu barca in larg, vise mama....

Azi am bagat cardio recovery dimineatza si mi-am baut cafeaua linistita. Diseara ma duc la sala sa fac muschi:), ora de push pump sau ceva in genul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dermestetica, dr. Popoiu. Si-a facut si sora-mea la ea. E buna dr si iti face exact numai ceea ce vrei tu. Nu-ti baga nimic pe gat, intelege daca vrei mai putin/mai mult etc.

 

Cu hranitul cred ca trebuie disciplina, intr-adevar. Incet, incet insa te obisnuiesti. Nu cred ca e o solutie sa mananci la 4-5 si apoi gata, numai daca te culci la 8 [bib] .

 

Un sabatic nu e rau deloc, mai ales daca-l combini cu ceva anume: voluntariat, scris o carte, studiat ceva etc. Si iti aloci numai cateva ore pe zi activitatii respective, in rest te ocupi de tine si familia ta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum sa maninci ultima masa la 4-5?? pina seara la 10 cind te culci ce faci?

 

si eu vreau sabatic..   [8)]

as vrea sa ma duc intr-o manastire sau ceva unde sa fiu izolata, departe de tumult si porcarii...daca se poate pe malul marii [:D]

vise nene...

 

ieri am facut Insanity ca tot imi face pofta Marina...am constatat ca e pe lista preferintelor mele dintre toate programele desi mi-e dor de P90X, cit de curind bag niste ture .

azi deocamdata nimic, poate mai pe seara.

 

Marina, deci sintem de-o seama  [:)]  Cind schimbi prefixul? Faci bairam? [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca mananc la 7-8 seara mi se pare ca toata mancarea se pune pe mine, hai nu la 4-5 dar maxim la 7 ar tb sa fiu mancata ori eu de regula la 6-7 nu prea sunt asezata acasa la masa doar poate prin weekend cand incerc sa respect regula.

Si mie mi se pare Insanity cel mai tare program. ma tot uit pe fotografiile inainte si dupa la ei pe site, imi amintesc cum era si Lumi (apropo ce mai face, mai stiti ceva de ea?) si strang din dinti sa ma apuc zi de zi sa fac. acum mi-am intrat iar in mana, ma tin de program si sper sa-l termin cu bine de data asta. Adevarul ca si kg care le am eu in plus nu stau rau pe mine dar se ia Caro de mine dac spun mai mult i culmea stiu ca are dreptate.

gloriosii 40 ii fac in septembrie. un chef tot fac, nu m-a ajuns sentimentul ca am imbatranit, poate pe la 50 asa ca ii sarbatoresc cu fast. tu cand ii implinesti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey Marina (ce se potriveste poza de la avatar cu numele [:D] ) eu nu ma iau de tine... Doar iti zic sa nu exagerezi si sa te apuci sa mananci mai disciplinat ca organismul ala se razbuna pe tine pana la urma.

 

Eu recunosc ca de cand fac sport de vreo 5 ori pe saptamana am crescut la nr de kg, desi hainele stau pe mine de parca as avea vreo 4 in minus. Dar nu ma stresez, ca am musculatura destul de dezvoltata oricum si daca am antrenat-o e normal sa atarne greu.

 

Eu am implinit anul asta 38 de ani si de ziua mea am primit o felicitare care zice asa: The best 10 years of a woman's life are those between 39 and 59 [8D] .

 

Aseara am bagat TaeBo impreuna cu sotul (de care am tras la greu pana sa mi se alature) si la sfarsit mi-a multumit ca se simte asa de bineeeee. Mda, cred si eu...

 

Azi cred ca mai ies sa mai alerg o tura dupa bicicletele fetelor, ca aia mica a declarat ca ei inca ii e frica singura pe noua bicla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...