Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

CATE SHANSE?????????


Recommended Posts

Parere personala: Diana nu vrea sa divorteze si punct. Va provoaca pe voi la discutii ca asa s-a obisnuit sa i se raspunda indiferent ce are de spus. Cred ca s-a despicatdeja firul in 4, ignora sfaturile voastre bune si merge pe aceeasi linie. Este cel mai activ membru din cati am vazut vreodata. Daca pui cap la cap postarile ei cred ca iese un roman de sute de pagini. Diana, ai copil, esti tanara, sanatoasa canalizeaza-ti energia in lumea reala sa te realizezi familial si profesional, fetele ti-au dat sfaturi bune, insa totul depinde de tine sa schimbi ceva. Eu nu vreau sa te ranesc in nici un fel, dar te urmaresc de mult si am impresia ca ceea ce faci tu aici pe net este doar un joc. Succes si fetelor nu o mai alimentati cu idei si sfaturi de oricare ar fi ele. Puneti punct si lasati-o sa isi vada de viata ei reala. Numai bine. raly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by BalMascat
quote:
Originally posted by cl De ce nu-i dai si una, tot nu e buna de nimic, nu? Si ai grija ca dupa ce i-ai dat una, dobarata la pamant fiind, sa-i mai dai inca una, sa nu cumva sa se mai ridice, sa ramana acolo!
Draga cl, nu dau una si inca una, ca nu impartasesc stilul tau. ce sa-i faci, trebuie sa accepti: nu toti suntem ca tine.
din nefericire exact asta faci, dai. cand spui ca nimeni nu vrea sa traiasca langa Diana, ca nimeni nu o suporta, parca e putin prea mult. dar ce conteaza, nu? dai intr-o femeie abuzata, care nu are puterea sa se rupa. faptul ca a inceput sa povesteasca despre ce i se intampla este un prim pas al ei. daca va reusi sau nu sa iasa nu avem de unde sa stim, asta numai ea o va hotari, noi putem doar incerca sa-i fim alaturi. si inca ceva, e normal sa nu fim toti la fel, nu crezi? dar putin mai multa empatie nu ar strica nimanui, nu-i asa?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cl
quote:
Originally posted by BalMascat
quote:
Originally posted by cl De ce nu-i dai si una, tot nu e buna de nimic, nu? Si ai grija ca dupa ce i-ai dat una, dobarata la pamant fiind, sa-i mai dai inca una, sa nu cumva sa se mai ridice, sa ramana acolo!
Draga cl, nu dau una si inca una, ca nu impartasesc stilul tau. ce sa-i faci, trebuie sa accepti: nu toti suntem ca tine.
din nefericire exact asta faci, dai. cand spui ca nimeni nu vrea sa traiasca langa Diana, ca nimeni nu o suporta, parca e putin prea mult. dar ce conteaza, nu? dai intr-o femeie abuzata, care nu are puterea sa se rupa. faptul ca a inceput sa povesteasca despre ce i se intampla este un prim pas al ei. daca va reusi sau nu sa iasa nu avem de unde sa stim, asta numai ea o va hotari, noi putem doar incerca sa-i fim alaturi. si inca ceva, e normal sa nu fim toti la fel, nu crezi? dar putin mai multa empatie nu ar strica nimanui, nu-i asa?
cl, eu dau...DIN GURA, atat. ca de asta e forum. iar restul este interpretare ta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt ferm convinsa ca diana va scapa din situatia asta. tocmai pt ca ea lupta. daca era pasiva, se resemna si basta. dar atata timp cat se agita, va scapa. pt ca stie. pt ca e constienta. dar nu poate acum. nu poate spune NU mitocaniei si badaraniei lui barbati-su. de ce nu poate?pt ca ii e frica ca dupa acel NU, nu vine nimic. decat suferinta si singuratate. pt ca nu are curajul sa se uite, dincolo de usa acestui dureros NU. dar o sa aiba ea puterea asta. diana, tu esti o fata minunata. ai multe resurse si vei putea fi puternica. fi tu insati. si nu TACEA! asa cum te-a sfatuit cineva. chiar si eu am facut-o mai demult. dar acum mi-am dat seama de ceva. ca trebuie sa zbieri, sa urli, sa te certi cu el, sa faci orice simti, dar orice numai un singur lucru nu: sa te schimbi pe tine dupa el. lupta-te cu el, cu tine, cu relatia voastra, cu toate fortele. nu sunt decat 2 variante: fie reusesti ceva, fie epuizezi totul si gata.si totul se intampla mai repede. bafta multa. sunt alaturi de tine, oricine ai fi, oricare ti-ar fi numele. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaa si inca ceva: legat de intrebarea ta, da-i cate sanse vrei si poti. fa-ti damblaua pana la capat. la un moment dat te saturi tu singura si pleci. e o vorba: dc nu poti scapa de o obsesie, traieste-o pana la capat. pupi _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt babyblue si cl [flo][flo][flo][flo][flo][flo][asia][asia][asia][asia] pt ca aveti empatie si imi place suportul si sprijunul pe care il daruiti diana [flo] pt ca esti o luptatoare...si asa cum a zis si babyblue mai devreme sau mai tarziu vei sti ce sa faci ...fiecare are un anumit ritm..si pt unii e mai rapid pt alti mai incet ..........toate vin la timpul lor mamica lui Ana Maria Nihil Sine Deo! Nimic fara Dumnezeu!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca atunci cand decidem exclusiv pentru noi insine, ne permitem sa ne facem "damblaua". Cand este si un copil la mijloc e alta poveste si trebuie sa ne grabim un pic... Parerea mea, evident. J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca i-am spus o data ca ash vrea sa chem femeie sa-mi faca curatzenie cu 500.000 pe zi, [propusesem sa o chem o data pe saptamana si eu am mai mult timp de invatzat, imi calca (erau caldurile alea imense) si imi face curat si in loc sa-shi ia el bere in fiecare seara, platim femeia, cu fraza asta mi-ai demonstrat cat esti de nepregatita sa fii intr-o casnicie. Tu nu cauti solutii tu cauti cearta. Nici un barbat pe lumea asta nu v-a accepta sa renunte la "o placere a lui" (indiferent care e ea.....computer, tigari, bere, aruncari cu parasuta, etc) ca sa-ti bagi tu femeie in casa. Tu pui problema gresit de la bun inceput :) Nu esti diplomata si cred ca asta e cel mai necesar ingredient intr-o casnicie. Ina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poi stiu diana. tind sa cred ca tu nu ai trecut niciodata printr-o despartire reala si grea. cand vrei nu vrei, trebuie sa vezi ce vine dupa acel NU, fie ca spui tu NU, fie spune EL. stii cum vad eu cazul tau? ai parte de 2 variante de suferinta: 1. o suferinta constanta si pe termen nelimitat = ramai casatorita cu el + cu toate nemultumirile si ciobaniile care mai au loc. 2. o suferinta acuta, cu o senzatie groaznica de abandon, cu o senzatie de zile in sir de moarte sufleteasca, DAR benefica pe termen lung. situatia ta este cumplita pentru ca ai de ales intre 2 suferinte. logic ca iti e f greu sa alegi pe vreuna. logic ca scrii pe forum de innebunesti. vei oscila enorm de mult timp, si te inteleg perfect. prima suferinta, o cunosti, nu se va schimba, va avea perioade acalmie si perioade de acutizare. cam ca un ulcer. te apuca primvara si te lasa vara, te apuca toamna si te lasa iarna..etc. a doua suferinta, pe asta NU o cunosti. dar din rarele voaste pseudo-despartiri o banuiesti groaznica. mult mai groaznica. ce ingrediente ai in ea? poiiii: 1. singuratate groaznica, 2. senzantie de abandon si deznadejde, 3. senzatia ca totul este f nedrept, iti vine sa mori cu cineva de gat, nu stii cu cine.4 disperare cat cuprinde, 5. riscul de a face gesturi necugetate, de umilinta sau violenta, 6. spaima constanta ca el e cu alta fericit si tu vai de tine, 7. ciuda ca el ar putea sa faca super sex cu alta si sa te uite ca batand din palme etc....le recunosti, just? insa, repet insa, aceasta suferinta nu este pe termen nelimitat. dureaza o perioada fixa, dupa care trece. trece pt ca ai scos factorul bolii din viata ta. e ca un drog...urlii dupa drog cateva luni dupa care, cel mai frecvent, nici nu vrei sa mai auzi. sau..recidivezi.:)) posibil si asta. asta e capcana ta: alegerea intr-o suferinta constanta si suportabila cu care esti obisnuita, dar for ever si o suferinta atroce pe termen scurt, dar benefica pe termen lung. tu nu ai incredere ca e benefica pe termen lung.nu crezi ca exista un capat al ei. usa de la capatul tunelului. ce denota asta? dupa parerea mea denota ca problema e in tine, in cresterea pe care ti-au dat-o parintii...etc. psihologii ar zice mai bine. ai o slabiciune, nu ai capacitatea sa distingi ce iti face bine si ce nu, ai o vedere distorsionata a vietii si psihicul tau a devenit un mutant, caci doar un mutant supravietuieste unui mediu nociv. la un alt nivel, mult mai mic am trecut prin asta. doar ca eu de 2 ori pana acum am dus o suferinta pana la capat si am vazut ca la capatul ei exista alt barbat, alte pasiuni, alte probleme, alte ganduri, alta viata. de aceea, acum iata, au trecut 2 sapt de cand m-am desp de ultimul ex si? am suferi acum cam 4 zile..sapt trecuta, cand ca si tine, scriam pe forum in prostie.:) la tine ar dura muuult mai mult, minim 6 luni.:) da tu singurica vei gasi solutia la toate. te pupic. _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...