Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)


Recommended Posts

[batetoba][batetoba][batetoba]Fluturasi de Februarie, Martie si Aprilie 2011[batetoba][batetoba][batetoba]
id="size3">id="red">

 

 

Comorile noastre au crescut frumos si ne-au bucurat in [olala]Odiseea fluturasilor[olala]id="purple">id="size3">, apoi si-au deschis aripile si au inceput sa zburde in [pk]Primele 365 de zile din viata fluturasilor[pk]id="size3">id="orange">, iar acum sunt gata de o noua aventura in:id="purple">

 

[bis][bis][bis]Cid="red">lid="yellow">uid="pink">bid="green">uid="orange">lid="purple"> sid="blue">cid="red">uid="teal">tid="limegreen">eid="orange">cid="navy">eid="red">lid="red">oid="yellow">rid="green"> !id="red">!id="yellow">!id="limegreen">[bis][bis][bis]
id="size6">

-----------------------------------------------------------------------------------
id="limegreen">

[cheers][colegi]Incep aniversarile !!![cheers][colegi]id="red">

id="size4">

 

[s] [s]

 

-----------------------------------------------------------------------------------
id="limegreen">

 

 

[batetoba][batetoba][batetoba]Februarie 2011id="size3">[batetoba][batetoba][batetoba]
id="limegreen">

 

01 feb 2011 id="orange"> - [copil]Alexandruid="blue"> de Alina.nid="green">(11.12.1979), cez, 38sapt, 3630gr,55 cm,Apgar 9 ,Sp Jud Ilfov, fratior de Natalia(10.04.2009)id="red">

01 feb 2011 id="orange"> - [copil]David Alexandruid="blue"> de gimihaelaid="green">(02.03.1981), natural, 36 sapt,3050g, 50 cm, Apgar 9, sp. Cuza Voda Iasi

10 feb 2011id="orange"> - [copil]Elena Sophieid="red"> de rhynnaid="green">(29.09.1981), cez,40 sapt,3400g,53 cm, Apgar 9, sp. Filantropia Bucuresti

13 feb 2011id="orange"> - [copil]Dorianid="blue"> de bulina_micaid="green">(xx.xx.xxxx), cez, 38 sapt, 2850g,49 cm, apgar 9

14 feb 2011id="orange"> - [copil] Rebeca id="red"> de wmagnolia id="green">(xx.05.1977), natural, 35 sapt , 2500g, x cm, apgar

14 feb 2011id="orange"> - [copil]David Christianid="blue"> de marin_ioanaid="green">(), cez, 36sapt, 2800gr,49 cm,Apgar 9

15 feb 2011id="orange"> - [copil]Catalina Ioanaid="red"> de madutza_braid="green">(14.06.1981), cez,39 sapt,2900g, 50 cm, Apgar 9, sp. Filantropia Bucuresti, surioara de Cristian Andrei(29.12.2008)id="blue">

18 feb 2011 id="orange"> - [copil]Mariaid="red"> de Happiness 4 usid="green">(xx.xx.xxxx), nat,39 sapt,3650g, 52 cm, Apgar 10, sp. Bucuresti, surioara de Andreiid="blue">

19 feb 2011id="orange"> - [copil] Lucas Eduardid="blue"> de bb_yasmiid="green">(24.08.1983) , natural, 39 sapt, 3750g, cm, Apgar, sp. , fratior de Iasmina Alisa(31.10.2007) id="red">

21 feb 2011id="orange"> - [copil] Vlad id="blue"> de ralukab id="green">(20.10.1981), cez. 37 sapt, 2950gr, 50cm, apgar 10

21 feb 2011id="orange"> - [copil]Anastasia Mariaid="red"> de Roxy_sid="green">(11.08.1983), nat,39,3 sapt,3200g, 50 cm, Apgar 9, sp. Brasov

22 feb 2011id="orange"> - [copil]Bogdan Gabrielid="blue"> de Cristina_phid="green">(26.07.1979), cez, 38.6 sapt,3190g, 52 cm, Apgar 9 , sp. Elias, fratior de Andrei Alexandru (23.11.2008)id="blue">

22 feb 2011id="orange"> - [copil] baietel id="blue"> de Ruxandrada id="green">(27.10.1972), cez. 38 sapt, 2700gr, 50 cm, apgar 9

25 feb 2011id="orange"> - [copil] Eduard Gabrielid="blue"> de Dorinut@ id="green">(15.08.1978), cez. 39 sapt, 3590gr, 52 cm, apgar 10

25 feb 2011id="orange"> - [copil] Julius id="blue"> de dinora77 id="green"> (02.03.1982), nat. 40 sapt, 3200 gr, 50 cm, apgar 10

26 feb 2011 id="orange"> - [copil] baietel id="blue"> de Speranta2008id="green">(xx.xx.xxxx), cez. 39sapt, 2980 gr, 50 cm, apgar 10, Sp. Municipal

26 feb 2011id="orange"> - [copil] Andrei id="blue"> de vas id="green"> x sapt, 3110 gr, 50 cm, apgar 9, fratior de Eliza Ioana (13.05.2007)id="red">

27 feb 2011id="orange"> - [copil] Rares Andrei id="blue"> de mandreeac id="green">(30.11.1984), cez. 39 sapt, 3240 gr, 49 cm, apgar 9-10, Sp. Elias

28 feb 2011 id="orange"> - [copil] Alexandru id="blue"> de Anaxena id="green">(25.07.1984), nat, 37 sapt, 3000 gr,51 cm, apgar 10, Sp. Giulesti fratior de Maria (19.06.2008)id="red">

 

[batetoba][batetoba][batetoba]Martie 2011[batetoba][batetoba][batetoba]
id="size3">id="limegreen">

 

01 mar 2011id="orange"> - [copil] Miriam id="red"> de Felicitas id="green"> (09.06.1983), nat. 40 sapt, 3600 gr, 57 cm, apgar 10

01 mar 2011id="orange"> - [copil] Alexandru id="blue"> de Ina.click id="green">(12.02.1982), cez. 39 sapt, 3350gr, x cm, apgar 10

01 mar 2011id="orange"> - [copil] Sofia id="red"> de MsBB id="green">(12.07.1981) , cez. 40 sapt, 3600 gr, 54 cm, apgar 10, surioara de Andra (20.05.2008) id="red">

02 mar 2011id="orange"> - [copil] Andra Ioana id="red"> de

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 655
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua fetelor!!!

 

Am intrat la fix cat sa fac capitol nou. Sunt foarte in urma cu cititul si tare rau imi pare...Noi suntem bine...a nascut sora mea o fetita minunata de 3.620 kg si 53,5 cm pr 5 aprilie la ora 00.54 si sunt foarte bine amandoua.

Astazi este ziua sotului meu cel minunat si am intrat sa va cinstesc cum se cuvine.

 

[pup] [pup] [pup] [pup][pup]

 


Eduard Andreiid="Book Antiqua">id="size3"> [copil] 02.04.2011id="Book Antiqua">id="size3">id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

 

Bb_yasmi multam, dar din pacate nu pot fi activa si nici timp sa citesc nu am...din pacate..

 

Vroiam sa va intreb daca e cineva de prin Constanta? Si daca aveti idee de gradinite bune pe acolo. Ma intereseaza gradinite care sa accepte si copilasi pana in 2 ani jumate. Aici Anna ar fi intrat la gradi in noiembrie, insa scolile incep in septembrie si caut o gradi care sa o ia de atunci. Nu vreau crese, ptr ca as vrea sa mearga cu Stefania la aceasi gradinita. Multumesc si sper sa fie vreuna dintre voi care stie cate ceva...

 

Multa sanatate la toata lumea si la multi ani in continuare fluturasilor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ILINCA LA MULTI ANI

SA CRESTI FRUMOA SI SANATOS ALATURI DE SUPERBA TA FAMILIE

MAMI MIHA SA FII SANATOASA SI PLINA DE VESELIE SI BUCURIE CA SI ACUMMA BUCUR ENORM CA NE ESTI MEREU ALATURI CU CATE UN GAND BUN PENTRU FIECARE[pup][flo]id="size5">id="red">

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat sa urez

la multi ani ilinca!!!!!

Somleac, sa-ti traiasca mezina ! [pup][pup]

 

..mmm maine , noua platforma DC, sunt curioasa [:D]

da, fetele o las pe Cata, si cu mine se catara peste tot, dar acum s-a dat pe topogan si a continuat alunecarea si dupa ce s-a terminat topoganul...a trecut la milimetru sa nu stearga cu obrajii pe jos...

As vrea sa mai pot iesi si eu cu ei seara in parc, dar asa rau ma dor picioarele cand ajung..stau numai pe scaun si tot ma dor [bang]...se umfla....asta e..

Sambata e ziua sotului, si avem nebunie de musafiri. Facem gratar ca nu am timp de pregateli pentru atatea persoane. Sper sa tina vremea cu noi, sa stam afara cu copilasii.

 

va puuuup [pup][pup][pup]

 

Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana

 

Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011

 

Poze

 

---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!

 

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Morning! [cit]

 

Nu da nimeni si nu bea cafeluta azi ? sau e vineri si ati intrat deja in weekend ? [:p]

 

Eu am dormit pana la 8.20 , piscoata la fel, ea a dat trezirea, ca dupa mine as ma fi dormit [nani][nani] ieri m-am simtit obosita si cu fundu`n sus, azi parca sunt mai bine, sa vedem mai incolo spre amiaza/seara, sper piscoata sa nu imi puna nervii pe moatze iar [bibe]

 

Planuri de weekend nu avem, sa ne vedem maine ajunsi cu bine [:D] sigur facem cumparaturi de papa ca e sexy frigiderul, dar apoi nu stu incotro o sa o apucam , da gasim noi.... cu atatea castele/gradini/ferme/parcuri/zoo.... tragem la sorti [8D]

 

Va urez weekend frumos si ma duc sa imi termin cafeluta si sa imi mai fac una[cafea] pun si pentru voi ? [pofta][pofta][pofta]

 

[pup][flo]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va mai ofer si eu o cafeluta ...la pranz[:I]

 

noi suntem la fel, v-am citit dar n-am mai intrat pt ca nimic nou nu se intrevede la orizont..

 

sunt suparata cu copilasii, am intrat in a 3-a saptamana de boala[bang] vlad parca parca ar fi pe final, in sfarsit mucii au devenit albi iar tusea e doar ocazionala..andra in schimb e mai nasol, ieri a tusit non-stop toata ziua, nu a mai mancat de nici nu-mi mai aduc aminte de cand ..nimic in afara de laptele de dimi/seara..de vreo 3 zile nimic nimic altceva..are gatul/amigdalele pline de puncte albe..

acum vreo 3 seri am plecat noaptea cu ei la medlife sa le fac analize ca pleca sotul din tara si am zis ca macar sa-i stiu cu ele recoltate, stateam ca pe ghimpi cu ei asa acasa..si le-am facut din toate secretiile, si lor si noua..gat, nas.. andrei i-a luat si infectie de la ochi ca era in toata splendoarea..si n-a iesit nimic nimic..

nu stiu ce sa mai zic, sambata vreau sa-i fac iar o vizita dr sa vedem pe ce ne mai schimba..nici nu mai stiu de cate ori le-am schimbat remediile si siropurile..

 

si noi inca suntem cu gatul in pioneze..

 

mai am o framantare si cu gradi, ca n-am solutie..calculez si le intorc pe toate partile si tot nu vad vreo speranta..

 

nici weekendul asta nu-l voi serba pe vlad ca nu suntem refacuti, i-am cam tinut in carantina, nici la copiii nostri de pe strada nu i-am lasat..

 

va pup si va urez weekend placut[pup][pup]

 

mami de 2 prichindei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

nu mai am chef de munca si am intrat sa vad ce faceti[:D]

 

yvyid="red"> ce nasol ca plange..cred ca ti se rupe sufletul....draguta de ea, plange si in somn..

era bine sa stai acasa,te odihneai ca dupa nastere vei si si mai obosita. ma bucur ca este bine bebe mic din burtica[olala][pup]

 

felicitasid="red"> ce s-a grasunit Anastasia ta[olala][:D] lapte ai,clar. asa ma bucur cand aud mamici ca alapteaza[olala] cand citesc de Anastasia ta ma gandesc la Anastasia mea[:D]

 

strumphitzaid="red"> ce va mai plimbariti, ce fain. acum se mai si incalzeste...este super sa ai tot timpul la dispozitie[olala] imi aduc aminte ce fain era sa nu am un program anume[olala]

un [pup] la piscoata.

 

mikiid="red"> multa sanatate. nu stiu ce sa zic, ce se intampla de nu mai scapati odata ...atatea analize si toate bune...[:-@] copilasii tot bolnaviori...nici nu stiu ce sa zic, la cati medici si analize ati fost....cred ca totusi este sistemul imunitar.

 

madutzaid="red"> distractie placuta in week-end[pk] vremea cred ca va fi buna. imi pare rau ca esti asa cu picioarele...este rau si cu statul pe scaun atata timp.

 

ioanalesid="red"> te inteleg cu timpul[:D][pup] ce face puiutul?

 

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

 

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria id="red"> (21.02.2011)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxy cam asa se intampla cub copilasii cand sunt in gradinite

toti sunt la fel

doar ca unii parinti se ingrijoreaza mai mult altii mai putin

toti cu care am vorbit sunt la fel

mucii pana la calcaie permanent

si f greu trec

da totul e ok pana fac febra

cand e si cu febra e mai greu

si nu cred ca e vb doar de imunitate

din moment ce 95% sunt la fel din pacate

 

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA id="pink"> (11.02.2009) si PETRA ADRIANAid="pink">(05.04.2011)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...