Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CATE SHANSE?????????


Recommended Posts

Happy in To, asta cred ca a fost primul mesaj al Dianei, credeam ca si l-a sters demult [:D] Diana este atat de obositoare pt noi cei de pe forum, ca ma intreb oare cum de o suporta cei din jurul ei. si probabil ca raspunsul e simplu: nimeni nu o suporta, sotul e mereu nervos, mama ei o evita si nu mai vrea sa auda ca vine sa stea la ea (stie si femeia ca azi vine, maine pleaca cu coada intre picioare) si tot asa. cum sa traiesti cu Diana? cine ar rezista? eu cred ca nimeni si cel mai rau este ca nici ea nu poate trai cu ea insasi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga diana. nu-ti urmaresc povestea de la inceput, stiu doar franturi, dar si asa am putut observa cat de nemultumita esti...de propria-ti viata . cred ca......ar trebuie sa contezi mult mai mult tu - pentru tine. sau mai bine reformulez - sa contezi TU pentru TINE , in sfarsit! ptr. ca din care am observat eu, acest lucru nu prea se intampla. daca peste o vreme, vei avea puterea sa faci acest lucru, ai sa fii muuuult mai linistita!!! ai sa vezi viata cu totul alti ochi sua mai bine zis....de-abia atunci vei iesi din iadul in care te-ai afundat fara sa-ti dai seama. intr-un fel, vorbesc din experienta. in cazul in care esti tu, ai doua perspectiva - continui asa, in acest iad si....ai cel mai de pret om langa tine, dar vei fi mereu nefericita - SAU sa te desprinzi din aceasta situatie urata si sa-ti construiesti o viata adevarata. stii ce frumoasa e viata? stii ce faina e o zi de vara cand mai bate si un pic vanticelul si te plimbi pur si simplu...prin parc...linistit in primul rand cu tine insuti??? este.......minunat!!!!!! daca vei incerca a doua varianta, abia atunci vei putea experimenta acest gen de plimbarica, pe parcursul careia iti vei sopti multumita in barba "ce bine e! ce multumita sunt"!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, eu nu inteleg de ce o atacati pe Diana in toate formele posibile? E obositoare sau asa cum e, de ce va chinuiti sa-i mai raspundeti? Nu e mai usor sa-i dati un "ignore"? Dar va place mult sa atacati persoane, in general! Cat despre ca scrie mult si pe multe forumuri, care e problema? Nu de asta s-au inventat forumurile? Femeia asta a suferit si sufera, daca nu aveti sa-i spuneti nimic la subiect, lasati-o in pace si gata! Degeaba s-au scris pagini intregi de sfaturi, ea tot cum stie face; so, cand se va satura de sot si de scris, va renunta ea singura, pana atunci incurajati-o daca puteti, daca nu... Laura, mama lui Andrei [url="http://community.webshots.com/user/tcatlaura"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa mai zic??? Busted!!!! Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca citesc! De ce nu? E un forum public si acu' io frec menta la serviciu! Vezi tu, ma distreaza! Daca n-ar fi reala, povestea ta ar fi chiar amuzanta! Din pacate e reala si sincer, la inceput, chiar m-a interesat ce ti-se intampla, as fi vrut chiar sa te ajut sa gasesti o solutie. Insa, observ de fiecare data ca esti ca un balon....fasai putin la inceput si apoi te desumfli. Si iar zic, pacat! A, si da, eu sunt consecventa. Dar tu? Pe mine ma gasesti aici mereu, nu plec nicaieri fiindca astept finalul. Previzibil de altfel, dar nu se face sa stric placerea cititorului! Andreea si Tefanu' nazdravanu'(8.12.2005) [url="http://new.photos.yahoo.com/antohi_andreea/photo/294928804362650133/5"]Stefan[/url][copil] "I’ve learned that you cannot make someone love you .All you can do is stalk them and hope they panic and give in."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana, cu tot respectul pentru tine, pt suferinta si durerea ta, te sfatuiesc sa citesti ce i-am scris si cristinei (la vreau sa divortez dar nu sunt hotarata). poate te va ajuta. si eu zic la fel. ce a scartait o data va scartai mereu. veriga ce s-a rupt va fi mereu slaba, asa ca fii sincera cu tine si fa un pas decisiv. recastiga-ti respectul de sine si demnitatea si fa sa iti fie bine tie si fetei tale. oricat de greu ti-ar fi eu nu cred ca ce s-a stricat la un momentdat se poate repara. nu e vorba de o cearta pe vreun motiv stupid, e mult mai mult. iti doresc pace si liniste sufleteasca si multa, multa putere. sa iei cea mai buna hotarare pt tine. daca tu esti bine si fata ta va fi. te pup si [flo] ca sa te simti mai bine. http://tt.lilypie.com/6XR7p3.png nimic nu face o femeie sa se simta mai implinita decat un BB...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
imi cresc copilul altzii pentru ca stau in casa soacrei mele, pentru ca ea nu accepta sa-i pun bona si nici sotzul meu, mi-a zis ca nu vrea om strain in casa ei, cand ea ne poate ajuta, pentru ca am servici si pentru ca la tzara este aer curat si are dragostea soacrei mele. Nu este nici primul copil crescut la tzara pe perioada vacantzelor nici ultimul, si crede-ma ca deshi ma doare ca nu e langa mine, deocamdata este cea mai buna solutzie.
Diana fata draga, de aici eu inteleg, ca stai in casa cu soacra, care are grija de fetita cand tu esti la serviciu. Corect da? Deci tu dupa serviciu esti in aceeasi casa cu fetita. Corect? Atunci de ce spui ca-ti cresc altii fetita? Nu tu o culci? Nu tu ii pregatesti mancarea? Nu te joci cu ea? Este cineva in anturajul tau care iti reproseaza ca-ti creste soacra fetita? Dupa teoria asta ar insemna ca baietelul meu l-a crescut bona. Sau faptul ca o platesc ma absolva de asta? Oricum din ce/cum povestesti eu cred ca tu nu-l mai iubesti pe tatal fetitei. Dar esti legata de faptul ca stai in casa soacrei, ca altfel nu prea are cine sa te ajute, ca acum ai nevoie de ajutor cu copilul mic si cu examenul. Esti prinsa acolo de frica schimbarii si singuratatii. Apropo, soacra cu cine tine? La mine soacra tine cu mine! Pentru ca stie ca barbata-miu este un om dificil, iar eu il cam rasfat. (ca exemplu... el vine de la serviciu si se culca, eu vin de la serviciu si ies cu copilul in parc, ca sa nu-l deranjam... ii aduc cafeaua la pat, dimineata il trezesc dupa jumatate de ora dupa mine, cand toate sunt pregatite.. etc.) Dar noi ne potrivim, ne iubim, am trecut prin multe impreuna, am dovedit de multe ori ca suntem o echipa, ca tragem in acelasi sens carul nu unul intr-o parte si unul in cealalta. Sotul tau pare sa nu aiba nimic bun din ce povestesti. Incearca sa-i vezi calitatile nu defectele.Ia spune aici ce calitati are. Si invata sa te bucuri de lucrurile marunte. Invata sa-ti cumperi singura flori (spre exemplu) nu astepta sa ti le cumpere el. De asemenea nu cred ca ti-ar strica o vizita la psiholog, pentru ca pari in pragul unei depresii. Ai grija de tine si nu te lasa atacata de cei din jurul tau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pai mai fato, revino cu picioarele pe pamant si uitate in jurul tau. ce vezi? un copil de care trebuie sa ai grija. l-ai facut , trebuie sa il cresti. sau ce crezi ca esti inca copil sa spui imi place , nu imi place. pai tu nici macar nu stii ce vrei de la viata. nu iti place viata de acum, schimb-o! si nu te supara ca sunt fete care iti spun adevarul verde in fata. cel mai decent lucru pe care l-ai putea face ar fi sa citesti cu atentie si sa iei in seama ce se scrie, daca tot ai cerut sfat si ajutor pe forum,nu? ca nu se distreaza nimeni cand citeste asemenea situatii cum e cea in care te afli. pai si tie iti place postura asta de victima, nu gluma. ce vrei, sa te compatimeasca lumea? tie iti priesc doar mesajele in care nimeni nu iti spune nimic si lumea e de partea ta.pai atunci la ce mai esti pe aici? fetele spun sincer sfatul lor. si au dreptate. pacat de copilul ala, care e la cheremul nehotarari tale???!!!! eu iti doresc sincer sa iti dai seama ce e mai important, ca altfel ... http://tt.lilypie.com/6XR7p3.png nimic nu face o femeie sa se simta mai implinita decat un BB...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...