Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Abdomen Extraplat (60)


Recommended Posts

apropo de dermestetica, am fost acolo la recomandarea ta dar am ajuns la Dr Stanciu. Mi-am facut harta dermascopica si mi-am scos chirurgical vreo 3 alunitze in zone cu probleme. Din pacate nu cred ca Dr Stanciu e un mare chirurg pt ca a doua alunitza scoasa in zona de spate l-a panicat rau pe barbati-miu, operatia a aratat rau o vreme, si acum e super mare gaura dar si alunizta a fost pe masura. Mi-am mai facut dermoabraziune la ea si mi s-a parut super. In general mie mi-a placut mult ca dr foarte colaborativa si dragutaza, cred ca in vara ma infiintez la ea pt pt Juvederm (ii cer direct asta [:)] )

 

Sa va tin la curent, astzi am executat Plyometric Circuit, in continuare mi se pare cel mai cumplit workout din prima luna a Insanity. Ski abs si in out sunt piatra mea de incercare. Cand o sa reusesc sa le execut corect si complet o sa am si eu abdomen plat cred [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 709
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marina, eu sunt sigura ca ai deja abdomen extraplat! Mi-am extras si eu 2 alunite la un chirurg plastician (asa-i zice?) si tot mi-a ramas semn acolo unde a fost cea mare... Eu am fost numai la dr Popoiu, pe dr Stanciu nu-l stiu.

 

Azi prestez o tura cu bicicleta prin zona (hurrraaaa, n-am transpirat degeaba, fii-mea merge singura pe bicicleta), apoi 20 min advanced Pilates cu Mary WInsor. Imi place ca e rapid, alert si fara explicatii.

 

Maine fac cozonaci. Maica-mea e plecata anul asta la sor-mea, in strainezia [:D] . Domnul fie cu familia mea, ca n-am facut niciodata si nici nu-i pot macar gusta, ca nu mananc gluten. Mie-mi fac unul raw cu mac. Mai gatesc si alte chestiuni de luat cu noi la socri, asa ca va fi fun rau maine la noi acasa... Sper sa se tina ora de Pilates de la sala de maine seara sa ma mai relaxez si eu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la mine vine mama uhuuu, a luat in sfarsit visa ca de nu ne prindea pastele fara cozonaci si oua rosii. am incercat anul trecut sa fac oua rosii fra vopsea ca nu aveam de unde sa iau si cozonaci pentru prima data in viatza mea si a fost un maaaaaare fiasco. 

Anul asta faceam pastele cu tiramisu daca nu venea mama ca de ala stiu sa fac si oricum copiii nu au habar cand e pastele :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ski abs si in out sunt piatra mea de incercare. Cand o sa reusesc sa le execut corect si complet o sa am si eu abdomen plat cred [batcap]

 

nope. abdomenul plat vine din dieta  [:)]

sa nu va imaginati ca aia care au 6 packs sint cu mult mai puternici decit noi; sub suncutele de pe burta noastra se ascunde un 6 pack de toata frumusetea (vorbesc de cele care facem sport acilea regulat si mincam asa...nu foarte low carb [:D] )

 

si eu am avut o alunita maricica excizata si nu mi-a ramas semn deloc. chiar ma mir...

exista niste solutii naturale care aplicate pe piele timp de 2-3 saptamini fac alunita sa pice...am uitat numele, parca pe baza de "bloodroot" sau ceva de genul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Friday is here! Primavara a venit in sfirsit si la noi...Mi-am updatat poza cu una de sezon [:D]

 

Azi am facut "Slim'n 6" cu madam Debbie - Tone it Up, 60 min de low impact, high rep... asa ca pt babe... m-au ars muschii totusi spre final, aproape am capitulat [alcool]

Miine ies la alergat ca e soare si frumos, la prima ora a diminetii. Am pantofi noi Mizuno, abia astept sa-i alerg prin praf si soare! [pk]

 

M-am potolit cu mincatul seara. Am zis "stop" si gata! Intru in linie dreapta cu pregatirile ca vreau sa fiu in cel mai bun shape cind o sa schimb prefixul [zz] Asa de amorul artei.

 

Mincarea e vegetariana de ceva timp si cred o sa o tin asa pina la toamna/iarna - sper.

Azi am facut suc proaspat din mere, lamiie, ginger, gref.

Maninc fructe fara numar la micul dejun inainte de training. Diferite variante de shake post workout... Apa cu lamiie, ceaiuri diverse, coconut water.

 

Weekend placut tuturor! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor,

 

eu nu am cu ce sa ma laud. Intru insa sa va salut, plina de voie buna ca in sfarsit a venit si la noi primavara. Eu locuiesc in nordul Germaniei, aici avem caldura poate 2 zile pe an, vara sunt 17 grade, uneori insa si peste 25, insuportabile de altfel din cauza umiditatii relativ ridicate (in comp.cu acasa).

Asa ca yuhuuuu! Salutari calduroase si de la mine!

 

ALLURE, ma bucur sa te cunosc, chiar daca pe de-andoaselea! Ai un corp foarte frumos, fapt care nu ma mira! Eu sunt depaaaarte de asa "image".

 

Apropos burta, am cunoscut o rusoaica aici care facea mult sport si chiar preda, din pasiune, pilates. Avea o poza in care isi arata abdomenul, wow! Ea mi-a spus atunci ca pt a ajunge la un asa abdomen, la care sa se vada 6packs, tb sa ai extrem de putin fett in corp, caci grasimea in jurul burtii e ultima care se da jos (si cel mai greu). Aici ma puteti contrazice voi.

 

Cat despre P90X, ma apuc de luni! Promit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

exista niste solutii naturale care aplicate pe piele timp de 2-3 saptamini fac alunita sa pice...am uitat numele, parca pe baza de "bloodroot" sau ceva de genul.

Ia concentreaza-te ,te rog, ca eu am exagerat de multe.Operatiile ar dura 1 an! M-ar fi de mare ajutor o crema din asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma indoiesc ca alunitele pica, poate negii sau chestiile alea in relief care seamana cu alunitele, am uitat cum se cheama dar de regula se cauterizeaza. Am avut si din alea, cauterizat si terminat. Dar alunitele care le-am scos eu aveau cca 1 cm inauntru, cea din spate avea si diametrul cam 1 cm, mi-a lasat o gaura de toata frumusetea. Plus ca pt fiecare alunitza scoasa am facut biopsie macar sa dorm linistita ca totul a fost ok.

 

Si eu am in plan sa fiu in best shape la trecerea in noua decada:) dar wk asta ii dam cu niste cozonaci vegetarieni ca a venit mama. Nu ma omor dupa cozonaci dar miroase in casa demential. Si va spui ca copiii din toata lumea s-au lins pe degetele chit ca toata lumea se uita ciudat la noi ca sarbatorim Pastele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia concentreaza-te ,te rog, ca eu am exagerat de multe.Operatiile ar dura 1 an! M-ar fi de mare ajutor o crema din asta.

ai fost caraghioasa cu "concentratul", m-ai facut sa zimbesc [:)] asa ca m-am conformat. cautat si gasit.

am citit mult pe net despre metoda naturala de inlaturare a acestor "moles" si lumea zice ca se poate deci o sa incerc si eu. am gasit 2 surse recomadate de Andreas Moritz in care am incredere:

 

http://lifelinewater.com/herb.html

 

http://www.healingformula.net/

 

pe prima cred ca mi-o comand si eu ca suna tare bine si va anunt ce efect are.

pina si Dr. Weil vorbeste despre bloodroot ca e folosita pt inlatuarea alunitelor si chiar a cancerelor de piele (teoretic dar probabil numai sub supraveghere profesionala)

http://www.drweil.com/drw/u/id/QAA361873

 

sint multe discutii pe curezone despre metoda asta si lumea zice ca merge...deci sa purcedem ca incercarea moarte n-are!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca alunitele astea nu sint altceva decit o acumulare de toxine pe care corpul le izoleaza si ca la radacina lor de asemenea este o concentratie mare de material toxic care se elimina odata cu eliminarea porcariei. cica arata nasol cind pica...  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...