Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CATE SHANSE?????????


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana, Nu ma bag de obicei la acest gen de subiecte, insa de data asta e prea mult. L-ai parasit, vine si cere o sansa (cate i-ai acordat pina acum????) si tu acum vrei sfaturi ce si cum sa schimbi la tine ca toata aceasta nebunie sa mearga????? Eu zic sa incerci o schimbare ..in atitudinea ta...sa lucrezi un pic la respectul de sine si sa incerci sa-i creezi fetitei tale un mediu fericit in care sa traiasca. Ar trebui sa lasi egoismul la o parte si prioritatea ta sa fie fetita, nu barbatul, ca genul asta gasesti pe toate drumurile. Zambeste, miine poate fi mai rau!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as mai acorda nici o sansa . Asa o sa-ti traiesti toata viata ?? Acordand sanse ?? Pt ce ? Prioritatea ta este fetitza in momentul de fatza si nu uita ca barbatzi ca el gasesti pe toate drumurile. De ce i-ai mai acorda lui o sansa ?? Niciodata nu va mai fi la fel ca inainte de despartire , in cazul unei impacari . Eu am acordat mai multe sanse si mi-a parut rau , a fost mult mai rau a doua oara . Intervin aceleasi discutii , aceleasi motive ..nu se uita niciodata nimic si se ia de la capat . Nu am facut decat sa pierd timpul .. belutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, iti spun de la inceput ca nimic nu e batut in cuie! ca ce se potriveste la unul nu neaparat merge si la celalalt! ca experientele sunt unice in felul lor,chiar daca pe undeva au si puncte comune... deci,din experienta mea as putea spune ca se mai poate,dar NICIODATA nu va mai fi ca la inceput! si chiar daca as putea spune ca se mai poate am in minte ca oricand e posibil sa fie si un alt final... la inceput sunt discutii si reprosuri si de o parte si de alta...unul zice,celalalt contrazice si invers... fiecare isi vede "dreptatea"lui si fiecare regreta ca a facut pasul... dupa un timp totul se mai estompeaza,si desi rana pare vindecata cicatricea/cile raman....si al naibii ce doare! ce ar tb sa schimbi tu la tine....dupa mine esti f obositoare,daca asa de mult vorbesti si cu el sigur il obosesti.... barbatii prefera ca femeia sa vorbeasca cat mai putin.....o stiu de la el( ca asa vorbea si donsoara respectiva!!!) apoi partea cea mai importanta e ca tu sa fii in echilibru cu tine! cand o sa ajungi acolo nu o sa-ti pese nici daca o sa trebuiasca sa mergi in maini,ba chiar ti-ar fi f usor sa o faci si pe asta... cum vei ajunge laasta?! nu stiu sa-ti spun exacat... la mine a fost dupa moartea mamei,plecat de acasa,divort,intors acasa,operatie de "aproape" cancer..... dupa ce am trecut pe langa moarte,dupa ce mi-am vazut totul distrus am inteles ca viata mea e doar a mea si nu e NIMENI responsabil de ea....afara de mine! am inteles ca daca eu nu sunt copilul meu nu va fi fericit pt ca el are nevoie de mine! am inteles ca daca eu nu sunt bine cu mine nimeni nu ma va agreea ,nimeni nu ma va compatimi,nimeni nu va avea mila...nimeni...afara de mine si de Dumnezeu! iar eu sunt azi aici,iti scriu tie si-ti spun ca orice e posibil...atata timp cat tu esti in echilibru cu tine!!! cauta-ti echilibrul si orice va fi posibil.... poate el,poate o alta iubire...... poate nici unul nici altul...doar tu cu tine si avand grija de fetita ta!!! cat despre sotul tau,ma indoiesc ca se va schimba.......dar tu avand stima fata de tine(echilibru) poti sa faci multe.... te imbratisez cu drag, Vio,mamica de viitor "avionar" [avion] *GRUPUL FETELOR FANTASTICE*[grup] [flo] [floare3] __________________________________________ Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai ai ce sanse sa dai. Nu sunt sanse sa fie bine, pe termen lung. Stii si tu asta, si sansa e mai degraba pentru tine, care simti ca intri in sevraj fara el, dar nu e o sansa reala. E inca o doza de drog, si te distruge lent. Daca vei continua, nu stii la care doza vei inceta sa existi. Diana, stiu cum a fost viata ta, pana acum. Viata mea este... asemanatoare, in sensul ca si eu sunt dependenta (inca) de un barbat defect (dar niciodata violent), pe care nici natura, nici psihoterapia nu au cum sa-l ajute. Eu, insa, mi-am recunoscut dependenta de ceva vreme, si acum mi-o autotratez. [:D] Acum... eu chiar stiu cum te simti! Doare al naibii de tare sa te rupi de el (eu am avut, multa vreme, senzatia ca nu pot respira fara el). Stiu ca, probabil, ai avut si momente cand ai crezut ca te poti elibera, si i-ai spus-o, dar stiu si ca cele mai multe au fost amenintari (si strigate de disperare, in acelasi timp) prin care sperai sa-si dea seama ca te pierde si sa te ceara inapoi si tu sa te intorci si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti, cu el-asa-cum-ai-crezut-tu-ca-este-si-cum-in-sufletul-tau-inca-crezi-ca-poate-fi. Trezeste-te, serios! Barbatii astia nu se repara, sunt stricati, poate din nastere, poate prin crestere. El nu devine mai bun, tu, in schimb, vei fi pe zi ce trece tot mai rea - rea in sensul de mohorata, fara chef de tine, de copil si de viata, necomunicativa, fugind de oamenii pe care ii pretuiesti si care merita asta, irosindu-ti sufletul si dragostea si talentul intr-o relatie bolnava si autodistructiva. Te vei lasa calcata in picioare si vei crede ca o meriti, si e pacat! Esti tanara, sanatoasa, desteapta si ai cea ce multi ar vrea sa aiba: o fetita perfecta. Pe tine trebuie sa te iubesti, ca sa o poti iubi cum trebuie pe ea. Trebuie sa te smulgi din traiul asta de acum, pentru tine si pentru ea si pentru sansele pe care viata, daca le meritam si daca luptam pentru ele, ni le mai da. Si ai cuvantul altor femei care si-au rupt dependenta ca, dupa, e nemasurat mai bine. Eu mi-am cumparat de pe net o carte: "Femei care iubesc prea mult", de Robin Norwood. Nu mi-a deschis ochii, ca i-am deschis singura, de ceva vreme, dar mi-a confirmat ca dragostea nu trebuie sa doara. Atunci cand doare, e boala si trebuie vindecata, dar e o boala pe care nimeni, mai bine ca noi insene, bolnavele, nu o poate vindeca. Aduna-te! Lupta pentru tine si copilul tau! A, si sa stii ca nu-i chiar asa un dezastru sa-ti lasi copilul la bunici (in loc de bona), atat timp cat este alegerea ta, nu impusa de altcineva, si atat timp cat iti faci planuri functionale pentru ca, in viitor, sa-ti aduci copilul langa tine. Cresa nu-i asa de rea, vorbesc din proprie experienta. Diana, fetita te iubeste si are incredere in tine, ce crezi ca e mai important decat asta? Te pup si-ti tin pumnii! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este un proverb:lupul isi schimba parul dar naravul ba. Eu cred ca nu mai merita nici o sansa.Dupa toate cate ti-a facut si i-ai mai dat sanse si tot nu a luat nici o masura e cazul sa iti vezi de viata ta si sa ai grija de fetita pt ca ea este cea mai importanta.Nu merita sa te chinui... "Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."
[url="http://community.webshots.com/user/maya0785/albums/least-recent"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanse , sanse. Nici o sansa draga mea. Daca a ridicat o data mana o va mai ridica. Daca puneai piciorul in prag la prima palma atunci poate ca mai merita o sansa. Dar asa... NICI O SANSA. Acum trebuie sa ai grija de tine , iar fetita ta va invata asa sa spuna nu. Aida - mama de pisica mica. [pis][flo][pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...