Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (51)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 655
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata,

 

O cafea?

 

Eu va astept cu placere. Dau de baut, cafea, ov cors, la ora asta in cinstea asternuturilor scaldate de dimineata. Dupa somnul de pranz ofer un martini ceva ... deci fiti pe faza :)).

 

Merge bine dezpampersarea :)) mai un dush in pat, mai pe langa ... dar suntem scutec free de mai bine de 2 sapt.

 

Nu stiu ce sa va zic sa va treaca supararea dar nici sa vb singura nu vreau :)) .

 

Eu va pup si va doresc sa va fie dor de DC.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

Strumphitza,  am intrat sa-ti urez numai bine si sa-ti spun, chiar daca acum mai tarziu... , ca de fiecare data cand intram pe forum, citeam  [:I] cu mare placere mesajele scrise de tine si... nu mai spun de poze...

 

Cu drag  [pup] [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

acum am ajuns la birou/

 

Delia, am primit PM. Multumesc.

 

Msb si noi suntem cand in regula o zi intreagta , cand 4 -5 randuri de haine schimbate in cateva ore. Ieri s-a asezat pup si a dat drumul cu hainele pe ea. Cand am intrebat-o de ce a facut pipi pe ea a raspuns cu o atitudine infumurata ca" asa tlebe". Tu nu-i mai pui scutece nici la somn?

 

Pupici

 

Na acum nu merg culorile, probabil n-am eu rabdare, sau n-am gasit iconitza sau nu sunt logata dar sigur eu sunt de vina. Oi fi proasta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

=))" Infumurata"!! :)) Simpatica rau!

Nu,nu-i mai pun pampers la culcare, Somleac. Nu-i mai pun deloc. Am tot rumegat cum o fi mai bine sa fac si pana la urma mi-a usurat ea munca si a zis ca nu mai vrea.

Eu am considerat ca am gresit la Andra cand am insistat ca la somn sa aiba pampers si acum am fost asa jumi-juma cu ideea de a-i pune si Sofiei pampers.

La Andra am procedat identic. Am asteptat pana la 2 ani si cu putin timp inainte am "pregatit terenul" I-am explicat cate in luna si-n stele ca e mare, ca pampersul e pt bb, ca luam kilotei frumosi , de copii mari , etc. Cand a venit ziua cea mare a acceptat olita, a mers totul bine. Eu de teama insa am insistat ca la somn sa aiba pampers. La inceput nu facea absolut deloc in pampers cat dormea. Primele ... sa zic 2-3 saptamani gaseam pampersul gol. Doar in cel de noapte mai gaseam la inceput cate un pic de pish. Dar putin. Insa dupa primele saptamani ( cand probabil a realizat ca e ok sa faca noaptea si la pranz ca-i protejata de pampers ) a dat drumu la... conducta :)) si gaseam tone de pish. Apoi f greu am reusit sa o dezvat de pampersul de noapte si de pranz. In timpul zilei facea bine merci la olita dar noaptea si la pranz nu avea nici o jena si gaseam ditai pishu'.

De asta acum am fost asa ... un pic nehotarata cum sa procedez. Insa dupa primele zile fara pampers ziua Sofia a ales ( a se intelege ca s-a crizat seara cand incercam sa-i pun pampers ) sa se culce fara. Nu pot sa zic ca n-am avut emotii dar consider pe de o parte ca-i va fi si ei mai usor asa. Si mie, de ce nu? :D 

 

Delia, cum e sotul? Cu varsatul de vant cum mai e? Se scarpina? Pup

 

Si eu astept postarile tale Strumph.pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce faceti, fetelor?

am intrat sa vad ce faceti si sa beau cafeluta cu voi

 

fetelor, cine vrea sa preia tipicul , sa faca, capitole.....ailed , ce zici? nu vrei tu? ca tu esti devotata si intrii mereu [pup]

 

somleac ce ma bucur ca mai intrii si tu...cine stie de ce nu-ti merge. eu nu prea am avut probleme sa nu-mi mearga ceva la forum [pup]

deci si tu stai destul de bine la capitolul despampersare [:D] bravo [pk]

dar cum ar trebui sa procedez ca sa fie si eficienta treaba?

 

msbb oaaa  fara pampers de 2 saptamani??? bravoooo..

mie mi-e si rusine [rusinat] ca eu nu insist asa cum ar trebui, mama insista, ii spune mereu, a lasat-o si fara pampers si a facut pe covor [:D] dar cum stau mult afara nici nu are cand s-o puna mereu la wc sau s-o lase fara pampers.....

 

redactor ceva nu-mi merge nici mie, ca ma laudam ca-mi merge tot [:D] si chestia asta s-a mai intamplat. nu se incarca lista de emoticoane cand apesi 'arata tot'.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...