Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mentalitati gresite despre animalele de companie!!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu cred ca mamica fericita de pisicute si catel se refera cu precadere la cateii-bibelou, de tinut in salon. La stana in creierul muntilor, cainele mananca ce este si face pui ca sa aiba cine se bate cu ursul si cu lupul. Asta e rolul lor de cand lumea.

 


'Cos what I feel is the only truth for meid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Elvetia exista cam 1.2 mil.pisici (la 8 mil.locuitori).

 

Majoritatea pisicilor ies afara, sunt castrate/sterilizate, au micro-chipuri. Noi avem pisioi, l-am castrat la recomandarea vetetinarului, i-am pus microchip (e inregistrat aici la nivel national, iar daca se va pierde, asa il vom putea gasi) si il lasam afara ziua. E plin de pisici in jur, se joaca, se alearga, se mai si "cearta", dar asta este. Ar fi un chin pt el sa-l tinem in casa. I-am facut usa de iesit afara cu microchip, deci numai el poate intra in casa. Stam langa camp si padure, presupun ca in curand va vana si soricei. In general iese in gradina si alearga dupa tot ce zboara, se joaca cu iepurasii, ba chiar intra in cusca lor si nu mai vrea sa iasa de acolo. Intra in casa doar ca sa manance si sa doarma la pranz. Pisoiul l-am luat de la o ferma, iar de cand s-a nascut a stat doar afara.     

 

Daca insa as sta in Bucuresti la bloc, nu mi-as lasa pisica afara si asta in special din cauza cainilor si a masinilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...