Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Piersicute de iulie august (36)


Recommended Posts

iuli[pup], ma bucur ca sunteti mai bine. m-am gandit adesea la tine, m-am gandit sa iti scriu mp, dar nu stiu daca citesti acolo.

femei la curatenie am avut si eu, dar m-au dezamagit. plus ca ma enerva sa mut copiii dintr-o camera in alta, in functie de cum faceau ele curat. nu stiu, n-am avut incredere sa le las singure in casa si sa ies cu bb-ii ca sa nu-i mai deranjez. tu cum procedezi cu bb cand face tanti curat?

leti, suna bine aspiratorul robot, dar prin colturi stie sa curete? sau tre' sa fie un colt " mai larg"

 

copiii mei accepta sa doarma si in patut noaptea, dar noua ne place sa dormim cu ei: sotul cu unul, eu cu celalalt (neavand loc sa dormim toti 4 intr-un pat).

ar fi bun un pat mareeeeeeeee in care sa incapem toti 4. dar pt asta ar fi de nevoie de o casa cred [:D].

 

pt protectie solara, eu inca nu le-am cumparat crema, dar cred ca urmeaza. azi le-am comandat insa umbrelute pt carut, ca eric a facut ieri galagie fiindca ii venea soarele in ochi si nu suporta. am si plase impotriva insectelor (inca de anul trecut) dar nu le-am folosit, ca mi se pare ciudat pt bb-i sa le pun plasa peste carut

 


[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)

id="Tahoma">id="size1">id="teal">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Balanta,curata bine ca de fapt sunt 2 periute care culeg mizeria in lateral,dar in colt nu prea am vazut mizerie.E adevarat ca rar pun si aspiratorul normal pr ca pe asta robot nu pot sa-l pun sa curete scarile.

Depinde cum ai casa,eu de ex nu am multe covoare si pe parchet si gresie e f ok.

Poti sa comanzi unul si daca nu esti multumita il poti returna in 10 zile si vezi daca te ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si poti sa-l programezi sa faca treaba si cand vii acasa e curat.Eu stau in casa ca uneori se mai incurca in cabluri si trebuie sa-l scot din incurcatura.Dar "tipa" daca are o problema.SI cand se termina bateria se intoarce singur la baza si se baga la incarcat.

Sunt unele care isi varsa si gunoiul singure intr-un rezervor ,dar eu nu am din ala ca am fost mai zgarcita si am zis ca e prea scump.[:D]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Ioana, ai fost tare cu puii de randunica. Parca o si vedeam [olala]

 

Maria, mi-am salvat si eu retetele pentru mai tarziu [pup]

 

Fleur, frumoasa povestea. Mi-au dat lacrimile dand am citit-o.

Eu mi-am salvat intr-un fisier ce am scris pe forum atunci, de cand am inceput sa pierd dopul seara, pana la impresiile de dupa nastere din spital. O sa i le dau sa le citeasca atunci cand va fi mare, sa vada ce-a simtit mami cand a venit ea pe lume [olala]

 

Noi am mancat azi piure de cartofi cu sfecla rosie. Ieri i-a placut. Azi am zis sa-i dau si vita Hipp cu piureul. Jumate-jumate in lingurita. Se stramba si se cutremura toata cand simtea vita. Asa ca i-am amestecat si a mancat cat de cat, mascata carnea asa prin piure. Puiul mi-l scuipa... Te pomenesti ca are mama o vegetariana si eu nu stiu!

 

La capitolul cra-cra, marti a tot pacalit-o maica mea cu o jucarie si a mers fata pe langa pat [olala] De vreo 6 ori a facut turul patului.

Doarme f prost in ultimul timp (Muraturica, la noi e la fel. Ma plang si eu, poate imi face surprize). O pun in patut si in 30 min plange. Suspectez niste dinti. Asa ca o culc langa mine, macar nu mai fac ture, doar ma fac pui la rotisor toata noaptea sa serveasca fata ambii sani [alcool]

 

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vali chiar vroiam sa te strig :))

 

A mea mananca cu mare placere mar singura, il dau intreg si rupe ea

 

Si rondele de orez expandat

 

Azi i-am facut ciorba de stevie si mar cu ovaz, gris cu lapte diseara.I - as face cu Lp ca nu am altceva

 

Ile , mami de V[bicla] , A [cavaler] si I [zana] ,

id="green">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetele. Am fost la dermato, pitiriazis versicolor amplificat pe sarcina. 21 zile tratament si apoi iar control. S-a uitat la alunite, sunt in regula. Doctorul un dragut. Mi-am luat si pantofi. Sunt tare multumita. Si-a gasit si Doamna mea intr-un final camasa, dar cu ce nervi. In fine, Nectarel acum nu mai vrea sa faca pasi si a luat-o de-a busilea. La mancare o sa ma inspir de la voi. Cu bucatile sunt moarta de frica. O sa vedem cand va veni momentul. La rochie o sa-mi fac impletitura ruseasca ca si rochia este acelasi gen. As vrea ceva, cum avea ministra ucraineanca. Cam atat deocamdata. Fleur, tare frumoasa povestea. Prietena mea e tot in spital si e disperata ca pleaca doctoru de 1mai la Athos.

 

Ada ,mama de Nectarel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, nu e aia cu ompleta. E alta varianta mult mai usoara si mai buna, zic eu: apa fiarta cu sare, bagi acolo salata verde sa fiarba, intr-o tigaie se pune putin ulei la incins si vreo 6 catei de usturoi pisati in ulei sa se rumeneasca un pic si toata chestia asta se varsa in oala de ciorba peste salata.

Mai adaugi niste frunze (2 maini bune) de macris pt inacrire (sau otet) si optional, spargi in oala 3 oua.

Separat smantana dulce o amesteci cu 2 galbenusuri si arunci peste ciorba dupa ce ai tras-o de pe foc.

Mie imi ia 5 min prepararea si iese buna de tot.

 

 

ADA de-abia astept sa vad rochia.

 

NB gagici!

 

Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

 

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...